Перейти на мобільну версію сайту


01.08.2014

РОБЛЮ ТЕ, ЩО ХОЧУ

Пробігаючи повз вікна товариства інвалідів Тамари Сосновської зачепилася оком за надзвичано гарно вбраний манекен. Жіноча цікавість перемогла, заходжу в кімнату - ательє з ремонту одягу «Камелія» - і цікавлюся побаченим.
Гарна інтелегентна жінка відповідає, що вона принесла з дому кофтину, аби приміряти на манекена.
Виявляється, пані Вікторія має таке хобі - плести мережевні речі. Краса неймовірна, робота неповторна!
Плетінням Вікторія займається з п’яти років. Її хобі має вже 40-річний стаж. Узагалі, Вікторія за освітою зоотехнік, свого часу закінчила Короваєвський сільськогосподарський інститут, згодом працювала зоотехніком у Ходоровцях. А плетінню дівчинку навчала бабуся Ніна Улянівна.
- Плела різні речі, це заняття мені подобалося з дитинства, - розповідає майстриня, - але три роки тому натрапила на техніку плетіння ірландського зціпного мережева й закохалася. Першою моєю DSC_0002.JPGроботою була туніка. Звичайно довелося дещо помучитися, але перший млинець не був жужмом. Що мені не подобалося, розпускала й переробляла. Головне - зрозуміти і захотіти.
Свої вироби я плету винятково з бавовняної, натуральної нитки. Шовк не підходить, бо він як живий і втрачає форму. А з бабовняних ниток, як вже покладеш, так і файно лежить, головне - вдало і правильно зробити викройку. Ірландське мережево створює літній настрій, узор з’являється наче з повітря.
Це мережево було на піку популярності аж до Другої Світової війни, його миттєво розкуповували в Дубліні, Нью-Йорці, Сан-Франциско, Лондоні, Парижі та Римі. Але після війни попит на предмети розкоші різко впав. Нині інтерес до цього виду рукоділля відроджується. Деякі дизайнери використовують його в багатьох сучасних моделях.
Головною цінністю і особливістю ірландського мережева є те, що це винятково ексклюзивні речі ручної роботи. Ідея належить донці франко-іспанского дворянина і ірландки - мадемуазелі Рієго де Бланкардьє. Це мережево нагадує венеціанське, але плететься в 10 разів швидше за рахунок виконання не голкою, а гачком.
1846 року вийшла перша книга із зразками ірландського мережива, видана Риєго де Бланкардьє.
Відміна техніки плетіння ірландського мережева від звичайного плетіння гачком складається в тому, що окремі деталі (квіти, розетки, листочки, тощо) виплітаються окрема, а вже потім з’єднуються за допомогою сплетеної сітки.
Фото-0008.jpgДуже важливо для такого мережева правильно зробити викройку, щоб потім не довелося переплітати окремі елементи. Не менш важливим моментом є композиція. Напевне, це найскладніше в набірному плетінні. Я ніколи не візьмусь за роботу, якщо людина мені не імпонує, чи знаходиться зі мною у якійсь іншій площині. Людину маю відчути, щоб побачити, яка саме річ її підходить. Ніколи не слухаю капризи модниці. - Пані Вікторіє, за цих три роки багатьох кам’янецьких модниць Ви одягли у мережева?
- Ні. За цей час я створила п’ять речей. Один виріб забирає в мене приблизно півроку, але як художник маю його вистраждати. Мені потрібен спокій і гарний настрій.
Умію плести як шпицями так і гачком. Але гачок залишає більше місця для фантазії і творчості, а шпиці - більш консервативний вид.
Жодного однакового виробу у мене немає. Одного разу замовили схожі піджачки, але якщо їх покласти поруч, або одягнути на різних людей, вони по різному виглядатимуть.
- То Ви дієте, як говорив відомий скульптор: «Дайте мне кусок мармуру, я все зайве відсічу і залишиться те, що потрібне».
- Я буду робити лише те, що я хочу. В останньму моєму виробі складено багато різних технік. Напевне, він найскладніший.
І справді, на ньому можна загубити очі. Ця кофтинка - подарунок подружці до ювілею. Вона дефілювати в ній у Мілані. Час пані Вікторії вже відкривати свій дизайнерський центр і заробляти на своєму талантові гроші. Бо досі вона плела для друзів. На себе й родину в неї не залишається часу. Дуже рідко може перепасти светрик синові. І тоді від його друзів і модників немає відбою - «Де взяв? Де взяв?».

Теги: ательє з ремонту одягу «Камелія»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.