Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

РЕБРА ЛЬОДОВОГО, ІНДУСТРІАЛЬНА + «ГІПСОВИК», ДАХИ…

сесія119 лютого пройшла позачергова 87 сесія міськради, на яку виносилося лише шість питань, з яких два – земельні. Але розгляд основних питань розпочався аж через півтора години від початку засідання.

Розпочали з питання про забудову міського стадіону багатоповерхівками, в одній з яких мала бути дитяча спортивна школа на 1500 метрів квадратних. На сесію прийшла спортивна громада міста, від імені якої виступив тренер ДЮСШ Анатолій Лобатюк. Він обурювався, що людей водять за ніс і питання із будівництвом не вирішується. Більше того, забудовник замість нормальних спортивних площ, пропонує загнати дітей у підвальне приміщення. Хоча на презентації житлового комплексу, він соловейком розливався і обіцяв першочергово звести приміщення для занять спортом. Тому, спортсмени вимагали розірвати з ним договір про оренду землі, заборонити подальше будівництво і знайти іншого інвестора, який ставиться до спорту позитивно. Спортсмени добре попрацювали над пошуком інвестора і дали слово директору СК «Епіцентр» Вадиму Рудюку, який озвучив пропозицію нардепа Олександра Гереги, що збудував у місті спорткомплекс. Це буде спортивна арена, без житлового комплексу, і не комерційний, а соціальний проєкт.

Депутат Василь Кобильник зазначив: «Ми вже дуже довго граємося з цим брехливим забудовником. Слід дати доручення, щоб на березневій сесії розірвати з ним договір».

Валерій Слободян додав: «Була розмова з забудовником – варягою, який ставиться до нас, як до плебеїв. Він плює на нас і наше місто, тому домовленість з ним слід скасувати. До того ж будівництво він здійснює без дозвільних документів і без проєктної документації, а це тягне за собою мільйонні санкції».

Але «свобода» запропонувала дати ще один шанс забудовнику, щоб він все ж таки збудував 1500 метрів квадратних спортивного призначення. Проте, на стадіоні було би краще бачити спортивну арену, а не продовжувати дерибан стадіону.

Потім вислухали голову громадської організації воїнів-афганців Володимира Дудка щодо будівництва музею бойової слави.

Вже вкотре завітали й мешканці вулиць Індустріальної, Привокзальної, Північної з приводу забруднення «Гіпсовиком» екології. Від їхнього імені до депутатів і міського голови Михайла Сімашкевича звернувся Володимир Жук.

– Просимо, щоб ви клопотали перед керівництвом Державної екологічної служби про проведення найближчим часом комплексної перевірки ВАТ «Гіпсовик», який становить небезпеку для навколишнього середовища та нашого життя, – говорить Володимир Андрійович. – Він вже 7 років засипає нас канцерогенною сумішшю, яка провокує в людей алергію, носову кровотечу, захворювання дихальних шляхів і навіть ракові захворювання… Просимо врятувати життя наших дітей та наші. «Гіпсовик» злодійкувато працює вночі та у вихідні.

Аби відвернути увагу від надзвичайно болючого для цих людей питання свободівці, почали говорити знову про масло та перевірку всіх підприємства міста. На що депутат міської ради Анатолій Чистяков виступив категорично проти, тому що це призведе до підриву економіки міста.

Валерій Слободян запропонував клопотати про перевірку «Гіпсовика» Державною екологічною службою. А депутат Андрій Мастикаш вніс пропозицію, щоб «Гіпсовик» перевірило ще й ГУ Держпраці в Хмельницькій області щодо чисельності працюючих та охорону праці. За ці пропозиції й проголосувала більшість.

