Перейти на мобільну версію сайту


20.03.2015

ВБИВЦЮ ПРИВЕЗЛИ У СУД НА «ЖИГУЛЯХ»

16 березня в Дунаєвецькому районному суді розпочалося слухання судової справи щодо жорстокого вбивства юного кам’янчанина Павла Теплюка. Справу повернули з Вищого спеціалізованого суду України.

Цього разу людей, які приїхали на судове засідання, убезпечили від огидного плювання вбивці на присутніх. На відміну від кам’янецьких суддів, які дозволяли це неподобство понад рік, дунаївчани знайшли вихід як захистити людей від приниження: працівники спецпідрозділу «Грифон» розтягнули поліетиленову плівку перед підсудним і люди змогли спокійно зайняти макоцей.jpgмісця в залі суду.

Нарешті вже й прокурор зміг зачитати обвинувальний акт. Незважаючи на те, що його текст відомий всім сторонам процесу і його, напевне, вже всі знають на зубок, аби познущатися над правосуддям та присутніми в залі, підсудний виявив бажання, щоб текстзачитали повністю. На це, звичайно, пішло чимало часу - зранку і аж до обідньої перерви. Як кажуть, солдат спить, а служба йде...

Найбільше, що обурило в цій ситуації, що на злочинця немає управи; затягування судового процесу йому лише на користь.

І цього разу не обійшлося без низки клопотань, починаючи з відводу прокурора, власного адвоката Володимира Мутаса, якого призначено Хмельницьким обласним центром надання правової допомоги, аж до залучення до судового слідства в якості представників матері вбивці і співмешканки та відомої в місті одіозної громадської діячки, яка позиціонує себе їхнім захисником.

Колегія суддів на чолі з головуючим суддею Олександрам Маринчуком та членами колегії суддів, суддями Аллою Кучерявою та Валентиною Артемчук відхилила зазначені клопотання в зв’язку з очевидним затягуванням справи та через те, що родичі підсудного ще раніше в суді давали свідчення й тому не можуть виступати в якості захисників, хоча в цьому судовому засіданні вони відмовилися надавати свідчення. Тоді підсудний подав нове клопотання, щоб суд забезпечив безпеку його родичів. Але останній не уповноважений цього робити в цьому випадку, та й ще невідомо, кого від кого слід захищати.

Після перерви адвокат потерпілої, матері вбитого хлопчини Оксани Теплюк, Василь Романов озвучив судовий позов до вбивці. Окрім того, що мати вимагає довічного ув’язнення ката її сина, вона ще й переймається тим, аби нелюд через 15 років відбування покарання, які йому присудила кам’янецька Феміда, не міг з’явитися серед людей і мстити їм за надані свідчення.

Пані Оксана збільшила суму моральної шкоди до 2 млн грн та надала підтверджувальні документи на 40 тис. грн матеріальної шкоди, з яких - 7 тис. грн за юридичні послуги. Хоча ці гроші ніколи не повернуть матері вбитого хлопчини душевний спокій, а суспільству - хорошу людину, яка би приносила користь.

Вбивця як міг, так і продовжував затягування судового процесу: замість того, аби судді нарешті могли, відповідно до процедури, приступити до допиту підсудного, потерпілої та свідків, він вкотре шукав якісь причини, щоб зірвати судове засідання. Проте судді були рішучими і діяли відповідно до букви закону. Але робочий день закінчився, тому слухання перенесли на 10:00 30 березня.

З розпачу, що йому не задовільнили клопотання, що не вдалося зірвати судове засідання і він не зміг залишитися із родичами у судовій залі наодинці, як це робилося в Кам’янці-Подільському, та не вдалося обплювати присутніх через захисну плівку, підсудний скомандував матері і співмешканці плювати на людей. І ось тут розпочався конфлікт. Обидві жінки кинулися на кам’янчанку, яка ще не вийшла із судової зали, між ними стали спецпризначенці, але команда «фас» була такою сильною, що правоохоронці не стали на заваді. Жінки почали бити свою жертву, вирвали в неї сумку та розірвали, намагаючись її відкрити.

Опергрупа, яка прибула на місце події, зафіксувала факти правопорушення.
І ще не можу обуритися через метод доставки ув’язненого. Як це так, особливо небезпечного злочинця привозять на «Жигулях», а не у спеціально обладнаному автомобілі, а із зброї у конвоїрів лише пістолет?

Від імені громади Ками’янця-Подільського уклінне прохання до керівництва СІЗО таких злочинців доправляти відповідно до правил, адже за вашим недбальством стоять життя інших людей.

Теги: суд над Макоцеєм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.