Перейти на мобільну версію сайту


15.06.2018

РУБАЮТЬ ПОЧАТКОВУ ЧИ КОЗЛОВУ?

славутинкаВчора, 14 червня, пройшла сесія обласної ради, під час якої депутати розглянули чимало скандальних питань, одне з яких стосується нашого міста, зокрема спеціалізованих навчальних закладів, що перебувають у підпорядкуванні Хмельницької облради.

Вкотре під пильний приціл потрапила спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка», директором якої є Олена Козлова.

За вимогами нової української школи та нібито для економії бюджетних коштів окремі народні обранці вирішили відмінити у всіх спецзакладах області початкову школу, мовляв, вона там не потрібна, а утримувати варто лише школярів середньої та старшої школи. На бюджетній комісії та президії, що передували пленарному засіданню, найбільше на горіхи дісталося нашій «Славутинці», якій ті ж депутати чотири роки тому дали дозвіл на зміну типу і назви навчального закладу. Тобто тоді про економію коштів не думали? За чотири роки в новому статусі успішність закладу не могла не тільки не залишитися непоміченою, а й стати декому добрячою кісткою в горлі. Того ж 2014 р. вперше на конкурсній основі провели набір у 1-клас з поглибленим вивченням іноземної мови, наступного року тут вперше відкрили паралельні класи. За цей час кількість учнів зросла вдвічі. І вже на 1 вересня 2018 р. заклад планував прийняти 367 школярів.

Напевне, не судилося. Після необдуманого депутатського рішення тепер 210 учнів початкової школи мають знайти не просто інший заклад, а поглибленої спеціалізації, в якому будуть навчатися, хоча всі вони наразі, відповідно до наказу по школі, зараховані у «Славутинку». Щасливі діти і їхні батьки відпочивають на канікулах і навіть не здогадуються, що 14 червня народні обранці вже позбавили їх права відвідувати рідну школу. Без роботи залишаться і 28 педагогів, адже вакансії в інших школах заповнюються завчасно, до початку навчального року. 

Законом України «Про освіту» передбачено, що в разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти необхідно забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти. Тобто учні школи мають право завершити навчання в початковій школі саме в цьому закладі. 

Було би правильно зупинити набір учнів до початкової школи з 2019 року. Відтак, коли учні першого класу, які зараховані цього року, завершать 4 клас та перейдуть до 5 класу, структурний підрозділ – школа І ступеню фактично буде ліквідована. А не так, як зараз – одним махом. Ліс рубають, тріски летять... 

Чи готові депутати до судових позовів від батьків славутинців та вчителів, яких позбавили їхнього права на освіту і роботу? Чи, можливо, увесь цей процес – не інакше, як помста «своїх за свого» директору «Славутинки» Олені Козловій, через яку на хабарництві попався депутат обласної ради Микола Харкавий?


Теги: сесія облради, "Славутинка"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.