Перейти на мобільну версію сайту


06.03.2020

ВОНИ ПОРУЧ ІЗ НАМИ

ветераниУ лютому 2020 року минуло 33 роки від дня створення ветеранської організації міста. Люди, які в ній працювали, зуміли заслужити повагу у жителів всього Подільського краю. Вони сьогодні – це яскравий приклад того, як треба любити свою Батьківщину, свій народ. 

Серед таких людей Анатолій Рудь, голова ветеранської організації ПДАТУ. Він порядна, мудра людина, заслужений працівником освіти України, завідувач кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій інженерно-технічного навчально-наукового інституту ПДАТУ. З його обранням головою ради робота значно оживилася і набрала іншого змісту. Ще одна людина – це Леонтій Рогаль. Він Почесний ветеран України, голова ради ветеранів міста, член Хмельницької обласної та всеукраїнської ради ветеранів України, нагороджений відзнакою «Честь і шана». Очоливши в 2008 році ветеранську організацію міста, він проводить багато продуманих заходів з покращання життя людей. Особливою популярністю на Кам’янеччині користується хор «Квітка на камені». У1990 році їм було присвоєно звання «народний». Його започаткував художній керівник хору Олексій Кострикін. В їхньому репертуарі понад 50 пісень різних жанрів. Незмінним старостою хору «Квітка на камені» була Валентина Клюс, яка докладала багато зусиль у справі успішної діяльності хорового колективу, а також солістка хору Людмила Кисельова.

Слова вдячності ветерани війни та праці висловлюють Почесному ветерану України, заступнику голови ради міста та первинної організації ветеранів селища цукрового заводу, Заслуженому працівнику соціальної сфери України, депутатом Хмельницької обласної ради чотирьох скликань Надії Підскоцькій. За час своєї роботи вона створила систему соціального захисту населення, мережу соціальних установ для надання соціальних послуг ветеранам. За її ініціативи в 1988 році було створене перше в області відділення соціального обслуговування ветеранів та пенсіонерів, яке стало фундаментом для створення ТЦСО «Надія», потім була створення ТЦСО «Довголіття». За депутатські каденції вона запровадила багато обласних програм для ветеранів та інвалідів. Надія Костянтинівна активна у всьому, за що береться. 

Нині Надія Підскоцька ректор «Університет третього покоління». Вона проводить велику просвітницьку роботу серед ветеранів праці та дітей війни. Нагороджена Почесними Грамотами Верховної Ради України, Почесним знаком Міністерства праці та соціальної політики України «За заслуги», Почесними Грамотами та Подяками центральних, обласних та місцевих органів влади та громадських організацій. Серед людей, про яких ще хочеться сказати, директор ТЦСО (нсп) «Турбота» Валентина Солодковська. Вона є активним громадським діячем нашого міста, високопрофесійним фахівцем своєї справи.

Однією із найпотужних, добре організованих, активних є ветеранська організація працівників освіти та науки міста, яку очолює Леонарда Ферманюк, яка є досвідченим педагогом-вихователем та прекрасним організатором. На слова вдячності заслуговує і голові первинної ветеранської організації Центрального мікрорайону міста Тетяна Смоленська. Вона понад 30 років пропрацювала в управлінні праці та соціального захисту населення – завідувала сектором по роботі з ветеранами та інвалідами. Її досвід, вміння працювати з людьми значно покращили роботу цієї ветеранської організаціїї, її висока активність стала дуже помітна і почала приносити свої бажані добрі результати. 

При раді ветеранів міста створено Центр розвитку волонтерського руху «На шляху милосердя», який очолює Микола Ящук. Він-ветеран праці, заступник голови ради ветеранів міста, керівник Центру сприяння розвитку волонтерського руху в місті, досвідчений педагог – наставник з багаторічним стажем. Він є основоположником багатьох ініціатив та добрих і важливих справ, як на місцевому так і на загальнодержавному рівнях. Зінаїда Чечетова – займає посаду відповідального секретаря ради ветеранів міста. Вона кожного дня зустрічається з людьми, спілкується з ними, допомагає по можливості, консультує як вирішити те чи інше питання. Є дуже досвідченим працівником соціальної. Добре відомою у ветеранській організації міста та воїнів АТО є заступник голови ради ветеранів міста з фінансових питань Леся Шкільнюк.

Самим активним волонтером в раді ветеранів міста є 91 – річна Олександра Авраменко. У ПДАТУ вона пропрацювала 36 років. У роки Другої світової війни вона, юна партизанка проводила розвідку та носила партизанам продукти харчування. Нині, у віці 88 років вона згадала, як допомагала партизанам, фронту і почала допомагати нашим хлопцям, які перебувають у зоні проведення АТО.

Вже багато разів вона відправляла продукти харчування (горіхи, сушені фрукти, варення, чаї) та молитви солдатам, щоб вони живими повернулися додому. Продукти Олександра Романівна закупляє за власні кошти, сама носить сумки до пунктів збору. От такі активні люди люди живуть поруч із нами.

Анатолій Бернадін, керівник прес-центру ради ветеранів міста.


Теги: 33 роки від дня створення ветеранської організації міста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.