Перейти на мобільну версію сайту


25.05.2018

СОБОРУ БУТИ

церкваБільше чверті століття на вулиці 30 років Перемоги на перетині з вулицею Космонавтів з’явилася Українська греко-католицька церква «Почаївської ікони Божої матері», яку свого часу збудував відомий у нашому місті священик Ігор Цар. Коли він переїхав у Львів, у церкві служило кілька священиків, але вже 10 років, як службу проводить отець Антоній (Федик).

З часом у нього виникла ідея, яку підтримав Ігор Цар – будівництва собору «Почаївської ікони Божої матері».

Храм проектував архітектор Василь Сарканич. Його почали зводити 1992 року на пожертви парафіян і власними силами. Щоправда, ні одного, ні іншого не вистачає, щоб закінчити будівництво, або хоча би цього року зробити накриття. 

Колись громаді греко-католицької церкви було виділено гектар землі, на якому звели церкву, в якій нині проходить служба і вже закладено собор. Отець Антоній планує облагородити прилеглу територію, облаштувати спортивні та ігрові майданчики, зону відпочинку, висадити квітники. Тут біля церкви кожен може спостерігати, як постійно змінюється декорація. Починаючи з ранньої весни, буяють цвітом тюльпани, потім – півонія, троянди та інші квіти. Це стараються парафіянки і самі дбають про красу. Вони купують і вирощують розсаду та висаджують біля храму. Відповідає за цю ділянку роботи пані Олена.

А пані Тетяна відповідає за роботу з дітьми. Вони разом малюють, розписують писанки, роблять ляльки. 

У цю церкву люди тягнуться, бо тут цікаво не лише дорослим, а й дітям. Уявіть собі, священик разом із дітлахами ганяє у футбол, також тут встановлено тенісний стіл. Інші можуть у катехезаційному залі, який спеціально створено і облаштовано в напівпідвальному приміщенні, проводити читання і навчання. Наступного тижня діти прихожан поїдуть у християнський табір у Карпати. Вони часто возять дітей у Зарваницю, їздили в Бакоту. Проводяться майстер-класи з писанкарства. Вчать дітей збереженню довкілля і гармонійному існуванню в ньому. Парафія виграла грант і на отримані кошти закупили баки, які встановили в церкві та в школі №7, і вчать дітей, а ті, в свою чергу, вдома батьків, як правильно сортувати сміття. А на зібрані гроші купують для дітей фарби, олівці, книжечки, альбоми тощо. З дорослими і меншими парафіянами влаштовують у Різдвяні свята вертепи, з якими їздять по нашому району, а також проводили Хресну дорогу, яку ставили діти з батьками. Мають свій церковний хор, яким керує Зіновій Яропуд.

Ще одну ідею отця Антонія впроваджує громада – створення християнського кафе, щоб родинні свята та різні події члени громади могли відзначити саме тут, без алкоголю та різних спокус. 

– У храмі є молитовна спільнота – матері молитов. Вони щодня збираються і моляться за всіх та своїх дітей, за хворих та всіх людей на землі, а також за наших благодійників, – розповідає отець Антоній. – Ми – православна церква, з абсолютно православним обрядом.

У дуже важкий час взявся отець Антоній втілити в життя ідею свою і отця Ігоря – збудувати новий храм, щоб затишно й комфортно було парафіянам. Будівництво відбувається за пожертви парафіян, підтримує його також митрополит Василь Семенюк. Та першу допомогу надав отець Ігор Цар. Наріжний камінь було закладено п’ять років тому, і потихенько вже виросли стіни, залишилося ще трохи підмурувати й накрити. Так можна й перезимувати. Але на це бракує коштів і матеріалів. Та на все Господня воля. Були випадки, коли хтось прийшов у храм, і в скриньці опинялася певна сума грошей, а благодійники залишилися невідомими. Парафія сподівається, що знайдутьсяблагодійники, і з Божою поміччю собор добудується.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: храм, будуємо усім миром

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.