Перейти на мобільну версію сайту


09.04.2020

ЗАСТУПНИКА ОБРАЛИ, А НА ПРОБЛЕМУ ЛІКАРЕНЬ НЕ ВИСТАЧИЛО КВОРУМУ

сесыя8 квітня відбулася сорок четверта (позачергова) сесія районної ради VII скликання.

Розпочали роботу з обрання заступника. Так як прерогатива вносити кандидатуру, згідно чинного законодавства, є в голови ради, то Віктор Кривак вніс пропозицію на цю посаду обрати Петра Мосендза. 24 депутати з 26 присутніх проголосували «за».

Далі мали розглянути низку важливих для життєдіяльності району питань. Серед них зміни до районного бюджету, прийняття програм. Але найбільш важливим було припинення роботи номерних лікарень в Старій Ушиці та Оринині. Фінансування цих закладів згідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України було передбачено лише на I квартал 2020 року. Яким чином будуть працювати, за який рахунок будуть отримувати заробітну плату більше ста чоловік і взагалі, якою буде подальша доля цих закладів мали обговорити депутати і прийняти відповідне рішення. Але після невеликої перерви під час голосування кворуму не вистачило, тому сесія ці питання не розглядала.

Невелике обговорення звучало, але швидко закінчилося через відсутність потрібної кількості депутатів. Ігор Гай запропонував заслухати з цього приводу медиків, які є теж депутатами районної ради. Як варіант вирішення цього питання Віталій Шевчук сказав, що можна зробити на місці цих лікарень пункти швидкої допомоги так як в Жванці, наприклад. Це звичайно не вирішить проблему існування цих закладів, тим більше сьогодні, коли в країні пандемія і не вистачає медиків на боротьбу з нею. Але, хто і як буде фінансувати? І це стосується не лише виплати заробітної плати медикам, мова йде й про саме утримання закладу. До того ж, щоб такі заклади функціонували головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення», зокрема, отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із вказаною службою. Це є основною вимогою. Вирішення цієї проблеми зависло в повітрі. Його обговорять на черговій сесії, звичайно, але… Держава фінансувати все одно не буде, районний бюджет на це кошти не передбачив згідно закону, а щодо місцевих бюджетів, то навряд чи Оринин і Стара Ушиця зможуть повністю взяти відповідальність за фінансування на себе.

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.