15.07.2016

ПЕРШЕ СРІБЛО ПОДОЛЯН

8 липня у чемпіонаті України серед любительських команд фінальний матч мав назвати ім’я найкращої команди-переможниці та, відповідно, ім’я срібного призера любительської першості країни.

Футбол Аматор ліга УкрМісцем проведення поєдинку обрали Умань. Стадіон «Умань-ферммаш» має чудові червоні бігові доріжки, електронне табло та футбольне поле такої якості, що на ньому, мабуть, можна проводити й матчі Прем’єр-ліги.

Щодо суперників, то команда «Балкани» (с.Зоря, Одеської області) минулого року виграла чемпіонат Аматорської ліги України і в ранзі чинного чемпіона хотіла повторити своє минулорічне досягнення. Її суперником у фіналі стала команда волочиського «Агробізнесу».

Якщо у складі «Агробізнесу» найбільш досвідченим гравцем можна вважати вихованця волочиського футболу, колишнього гравця львівських «Карпат», луцької «Волині» й одеського «Чорноморця», граючого тренера команди Андрія Донця, то у складі «Балкан» грав і колишній гравець вищолігового, тоді запорізького «Металурга» Валентин Полтавець. Заявлений був у їхньому складі тренер воротарів, колишній гравець маріупольського «Іллічівця», харківського «Металіста» Ігор Шуховцев, а тренує «балканців» колишній гравець одеського «Чорноморця» та «Закарпаття» Андрій Пархоменко.

Обидва фіналісти виграли груповий турнір чемпіонату і з першого місця вийшли із груп. У плей-оффі «Агробізнес» обіграв ФК «Малинськ» - 4:1, 0:1 та оржівський «ОДЕК» - 1:0, 2:0. «Балкани» здолали «Таврію-Скіф» із Запорізької області - 0:0, 4:1 та «Врадіївку», Миколаївської області - 1:1, 2:0.

Обидві команди розпочали гру обережно, намагаючись захопити центр поля. На 7-хвилині граючий тренер подолян Андрій Донець навісив штрафний зліва на дальній кут воротарської, але удар головою пройшов вище воріт. «Балканці» відповіли проходом із місця лівого інсайда свого капітана Олександра Райчева, але його низовий удар взяв воротар Волочиська Сергій Чиж. Подоляни відповіли навісом із кутового зліва перед ворота «Балкан», і Сергій Атласюк несильним, але підступним ударом б’є м’яч у правий кут воріт, але воротар «Балкан» в останній момент переводить смугастого на кутовий. Потім наші нейтралізували небезпечний навіс у район своєї 11-метрової. На останній хвилині 1-тайму змістився в центр і сильно пробив низом Андрій Скакун, але м’яч пролетів правіше воріт.

На 74-хвилині чудово зіграв воротар «Агробізнесу» Сергій Чиж, відбивши небезпечний удар у ближній кут. Намагаючись прорватися до воріт суперника, граючий тренер подолян Андрія Донець далеко відпустив м’яч, і воротар «балканців» забрав його в руки. На 78-хвилині капітан «Балкан» Олександр Райчев фактично виходив один на один, але вдарив вище воріт. На 90+2 хвилині знову блискуче зіграв воротар «Агробізнесу» Сергій Чиж, вийнявши м’яч з-під перекладини після сильного удару.

У першому екстра-таймі команди обмінялися напівмоментами. Та все ж, на 105-хвилині, «балканці» проводять швидку атаку через центр, Олександр Райчев грає у «стінку» із партнером, пробирається у штрафну й ударом у дальній лівий кут воріт виводить «Балкани» вперед. Подоляни намагалися зрівняти рахунок і перевести гру в серію пенальті, але одесити зберегли переможний для себе рахунок і з рук кращого футболіста СССР 1966 року Андрія Андрійовича Біби отримали вже вдруге поспіль Кубок Аматорської ліги України. «Агробізнес» стає другою командою в Україні серед любителів й отримує срібло-2016. Це вперше команда Хмельницької області стає призером аматорської першості України.

Тож, як бачимо, команда із Волочиська не тільки досягає поважного успіху в чемпіонаті України, а ще й показує нам, як слід розвивати футбол у своєму місті та районі.