Перейти на мобільну версію сайту


08.02.2019

ПРОСТА БАЙДУЖІСТЬ ЧИ НЕПРОФЕСІОНАЛІЗМ?

клим1 лютого перед засіданням депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення під головуванням Олега Ткача відбувся звіт двох комунальних підприємств – КП «Профдезінфекція» (директор Таїса Яцуляк) та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (головний лікар Інна Клим). Першою звітувала Інна Анатоліївна. Вона розповіла про структуру Центру, намагалася провести лікбез щодо їхньої діяльності. Найбільшою гордістю головного лікаря є те, що в місті нарешті запрацювала програма «Гроші йдуть за пацієнтом», хоча хто-хто, а вона найменше доклала зусиль для цього, бо ж ця програма працює на державному рівні і фінансується теж з державного бюджету. Та попри все, нині місто має вже 13 амбулаторій сімейної медицини, в яких працює 181 особа. Є 66 лікарських ставок, з них 36 сімейних лікарів, 16 терапевтів та 13 педіатрів. У кожного лікаря є ставка медсестри, а от санітарок не вистачає. Понад 50% кам'янчан уже підписали декларації з лікарями. Для всіх лікарів придбана оргтехніка та проведено інтернет. 

Минулого року розпочато ремонт амбулаторії на вул.Космонавтів, але він ще не завершився. Цього року знову будуть виділятися на нього гроші. Також виділятимуться кошти на поточні ремонти інших амбулаторій і, зокрема, на Черемушках, що по вул.Героїв Небесної сотні. За словами очільниці, тут постійно затоплює амбулаторію, адже вона знаходиться на першому поверсі п’ятиповерхового будинку, причому в пристосованому під амбулаторію приміщенні. Колись тут була аптека, з якої зробили амбулаторію. На запитання, навіщо тут робити дороговартісний ремонт за бюджетні гроші, якщо амбулаторія має такий плачевний стан, а також чому Інна Клим відмовилася і за її клопотанням віддано повноцінну амбулаторію на Привокзальній, 19, яка колись належала залізниці, до комунальної власності міста через непотрібність? До речі, приміщення знаходилося у відмінному стані. Інна Анатоліївна мотивувала це тим, що приміщенню вже сто років, воно знаходиться близько до залізниці і це буде становити небезпеку та незручності для пацієнтів. Крім того, амбулаторія на Черемушках знаходиться між двома амбулаторіями – військового містечка та с.Кам’янка, і пацієнти можуть туди звертатися. Але Інна Анатоліївна забула повідомити, скільки кілометрів до амбулаторії військового містечка, яка знаходиться аж у Новобудові по вул.Князів Коріатовичів. Транспортного сполучення від Черемушек до тієї амбулаторії немає. У такому випадку краще дістатися до міської поліклініки. Крім того, незрозуміла позиція пані Клим як керівника міського підрозділу охорони здоров’я, що замість того, аби боротися за кожного пацієнта, вона з легкістю радить містянам звертатися в районний підрозділ. Напевне, забула, що і гроші теж підуть за ними. А ще для того, щоб дістатися до амбулаторії на Кам’янці, потрібно перейти через залізничні шляхи, що теж може становити небезпеку для життя людини, і до тієї амбулаторії теж декілька кілометрів та й транспортного сполучення немає від Черемушок.

До заслуг керівництва пані Клим відносить відкриття амбулаторії на Суворова, але незрозуміло, яких зусиль вона до цього доклала. Перемовини з забудовником про відкриття там амбулаторії вів міський голова, а депутатський корпус виділяв гроші на її обладнання. Хіба що заслугою є те, що й донині тепло там відсутнє і щоранку потрібно вмикати обігрівачі, щоб пацієнти і медики не сиділи там у верхньому одязі. 

Великим здобутком керівництва ПМСД є й майбутній ремонт покрівлі не так давно зданої амбулаторії на Васильєва, 15«б». Як можна було прийняти приміщення з поганою покрівлею? Зрозуміло, що легше вибити гроші на її ремонт, аніж примусити будівельника виправити неякісний ремонт чи позиватися до суду. Якось дивно, що в нашому місті немає такої практики – позиватися до суду за неякісний товар.

