Перейти на мобільну версію сайту


31.01.2020

ЦІНА НА ГАЗ ЗНИЗИЛАСЯ, А ПЛАТА НІ

газДо редакції кілька днів поспіль звертаються кам'янчани зі скаргами про те, що до Центру обслуговування клієнтів на вулиці Симона Петлюри величезні черги. І, дійсно, черги від дверей сягали через двір аж до тротуару вулиці. При чому в кілька рядів. Досить того, люди почали займати черги з шостої ранку. У чому проблема не зовсім зрозуміло: чи народ чогось не зрозумів, чи просто подобається штовхатися в чергах. Були випадки, коли їм ставало зле і доводилося звертатися до медиків.

Проте, така ситуація виникає через погану інформованість населення і неготовність людей до такої процедури – з розділення платежів за спожитий газ та за його доставку. Нова влада обіцяла знизити різні тарифи, які на кілька копійок і знизила, проте знайшла лазівку, як відібрати у народу значно більше ніж копійки.

Вчора пройшла прес-конференція аби роз’яснити споживачам газу, як надалі сплачуватимуться рахунки і щоб зняти ажіотаж навколо черг до Центру, яку провів комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний. 

газ-1– У зв'язку із нововведеннями на ринку природного газу України – розділенням послуг постачання та доставки газу, споживачі Хмельниччини, як і в усій Україні,також отримали 2 платіжки, – каже Олександр Вікторович. – Одну за газ, як товар, іншу – від АТ «Хмельницькгаз» за доставку газу до домівки. Однак, рішення НКРЕКП було прийняте в кінці року та через тривалі новорічно-різдвяні вихідні, рахунки споживачам надійшли дешо пізніше. Просимо споживачів не створювати ажіотажу та соціальної напруги щодо термінової оплати за доставку газу та не вистоювати багатогодинні черги у Центрі обслуговування клієнтів – адже у цьому немає необхідності. Штрафні санкції та пеня нараховуватись не будуть, принаймні за січень і лютий поки люди звикнуть. Надалі здійсннення оплати за послуги з доставки газу проводитиметься до 20 числа поточного місяця, аби уникнути непорозумінь. Реквізити для оплати вказані на рахунку АТ «Хмельницькгаз» за доставку газу. Важливо запам’ятати, що рахунки за спожитий газ і доставку різні і за цим потрібно слідкувати щоб н помилитися. Також споживачі можуть зареєструватися у Особистому кабінеті споживача газу на сайті 104.ua у розділі «Реєстрація» та повністю керувати своїм рахунком, а також сплачувати за доставку газу з домашнього компютера або телефона, з мінімальною комісією – не відвідуючи Центр обслуговування.

газ-2– Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році». «Газовий рік» – це проміжок часу з 1 жовтня до 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», множиться на тариф за доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року. Рахунок відображається в Особистому кабінеті на сайті 104.ua у цілодобовому доступі.

Окремі рахунки гарантують незалежність операторів ГРМ, адже – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон «Про ринок природного газу», який був прийнятий в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена від його продажу. Згідно з рішенням НКРЕКП з 1 січня до 30 червня 2020 року включно для АТ «Хмельницькгаз» встановлено тариф у розмірі 1,04 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). Із 1 липня 2020 року – в розмірі 1,20 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

газ-3Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Діючий тариф на розподіл для АТ «Хмельницькгаз» з 1 січня 2020 року складає 1,04 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ). Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу:

200 куб. м * 1,04 / 12 міс. = 17,33 грн. Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 17,33 грн. на місяць, а з 1 липня 20,00 грн.

Слід додати, що ціна газу у січні складає 5,86 грн.(була 6,92 грн.) плюс плата за доставку 1,04 і в результаті маємо 6.90 грн.

За бажанням, споживач може оплатити за доставку одним платежем – наперед, за кілька місяців. Таким чином, він зменшить свої витрати на комісії банків при проведенні платежів. Клієнти можуть платити за доставку одним платежем за квартал, півроку або навіть рік. 

Якщо клієнт АТ «Хмельницькгаз» зекономив паливо та зменшив обсяги споживання газу, то вже в наступному році пропорційно цьому зменшується вартість доставки газу. Якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже, і у послугах, з його доставки і обслуговуванні мереж, то споживач має право звернутись до АТ «Хмельницькгаз» для від’єднання від газової мережі.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року НКРЕКП вперше за останні 5 років переглянула тариф на розподіл газу для АТ «Хмельницькгаз».


Теги: нові ціни на газ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.