27.03.2015

ПЕРЕМОГИ, ПРО ЯКІ ГОВОРИТЬ УВЕСЬ СВІТ

Ще кілька років тому кам’янецькі тхеквондисти і не мріяли про участь у чемпіонатах світового рівня. А сьогодні, завдяки тренеру, батькам та спонсорам, вони мають можливість їздити по світу та вкотре переконливо доводити - кам’янчанам є що показати, вони можуть і вміють перемагати, навіть чемпіонів світу. Зрештою, вони самі чемпіони високого рівня!

Світове турне вихованців Кам’янець-Подільського міського клубу «Тхеквондо» ДЮСШ «Юність» розпочалось із середини січня. П’ятеро спортсменів Олег Маматов, Дмитро Мещук, Олександр Кадиш (виступали у віковій категорії кадети), Любава Ільчик (юніори) та Сергій Чайка (дорослі) Із кубками на «Кубку Карпат».разом із тренером Сергієм Чайкою за увесь час мандрівок привезли купу медалей, несподіваних результатів та незабутніх вражень. Забігаючи наперед, зазначу, що у дорозі до третього за рахунком у поїздці чемпіонату до них приєднався ще один спортсмен Нікіта Михайлов, який виступав у категорії юніори.

У Міжнародному турнірі із тхеквондо WTF класу G-1 «Greece Open», що проходив у Греції (1500 учасників зі всього світу - прим. «КЛЮЧ»), спортсмени взяли серйозний старт. Одразу бронзова нагорода дісталась Олегу Маматову, який узагалі вперше брав участь у міжнародних змаганнях. У категорії «кадети» (в/к - 37 кг) Олег здобув бронзову нагороду. 5-ту содинку рейтингу у своїх вікових категорія зайняли Олександр Кадиш та Любава Ільчик.

24 січня кам’янецькі спортсмени прямісінько з Греції полетіли в Об’єднані Арабські Емірати. Після 10-денного тренувального збору в Шарджі, поблизу Дубаї, тхеквондисти взяли участь у Міжнародному турнірі із тхеквондо WTF класу G-1 «Fujera Open». Їхні результати були ще кращими, аніж попередні: Діма Мещук виборов золото турніру, Саша Кадиш, Олег Маматов і Любава Ільчик - срібло. Сергій Чайка-молодший, хоч і посів 5-ту сходинку, проте виграв бій з діючим чемпіоном світу Тагіром Хайбулаєвим.

- З Еміратів ми прилетіли в Бориспіль, де на нас чекали батьки і друзі, - розповідає тренер Сергій Володимирович. - До команди приєднався Нікіта Михайлов, і ми вирушили підкорювати Мандрували і перемагали.Туреччину. Там якраз проходив такий собі фестиваль тхеквондо - спочатку був чемпіонат Європи серед дітей, на який ми не встигли потрапити, потім - ІІІ клубний чемпіонат Європи та етап кубка світу «Turkish Open», обидва класу G-1. Варто пояснити, що турніри серії Global-1 - є рейтинговими змаганнями. Ти можеш бути прекрасним спортсменом, мати купу нагород у своїй країні, але якщо ти не виїжджаєш на такі й подібні рейтингові змагання, шанси взяти участь в Олімпіаді дуже мізерні.

У Туреччині вихованці кам’янецького клубу потішили свого тренера, а заразом і власних батьків приголомшливим результатом - Олександр Кадиш та Олег Маматов, які здобули бронзу в клубному чемпіонаті, стали першими призерами чемпіонату Європи кам’янецького клубу «Тхеквондо».

- Ще кілька років тому ніхто й не вірив, що ці хлопчики стануть настільки успішними, - зізнається батько одного зі спортсменів Валерій Кадиш. - В успіх мого сина спочатку вірив тільки тренер. Сергій Володимирович казав: «З нього будуть люди». І знаєте, я зрозумів одне: у цьому клубі виховують справжніх людей, за яких не буде соромно в майбутньому.

Участь у клубному чемпіонаті принесла решті спортсменам 5 сходинки рейтингу. Такою ж була перемога і в «Turkish Open». Щоправда, стабільним результатом потішив Олег Маматов, який Призер чемпіонату Європи Олег Маматов із тренером Сергієм Чайкою.здобув бронзову нагороду.

Після завершення закордонної мандрівки на кам’янецьких тхеквонистів чекав чемпіонат області серед кадетів і дорослих, на якому вони зайняли І загальнокомандне місце.

Кілька днів на перепочинок - і знову мандрівка. Цього разу в межах країни - м.Дніпропетровськ. Одразу два змагання - командний чемпіонат України та XVІ Всеукраїнський турнір пам’яті першого президента Федерації тхеквондо ВТФ України, заслуженого тренера України ім.І.Петренко.

Кам’янецькі тхеквондисти брали участь у складі збірної команди Хмельницької області, яка посіла ІІІ місце.
Спортсменки Кам’янець-Подільського міського клубу «Тхеквондо» Любава Ільчик та Анна Горгулько стали чемпіонками України.

У рамках чемпіонату пройшов відбір на чемпіонат Європи по ваговим категоріям, у якому Сергій Чайка у ваговій категорії 80 кг став чемпіоном України. Любава Ільчик в особистому заліку зайняла другу сходинку.

Ще три золотих нагороди вибороли кам’янецькі тхеквондисти - Валерія Терехова, Даніїл Медик та Артем Жуковський. ІІ місце здобули Олег Маматов та Андрій Глес, ІІІ - Анна Ковальчук.
Днями наші спортсмени повернулися зі щорічного «Кубку Карпат», який проходить у Івано-Франківську. 36 спортсменів Кам’янець-Подільського міського клубу «Тхеквондо» виступали в складі збірної Хмельницької обалсті. Як результат  - 32 здобуті медалі та перемога в змаганнях!
Із 27 золотих медалей, які завоювала Хмельницька область, 16 виграли кам’янецькі тхеквондисти.
За результатами проведених турнірів наші спортсмени в категоріях «діти», «юнаки», «кадети», «юніори» зайняти перше командне місце, в категорії «молодші юнаки» - ІІ командне місце.
- Минулого року наш кам’янецький клуб «Тхеквондо» був серед лідерів країни, - каже Сергій Володимирович. - Ми маємо 12 чемпіонів України, 39 призерів, з яких 2 - майстри спорту України міжнародного класу, 6 - майстри спорту України, 19 - кандидати у майстри спорту, 11 - призери чемпіонату світу, 16 - призери чемпіонату Європи.

Перемога не була б можливою, якби не наполегливість моїх учнів, бажання бути кращими та гідними дітьми своїх батьків; якби не професійний підхід моїх колег-тренерів Дмитра Гринчука та Віктора Фельвашнікова, які займаються з початківцями; якби не моральна і матеріальна підтримка батьків та спонсорів, які вкладаєть гроші в дітей, їхнє майбутнє, перспективне й успішне.

Теги: Кам’янець-Подільський міський клуб «Тхеквондо» ДЮСШ «Юність», Тхеквондо ВТФ, Сергій Чайка