Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2018

СУД ПОСТАВИВ КРАПКУ?

судСправжній подарунок отримав Володимир Мужило, директор ТзОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трасбуд», до Дня будівельника. Днями він виграв суд з приводу повернення земельної ділянки під забудову. Ще у листопаді 2016 р. рішенням міської ради було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: вул.Годованця, 13 «б» та згодом переданої в оренду БУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Планувалося, що БК збудує житловий будинок, а на першому поверсі облаштує амбулаторію сімейної медицини. Тобто подарує місту амбулаторію.

ПРЕДІСТОРІЯ
Відповідно до Програми реконструкції кварталу застарілого житлового фонду, який у межах просп.Грушевського, вул.Панівецької, Першотравневої та Годованця житловий будинок на Першотравневій, 18 (згодом змінено адресу на Годованця, 13) було передано на баланс ТОВ «БК «Поділля-Трасбуд» у листопаді 2010 р. БК та ПП «Нове місто&К» передало жителям аварійного будинку на Першотравневій, 8 квартири в будинку на Годованця, 11. Аварійний будинок виконком 2008 року дозволив знести, фундамент знесеного будинку був збережений з метою проведення будівельних робіт на вже існуючому. У березні 2016 р. БК уклала договір на виготовлення технічної документації та розроблення проекту землеустрою на земельну ділянку Годованця, 13. У листопаді цього ж року було затверджено проект землеустрою і передано її в оренду БУ «Центр ПМСД», після чого її передано в суборенду ОК «Комфорт-Кам'янець». При цьому на земельній ділянці, яка міською радою була передана ОК «Комфорт-Кам'янець» знаходилось майно ТОВ «БК «Поділля-Трансбуд», а саме стрічкові кам'яні фундаменти.

І ПОЧАЛОСЯ
Свого часу департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови для будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями амбулаторії сімейної медицини. Відділ Державного архібудконтролю зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт і замовником виступив ОК «Комфорт-Кам'янець». «Поділля-Трансбуд» надала 8 квартир за договором міни, площею більшою вдвічі, ніж займали власники (453 кв.м), а земельну ділянку передали обслуговуючому кооперативу.

Але «Поділля-Трансбуд» вже добряче витратилося на квартири, а будувати не мало змоги, бо вже інший будівельник це робив і тому звернулося до суду. Господарський суд Хмельницької області скасував договір оренди і ОК «Комфорт-Кам'янець» в серпні 2017 р. втратило право на користування земельної ділянки. Та ОК оформило договір купівлі-продажу, тобто відчужило незавершене будівництво з відсотком готовності будівництва 5% іншому обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Яскравий». Така собі схема. Будівництво продовжувалося, а «Поділля-Трансбуд» боролося за своє кровне в судах.

І от Хмельницький окружний адміністративний суд скасував декларацію на початок будівництва за адресою Годованця, 13. Тобто останню видану декларацію. Збудована будівля за цією адресою є незаконною, пайовики, які придбали квартири, не зможуть оформити право власності на квартири і кошти, які люди заробляли тяжкою працею, будуть втрачені.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: перемога у суді

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.