Перейти на мобільну версію сайту


08.04.2016

ІВАН СТАСЮК: «ЛЮБІТЬ ФУТБОЛ В СОБІ, А НЕ СЕБЕ У ФУТБОЛІ»

Нелегко ведеться останніми роками кам’янецькому футболу. Тоді, коли Дунаївці майже постійно грають у чемпіонаті області (ЧО), а Волочиськ його успішно виграє, то Кам’янець останній раз грав у ЧО в 2008 році.

Як дивиться на ситуацію в кам’янецькому футболі тренер команди «Фортеця», віце-чемпіон Казахстану («Атирау») та тренер хмельницького футзального клубу «Спортлідер» (2011-14) Іван Стасюк.

- Нещодавно завершився міні-футбольний чемпіонат Кам’янця, де ваша команда «Фортеця-КПНУ» зайняла Іван Стасюк 2-ге місце. Як Тобі цей чемпіонат?

- Думаю, що формат чемпіонату міста трохи застарів. Якщо в нас є, наприклад, 10 команд, то можна зіграти у 2 кола. Наприклад 1-коло до Нового року, а 2-ге після. Або грати в одне коло, але після нього грати плей-офф.

- Як оцінюєш підсумки ЧМ-2016?

- Завдання було – чемпіонство, проте ми визнаємо своє 2-ге місце.

- Що можеш сказати про чемпіонат області?

- Минулого року півфінали та фінал гралися взагалі за один день. Цього року формулу ЧО змінили на краще, але все одно його організаційний рівень залишається низьким. Деякі команди грали без заявки. У фінальній частині за клуб «Дунаївці» грали футболісти з «Газовика», а за Ізяслав, ті які в групі грали за Славуту. Ізяслав не зміг показати мені свою заявку, бо вона, мовляв, у Хмельницькому – в ФФ області. Згадай, як на ігровий день у Кам’янці арбітри запізнилися на півтори години. Командам за таке записується поразка. В Ізяславі всі 6 матчів судили два арбітри – Микола Кузнєцов та Андрій Папірович. Вартість однієї гри кожній команді в фіналі ЧО коштувала 215 грн. А рівень суддівства був такий, що в матчі проти Ізяслава двічі хотілося забрати команду з поля.

- «Ключ» вже писав про згоду фінансувати участь кам’янецької команди в ЧО.

- Я сказав, що потрібно близько 170-200 тис. грн, в залежності від кількості команд. Тож, завдяки народному депутату Мельниченку та МО «БПП «Солідарність», «Фортеця» візьме участь у чемпіонаті та Кубку області.

- Чи можливе в Кам’янці створення об’єднаного міського клубу, такий собі «Кам’янець United»?

- Треба, щоб ця ідея об’єднала в місті всіх любителів футболу. У нас зараз тренуються футболісти 3-ох навчальних закладів – нашого, індустріального та ПДАТУ. Як тренер, я не відмовив нікому в тренуванні з нашою командою. Але ми єдині, хто вимагає регулярного відвідування тренувань, а не тоді, коли виходить. А також грати за нашу команду.

- Один контрольний матч ви виграли 6:2, як йде підготовка зараз?

- Ми вже виграли і другий – в Мельниці-Подільській – 0:2 (В.Муляр та А.Сосніцький). Все йде за планом – пройшовши базово-розвивальний етап підготовки, працюємо над базово-стабілізуючим. Три гри зіграємо 8-10 квітня на турнірі пам’яті Олександра Петрова в Кам’янці. Завершальним буде передзмагальний етап підготовки.

- Що потрібно ще зробити в кам’янецькому футболі?

- Потрібна цілісна система міського футболу. Зокрема, зараз є ДЮСШ, далі – університет, то й потрібно мати, як мінімум, команду в ЧО, в якій би грали кращі міські та районні футболісти. Хотілося б, щоб приклад Юри Самборського – утримувати футбольну команду цілий рік, а не залучати футболістів з інших міст лише на вибрані турніри – взяли інші підприємці та підприємства.

- Що можна сказати про міську федерацію футболу (ФФ)?

- Вона повинна брати участь у розвитку міського футболу, в тому числі й розподілі міських грошей на спорт. Те, що кам’янецька команда не грає з 2008 року в ЧО - це частково її відповідальність та відділу спорту міськвиконкому. ФФ могла би стати об’єднавчою ланкою, яка би об’єднала підприємців та громадськість. Он, як у Рівному.

- Виходить у нас все окремо й університет теж?

- Команда університету була, є і буде. У сезоні 2014-15 у Студентській лізі ми вибороли 4-те місце в Україні. В жовтні 2015 р. на універсіаді України ми стали 5-ми. Двоє наших гравців – О.Зубик та В. Полторацький стали чемпіонами області у волочиському «Збручі», а Д.Чесановський - віце-чемпіоном у складі «Случа» в Старокостянтинові. А. Шибко виступав у коломийських «Карпатах». Футболісти є – потрібен об’єднаний міський клуб та об’єднана міська футбольна система. Сподіваюся, що за підтримки Володимира Мельниченка відбудеться відродження кам’янецького футболу.

Теги: Іван Стасюк, футбол

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.