Перейти на мобільну версію сайту


27.10.2017

ВІН ЗАСВІТИВ СОНЦЕ ПЕРЕМОГИ

шехЖовтень підходить до завершення. Цієї гарної пори ми не лише милуємося жовто-багряними краєвидами української землі, але й згадуємо пам’ятні дні далекого 1944 року. 28 жовтня Україна була звільнена від німецько-фашистських загарбників. Багато горя і лиха принесла Друга світова війна нашій землі та й усьому світу. 

Цього дня ми пом’янемо всіх, хто не повернувся з кривавих полів війни, і вшановуємо тих, хто ще з нами і може розповісти про воєнне лихоліття, яке випало на їх долю. Щороку до цього дня в Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою на зустріч із ліцеїстами приходив ветеран Другої світової війни Олександр Шех. Але вже минуло півроку, як його не стало...

22 травня 2017 р. відійшла у вічність не просто хороша людина, а жива легенда історії ліцею. З його мудрими словами та порадами живе багато поколінь ліцеїстів, бо знайомство ліцею з Олександром Григоровичем відбулося в перші роки становлення закладу. Учні й досі цікавляться, чи прийде до них на зустріч Шех, і сумно сповіщати, що вже не прийде... хіба що у своїх спогадах та відеозаписах. Він був для ліцею як рідний! Завжди з нетерпінням чекав на спілкування з ліцеїстами, радо приймав їх у себе вдома. Міг годинами розповідати про війну і знав напам’ять безліч віршів, які із задоволенням читав за будь-якої нагоди. Його пам’яті та ораторському мистецтву міг позаздрити кожен!

Олександр Григорович дуже мріяв дожити до 100 років, був неперевершеним оптимістом, любив життя, людей, умів бути гарними другом як юним, так і дорослим. Та Бог відміряв йому 97 років, які він прожив чесно і достойно.

У день посвяти в ліцеїсти цього року ми, звичайно, згадували попередні роки, коли Олександр Григорович виступав перед новенькими ліцеїстами. Було сумно від того, що його вже немає на трибуні... Подумалося, якби він цього дня радів, як ніколи у житті, бо ліцеїстом став його правнук Володимир, про що Олександр Григорович так мріяв! Він був би вдвічі щасливий, що тут зібралася вся його родина і пишався, що військову кар’єру продовжує його нащадок.

Пам’ятаймо ж людей, які засвітили нам сонце Перемоги і будьмо гідними їх подвигів і слави! Нехай життя таких людей, як Олександр Григорович Шех, стане для всіх прикладом і символом мудрості, честі, відваги та відданості Батьківщині!

Валентина ВОЙЧИШИНА, педагог-організатор Кам’янець-Подільського
ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою,
керівник військово-історичного клубу «Прометей».


Теги: до Дня визволення, військовий ліцей, О.Шех

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.