Знову цього разу були прохачі з Драгоманова, у яких протікає дах, аби знову їм додати грошей на його ремонт. З таким проханням завітали й мешканці будинку з вишиванкою. Але не зрозуміло, чому міський бюд­жет має ремонтувати дахи ще зовсім новеньких будинків, люди самі мають добре думати, що і в кого купують. Перевіряти стан не лише власної квартири, але й усього будинку. Бо спочатку ближче свого носа нічого не бачать, а потім свої проблеми вішають на наші з вами плечі, йдучи найлегшим шляхом – прийти в сесійний зал і покричати голосніше всіх. А потрібно звертатися до забудовника, і у разі чого позиватися до суду. Саме таким шляхом депутати запропонували вирішити їхню проблему . Проте, наприкінці сесії до залу прийшов багатодітний батько з цього будинку, розповів про важку долю своїх 15 дітей і 2-х онуків. Напевне розчулив депутатів і вони переголосували про виділення 300 тисяч гривень на дах. От і виходить, що люди купують собі квартири, а потім лізуть в наші кишені щоб проводити ремонти в своїх будинках.

Нарешті через півтори години почали розглядати основні питання. Затвердили звіт про бюджет міста за 2019 р. і внесли зміни до бюджету на 2020 р. За заявами керівників департаментів і управлінь у зв’язку з наявністю перехідних коштів було розподілено 58,7 млн грн.

140 тис. піде на капремонт вбиралень у міській раді з облаштуванням кабін для осіб з інвалідністю. 

Сфері освіти і науки виділили: – 1,5 млн на протипожежні заходи в школах; 400 тис. – капремонт медблоку в ДНЗ №30; 1,4 млн – на утеплення фасаду та ремонт системи водовідведення ЗОШ №11; 72 тис. грн – придбання мультимедійного обладнання; 2 млн – зарплату тренерам ДЮСШ. Надійшло 5,3 млн державної субвенції на зарплату педагогам шкіл.

Охорона здоров’я: по 200 тис. на медикаменти та пільгові медикаменти; 129 тис. – швидкісний інтернет; 100 тис. – на програму «Забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет I типу»; 1,5 млн – апарат УЗД для «ЛДКЦ»; 640 тис. – апарат штучної вентиляції легень для анестезіологічного відділення; 2,5 млн – на комп’ютери.

Соціальний захист: 300 тис. – пільговий проїзд; 200 тис. – зубопротезування і одноразова матеріальна допомога громадянам; 50 тис. додано на оздоровлення дітей.

Гуманітарна політика: 250 тис. – капремонт фасаду ДХШ; 150 тис. – капітальний ремонт санзон корпусу №2 МДХШ; 300 тис. – капремонт санвузлів бібліотек №2 та №7;

1,4 млн. – зовнішні електромережі МБК; 200 тис. – реставраційно-ремонтні роботи бібліотеки №6; 1,8 млн. – реставрація мурів фортеці; 200 тис. – консервація даху пам’ятки Башти Водяної; 1,3 млн – співфінансування капремонту міського стадіону.

Для ЖКГ: 3,2 млн. – ремонт тротуарів: Жванецьке і Нігинське шосе, вул. Пушкінська, Дружби народів, Космонавтів, Лесі Українки, Соборна, Франка; – 3,1 млн. – капремонт доріг вул. Смотрицька, Кіргізова, Довга, Вірменська, Південна, Шмідта, Індустріальна, пров. Шевченка і Бальварний + 1,2 млн. грн. на поточний ремонт вулиць міста; 1,3 млн. – капремонт дитячих майданчиків; понад 8 млн. грн. – відновлення внутрішньодворових проїздів на вул. Героїв Небесної Сотні, Шевченка, Гагаріна, Франка, Вокзальна, Миколи Гордійчука, Лєрмонтова, Драй-Хмари, Соборна, Розвадовського, Нігинське шосе, 30 років Перемоги, Пушкінська, Васільєва, Веліканова, Космонавтів, пр. Грушевського, пров. Семінарський; 400 тис. – капремонт міського кладовища; 600 тис. – на програму «Теплий дім»; 4 млн. – капремонт ліфтів; 100 тис. – на заміну газового устаткування в квартирах малозабезпечених громадян; 400 тис. – реконструкція зали бойової слави на вул. Шевченка; 3,1 млн. грн. – оновлення техніки управлінським компаніям.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.