Така ж ситуація і з амбулаторією на Космонавтів. Скільки себе пам’ятаю, стільки проводяться ремонти в тому приміщенні. Спочатку його ремонтували міліціонери, потім – стоматологи, згодом – медики. На нього вже втрачена чимала сума грошей, але ще в планах на 2019 рік майже мільйон мають витратити (850 тис. грн). Можливо б навчилися медики бережно ставитися до свого майна. Напевне, не своє – не шкода. Якось спостерігала, як санітарка миє підлогу. Закупили їм швабри, нібито вони мають драїти на палубі корабля. Зануривши швабру у воду, бідолаха намагалася у спеціальному пристрої відра відтиснути воду з лахміття швабри, але в неї нічого не виходило. Вона замість того, щоб вимити підлогу, розганяла бруд з центу приміщення в боки, а де стояли меблі, то брудна вода потрапляла під меблі, які вбирали воду. Тож цікаво, через який час доведеться міняти меблі і знову витрачати на них наші з вами гроші, які би могли піти на придбання конче потрібного медичного обладнання для обслуговування пацієнтів в амбулаторіях? До слова, багато амбулаторій знаходяться на великій відстані від міської лікарні та поліклініки, де можна зробити лабораторні дослідження, і пацієнтам багато часу потрібно, щоб дістатися туди, а є такі, яким взагалі надзвичайно важко пересуватися на великі відстані. Проте такі амбулаторії не забезпечені елементарними речами – аналізатором крові та іншим приладдям. Проте закупили драбини, незрозуміло для чого мені, пацієнту, в лікаря драбина, причому куплена за мої гроші. Крім того, навіщо сімейному лікарю куплена порожня сумка-укладка? Може б її постаралися наповнити потрібними речами для обслуговування пацієнтів? Цікаво те, що наприкінці року був величезний залишок у кілька мільйонів гривень, а на найнеобхідніші речі грошей не знайшли.

Головний лікар центру хвалилася тим, що у медиків ПМСД піднялася в рази заробітна плата, але її підняла реформа та самі лікарі, які зуміли набрати певну кількість пацієнтів, за якими пішли гроші. І хоча зарплата в окремих зросла, але за їхній рахунок ще й досі фінансуються ті, хто не зумів набрати певну кількість пацієнтів.

У планах розвитку амбулаторій сімейної медицини в нашому місті – відкриття амбулаторії у Старому місті, зокрема, у приміщенні колишньої міської друкарні. Щоб переобладнати це приміщення під амбулаторію, потрібна шалена кількість коштів. Напевне, легше домовитися із забудовниками, щоб у новозбудованих будинках облаштувати амбулаторію, а не ліпити сліпого до плота, бо ж згодом знову доведеться переїздити. Окрім того, в друкарні височезна стеля, і це приміщення буде дуже важко опалити. Такий приклад вже є, коли в амбулаторії на Біланівці не опустили стелю, і її висота становить майже 4 м. Прилади опалення встановили на квадратуру, а не на кубатуру. І тепер витрати на енергоносії потрібні більші. Є великі сподівання, що й на Годованця незабаром з’явиться амбулаторія, і східна частина міста теж буде охоплена медичною допомогою. Про існування цих майбутніх амбулаторій перемовини веде міська влада, як і про переселення самого «Центру первинної-медико-санітарної допомоги» в приміщення стоматполіклініки.

Отже, напрошується висновок, що єдиним, чим може нині пишатися очільниця сімейної медицини – це позбавленням від приміщення амбулаторії на Привокзальній, 19, та тим, що не може вирішити питання з опаленням на Польських фільварках. Нині існують альтернативні види опалення, досить економні, якими можна керувати дистанційно, а не утримувати людину, яка перед роботою вмикає електричні джерела тепла. Для цього потрібно лише мати організаторські здібності, а найголовніше – бажання щось робити для суспільства.

Ще багато питань можна адресувати до керівника Центру, але вже залишилося надто мало часу для звіту керівника «Профдезінфекції». Таїса Миколаївна окреслила частину питань, яка турбує підрозділ, та розповіла про його функції.

Як не дивно, звіт двох комунальних підприємств не побажала почути більша частина членів профільної комісії. Це цікаво було лише Олегу Ткачу та Олені Мазій, а також деяким посадовцям.

Теги: звіт КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.