Перейти на мобільну версію сайту


21.04.2017

«ШЛЯХ ДО УСПІХУ» ВИВЧАЛИ В ГУМЕНЦЯХ

гуменці20 квітня на базі Гуменецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради на чолі з керівником Лілією Срібняк організували засідання творчої майстерні керівників шкіл «Шлях до успіху». Сільські педагоги обговорили, як побудувати розвивальне середовище регіональної освіти в умовах становлення нової української школи. 

У навчальному семінарі взяли участь голова Гуменецької сільської ради Інна Абдулкадирова, начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Лілія Срібняк, перший проректор ХОІППО, кандидат історичних наук Віктор Очеретянко, завідувач НМЦ координації методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО Оксана Кошка, методист НМЦ координації методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО Леонід Буймістер, директор Гуменецького НВК Ліна Пазюк, вчителі навчальних закладів громади.

Із вітальним словом до присутніх звернулася сільський голова Інна Абдулкадирова, яка розповіла про реалії сьогоднішньої освіти та перспективи її розвитку.

Із роботою відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради ознайомила його очільниця Лілія Срібняк.

У громаді працює 13 дитсадків, з них 4 – у складі НВК. Працює 117 працівників, з них 47 педагогічних. На черзі для зарахування дітей до ДНЗ перебуває 109 дітей. У 2016 р. відкрито два нових дитсадки - «Дивограй» у с.Гуменці на 100 місць та «Перлинка» у с.Лисогірка на 20 місць. На перспективу заплановано зробити добудову у Вербецькому ДНЗ, відкрити третю групу в Голосківському ДНЗ, а також побудувати садок у с.Слобідка-Гуменецька - це приміське село де поживає 65 дітей дошкільного віку.

- Для охоплення загальною середньою освітою в громаді функціонує 11 навчальних закладів, в яких здобуває освіту 928 учнів, - каже Лілія Олексіївна. - За рік роботи ми реорганізували 5 навчальних закладів. З них три об’єднали у НВК «школа - дитячий садок», а в двох навчальних закладах понизили ступінь. Процес реорганізації був викликаний, у першу чергу, низьким рівнем якості освіти. У Супрунковецькій школі навчалося 17 учнів, не було жодного повного класу, вчителя англійської мови та інформатики, спортивний зал у аварійному стані й давно не використовувався за призначення. Крім того, ми провели державну атестацію навчального закладу і рівень успішності був критично низьким. Трішки кращою була ситуація у Великозаліській школі, де навчалося 24 учні, однак ми зуміли переконати батьків реорганізувати заклад у школу І ступеня.

Профільне навчання запроваджено в трьох навчальних закладах громади (Гуменецький НВК – філологічний, математичний та технологічний профілі; Голосківська ЗОШ – філологічний; Нігинська ЗОШ - філологічний). Як наслідок, маємо за рік роботи 40 призових місць на ІІ (районному) етапі олімпіад з навчальних предметів, 6 призових місць на районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» тощо. Учні - відмінники у навчанні та переможці обласних і районних предметних олімпіад та конкурсу МАН отримуватимуть премію від сільського голови Інни Григорівни.

Також хочу відзначити, що на сьогодні в 4 школах громади працюють групи продовжено дня, які фінансуються з місцевого бюджету . Займається 112 дітей. 

гуменці-1При сільській раді створено Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацьку спортивну школу «Лідер». Діє 23 гуртки, які відвідують 375 учнів. За 2016 рік ЦДЮТ здобув І місце в обласних масових заходах з художньо-естетичного напряму і маємо 5 місце в загальному рейтингу позашкільних навчальних закладів об’єднаних територіальних громад Хмельницької області.

ДЮСШ «Лідер» функціонує на базі Гуменецького НВК. Працює сім тренерів-викладачів, відкрито чотири відділення: волейбол, футбол, теніс настільний та легка атлетика. У ДЮСШ займаються 234 учні. 

Команда юнаків ДЮСШ стала бронзовим призером Всеукраїнського кубку з футзалу. Команда дівчат 2003-2004 р.н. - бронзовий призер обласного Кубка з футзалу. Команда дівчат 2004-2005 р.н. вийшла у фінал Першості України з футзалу, який буде проходити в травні у смт Ворохта, та захищатиме честь Хмельницької області.

Легкоатлети ДЮСШ є призерами та переможцями Всеукраїнських обласних змагань зі стрибків у висоту та довжину, бігу на короткі та середні дистанції, штовхання ядра, метання списа. Кліновський Віталій являється членом збірної Хмельницької області з легкої атлетики.

Не оминули ми і оздоровчу кампанію. Влітку 2016 року діяло 8 пришкільних таборів, у яких відпочивало 574 учні. Для дітей було організовано дворазове харчування (сніданок і обід). З місцевого бюджету на проведення оздоровчої кампанії використати 80 тис. грн.

Під час інформаційно-консультаційного модуля про зміни в сучасній загальній середній освіті розповів Віктор Очеретянко; шляхи формування цілісного розвивального освітнього середовища навчального закладу окреслила Оксана Кошка, а як залучати батьків до навчально-виховного процесу та керувати навчальним закладом поділився Леонід Буймістер.

Практично-інтерактивний модуль також був насичченим. Презентацію про шкільне освітнє середовище, як територію зростання учителя та учня продемонструвала директор Гуменецького НВК Ліна Пазюк. Майстер-клас із використання компетентнісних завдань на уроках математики провів вчитель математики Роман Луцик. З діловою грою «Школа успішної особистості» ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Євгена Монько.

Присутні та запрошені відмітили високий рівень підготовки відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради та професійний підбір кадрів.


Теги: Гуменецький НВК, «Шлях до успіху»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.