НАЛАШТОВУЄМОСЯ НА ОЛІМПІАДУ

олімпіадаДо олімпійської збірної команди, яка візьме участь у літніх іграх ХХХІ Олімпіади, що проходитимуть у Ріо-де-Жанейро, потрапило троє студентів К-ПНУ і троє важкоатлетів, які тренуються в спорткомплексі «Епіцентр», що збудовано як найсучаснішу важкоатлетичну базу.

Цього разу 206 спортсменів представлятимуть Україну на літніх Олімпійських іграх. 24 липня перша група українських спортсменів вже відправилася в Ріо-де-Жанейро.

Першими мешканцями Олімпійського селища стали спортивні гімнасти, представники академічного веслування, вітрильного спорту, стрільби із лука та стрибків на батуті. Вони вже пройшли процедуру акредитації. Наступним траншем відправиться решта олімпійської збірної 9 серпня. Вони не встигнуть на офіційне відкриття Олімпіади, яке відбудеться у місті Маракана, також там буде і закриття 21 серпня.

Серед членів збірної - студент факультету фізвиховання К-ПНУ, важкоатлет, чемпіон Європи 2016 року Олександр Пелешенко (вагова категорія 85 кг). Він посідає 5 місце серед спортсменів понад 40 країн. 22-річний важкоатлет приніс Україні три медалі - «мале» срібло в ривку з результатом 168 кг, «мале» золото у поштовху, здолавши 204 кг, і золото - в сумі з результатом 372 кг. Олександр Пелешенко обійшов представників Румунії, Габріеля Сінкраяна, який посів друге місце, і Георгія Чернея, що розмістився на третьому щаблі спортивного п'єдесталу. За виступом майбутнього чемпіона можна буде спостерігати 12 серпня.

Lupu13 серпня будуть змагатися ще два атлети вагової категорії 94 кг - Володимир Гоза та Дмитро Чумак. Наймолодший, 20-річний Володимир, поки що проходитиме обкатку на цих престижних змаганнях. Він - вихованець Жидачівської школи важкої атлетики, виборов друге місце на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів віком до 20 років. У польському місті Вроцлав за сумою двоборства спортсмен підняв 366 кілограмів.

У складі збірної команди України він виборов золоту медаль у ривку (173 кг) і срібло в поштовху (193 кг). Сьогодні Володимир - студент факультету спорту Львівського державного університету фізичної культури. За даними Федерації важкої атлетики України, він увійшов до шістки найсильніших чоловіків-важкоатлетів України за підсумками 2014 року.

Серед його досягнень – титули чемпіона України серед юніорів до 20 років (вагова категорія 94 кг), бронзового призера чемпіонату України серед молоді до 23 років (вагова категорія 105 кг) та бронзового призера чемпіонату Європи серед юніорів (вагова категорія 94 кг).

- На чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років вихованець Львівської ДЮСШ Володимир Гоза став під керівництвом своїх тренерів Андрія та Володимира Гентошів найсильнішим у світі в ривкові. Йому підкорилася штанга вагою 173 кг, - розповідає головний тренер збірної Михайло Мацьоха. - Ще дві срібні медалі виборов у поштовху з результатом 193 кг та в сумі двоборства 366 кг.

У цій же ваговій категорії виступатиме 26-річний Дмитро Чумак. Він зі Скадовська, закінчив факультет фізвиховання Херсонського педагогічного інституту. На чемпіонаті світу 2015 року він став володарем бронзової медалі у ваговій категорії до 94 кг із результатом 386 кг (ривок – 175 кг, поштовх – 211 кг), і став кандидатом на участь в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо.

Четвертим членом олімпійської збірної є 29-річний Роман Зайцев. Його вагова категорія до 105 кг. Роман із Краматорська, закінчив Донбаський інститут техніки і менеджмента. Роман увійшов до десятки найсильніших важкоатлетів світу, він став сьомим на чемпіонаті світу, який проходив у листопаді минулого року в Хьюстоні показавши загальний результат 396 кг – 180 кг у ривку та 216 кг у поштовху.

Бех1- 12 липня повністю було визначено склад Олімпійської збірної України з важкої атлетики – розповідає тренер олімпійців Денис Готфрід. – Щоб потрапити до Олімпійської збірної, потрібно було виступити на двох останніх чемпіонатах світу. Це ліцензійні змагання, на яких завойовуються очки для країни, і за ними визначається, скільки ліцензій може отримати держава. Максимум шість, у нас їх чотири, бо 2014 року команда виступала погано.

Мені приємно, що збірна тренується саме в Кам’янці-Подільському. Тут прекрасна тренувальна база. Від Олімпійських ігор ми очікуємо дві гарантовані медалі, які мають принести нам Саша Пелюшенко і Діма Чумак.

Харчування у нас відмінне: сир, червона риба, варені яйця, овочі, фрукти, курага, горіхи, мед, м'ясо, каші, два рази на тиждень отримують по баночці червоної ікри. Тричі на тиждень - сауна і масаж.

Дві студентки факультету фізичної культури К-ПНУ, легкоатлетки Марина Бех та Наталія Лупу, теж захищатимуть честь нашої країни і боротимуться за перемогу.
Марина Бех (стрибки в довжину) показала результат у Луцьку на чемпіонаті України 6 м 93 см, на наступних змагання – 7 м 05 см. Це п’ятий результат у світі цього року. Їй вдалося виконати олімпійський норматив із сенсаційним результатом.

Наталія Лупу - бігунка на середні дистації, призерка чемпіонатів Європи, олімпійка. Наталя представляла Україну на Лондонській олімпіаді на дистанції 800 метрів, але не пробилася до фіналу.

5 жовтня 2015-го Наталія Лупу на Всесвітніх іграх серед військовослужбовців (Південна Корея) здобула золоту медаль і поклала бали в скрбничку для здобуття путівки на літні Олімпійські ігри в Ріо.