Перейти на мобільну версію сайту


09.06.2017

З КОТАМИ В МІШКУ РОЗІБРАЛИСЯ, З «МТВЕ» - У ПЛАНАХ

сесіяВчора пройшла 36 (позачергова) сесія міськради. На порядку денному було три питання. Перше, щодо виділення КП «Міськтепловоденергія» грошей на придбання попередньо ізольованих труб, було внесено з голосу. Але навколо нього і розгорнулися баталії.

Депутат Анатолій Гурома обурився з того, що майже на всіх сесіях підприємству Гордійчука виділяються гроші з міського бюджету. Він наполягав на створенні комісії, яка має вивчити стан речей на КП, адже Валерій Григорович ще раніше задекларував депутатському корпусу про те, що підприємство не може в повному обсязі готуватися до зими через брак коштів. Тому Анатолій Степанович запропонував довивчити це питання і, можливо, грошей потрібно більше, ніж виділяють депутати, щоб у нас не сталося другого Алчевська взимку. А можливо, взагалі туди не потрібно виділяти гроші, а переглянути менеджмент підприємства, адже на ньому в зарплаті окремим працівникам ні в чому не відмовляють, вони отримують аж по 40 тис. грн. Де в місті є такі зарплати?

Валерій Слободян запропонував, щоб цією справою зайнялася постійна депутатська комісія ЖКГ, але з цим не погодилися, бо її очолює гендиректор Валерій Гордійчук. Були пропозиції заслухати звіт Валерія Григоровича, а вже потім створювати комісію. На це міський голова Михайло Сімашкевич сказав, що держава має борг перед КП у 62 млн грн, а труби в місті вже 30 років не мінялися, тому ці гроші необхідно виділити. Депутати погодилися, але перед тим узяли перерву і все ж таки комісію у складі 9 осіб на чолі з Анатолієм Гуромою створили.

Жваво обговорювали питання про внесення змін і доповнень до рішення 24-ої позачергової сесії «Про міський бюджет на 2017». Мова йшла про перерозподіл 7 млн 600 тис. грн перевиконання бюджету. На управління освіти трохи більше мільйона, управлінню охорони здоров’я - півмільйона на ремонт приміщень міської лікарні №1, що на Пушкінській. Півтора мільйони - на ремонт доріг... Більшість депутати погодилися з таким розкладом. Крім того, начальник фінуправління Оксана Гут повідомила, що область з Держбюджету отримала 5 млн грн на ремонт двох об’єктів нашого міста – Маріїнської гімназії (2 млн 400 тис. грн) та Будинку культури (2 млн 600 тис. грн), але при умові, що місто візьме участь у співфінансуванні розміром у 3%, а це - 72 тис грн - на гімназію і 78 тис. грн - на БК.

Усі очікували ажіотажу навколо питання делегування кандидатів до складу Госпітальної ради. На місто дали квоту в 5 осіб, але, коли перерахували по спеціальній схемі, за якою це робиться, то в середу місто отримало ще одиницю. На медичній раді було вирішено, що до складу ради мають увійти Юрій Пливанюк, начальник управління охорони здоров’я, Інна Клим, головний лікар БУ «Центр ПМСД» та головні лікарі - міської лікарні Олександр Чернець, перинатального Центру Олександр Гурський, міської поліклініки №1 Борис Цвігун і дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. Після обговорення цього питання з міським головою та наради з директором департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яковом Цуглевичем було узгоджено, що до складу замість Пливанюка і Клим увійдуть Валерій Арсенюк, завідувач хірургічним відділенням, і Олег Довгань, керівник медичного центру «Грааль життя». Мотивація була така: Інна Клим не є надавачем послуг вторинної ланки надання медичної допомоги, а первинної. Щодо Юрія Пливанюка, то він і так приймає рішення й має брати відповідальність на себе, як керівник цієї галузі. Щодо Олега Довганя, то він хороший менеджер, у нього є практика і досвід у написанні грантових програм, а Валерій Арсенюк мусить відстоювати і озвучувати інтереси хірургічної служби. Обговорювалася ще одна кандидатура – секретаря міськради Дмитра Васильянова, але її чомусь не підтримали.

Ще до початку пленарного засідання відбулося засідання профільної депутатської комісії з питань охорони здоров’я. Члени комісії обурилися з приводу того, що профільну комісію навіть не спромоглися поставити до відома, що обговорюються кандидатури і що на засіданні викрнкому напередодні вже прийнято рішення про склад Госпітальної ради. І хоча процес формування розпочався ще на початку травня, все робиться поспіхом.

Профільна депутатська комісія обурилася з того, що саме її усунули від цього процесу, навіть не спромоглися повідомити, що йдуть перемовини. «Їм на комісію було представлено кота в мішку», - зазначив член комісії Геннадій Невенчан.

У профільної комісії були суттєві запитання: «Хто формував склад ради? Чому не залучали членів постійної депутатської комісії? Чому такі стислі терміни, що аж заради цього питання винесене на позачергову сесію?» . Склалося таке враження, що ми чомусь заскакуємо в останній вагон, а коли це так, то вже безвихідь, втрачати немає що і заскакуємо хоч якось.

На комісії Юрій Пливанюк пояснив, що до складу ввели максимум керівників медичних закладів.

Добре, що вже їдемо. Хоча мені зовсім незрозумілий такий ажіотаж навколо цієї Госпітальної ради, адже в їхній роботі може взяти участь будь-хто з кам’янчан, крім того, це всього-на-всього дорадчий орган, тобто майданчик для обговорень.  


Теги: сесія міськради, позачергова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.