Перейти на мобільну версію сайту


15.04.2020

ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ НАПИСАТИ ЗАЯВИ

14 квітня відбулася позачергова сесія міської ради. На порядок денний було винесено 11 питань, з яких  -  4 земельних. Досить суттєвим було питання про встановлення нульової ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп.

Депутат Анатолій Гурома подякував голові ГО «Ми – кам’янчани» Володимиру Мельниченку за те, що він підняв питання до сесії міськради про звільнення підприємців від сплати єдиного податку за травень місяць.  При цьому пан Анатолій звернувся до колег, щоб звільнили підприємців і на квітень місяць.

Отже, міська рада вирішила встановити ставку єдиного податку в розмірі 0 відсотків до прожиткового мінімуму для працездатних осіб для платників єдиного податку І та ІІ групи. Але це для тих хто дійсно не працював під час карантину. Для цього вони повинні будуть обов’язково подати заяви до податкової із зазначенням місця здійснення та видів діяльності.
Що стосується відкриття ринків міста, то головний санітарний лікар області, на передодні сесії, заборонив відкривати ринки, саме в Кам’янці-Подільському.

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк звернувся до колег-депутатів про затвердження Програми «Інформатизація галузі охорони здоров’я міста». Перший крок реформування вторинного рівня надання медичної допомоги вже місто зробило – оргтехнікою медичні заклади забезпечені, тепер потрібно зробити другий крок – купити програмне забезпечення, щоб Національна служба здоров’я могла оплачувати медичні послуги надані медиками пацієнтам. Для міської лікарні потрібно 697 тис. грн, перинатального центру – 451 тис. грн, лікувальний діагностично-консультативний центр (міська поліклініка) – 697 тис. грн та дитячий медичний центр (дитяча поліклініка) – 246 тис. грн. Без цих вкладень місто, зокрема пацієнти, може залишитися без медичних послуг на вторинному рівні допомоги, а сім’ї лікарі лікарів без засобів до існування. І як результат медики виїдуть, а пацієнтам доведеться їздити за сотні кілометрів по медичну допомогу до інших міст. Міський голова Михайло Сімашкевич сказав, якщо ці кошти не виділимо, то далі по реформі рухатися не зможемо. Але, попри важку ситуацію в міській скарбниці, гроші виділили. 

До Юрія Васильовича у депутатів виникли питання і з привод ситуації з коронавірусом. Він зазначив, що на сьогодні ситуація під контролем, тести в місті є, вже планово протестували основну групу ризику -  мобільні бригади, хворих на пневмонію в лікарні та сімейних лікарів. На щастя, жодного позитивного не виявлено. Крім того, у зв’язку із тим, що в місті  немає достатньої кількості апаратів ШВЛ, вдалося розробити систему, як за допомоги кисневих балонів рятувати хворих на коронавірус. Маски для цього вже розробили в «Каммеді». Як би не було неприємно, але пік захворювання в місті очікують після великодніх свят. Тому, Юрій Васильович ще раз закликав: «Не виходити з дому! Дотримуватися гігієнічних правил. Максимально скоротити спілкування поза межами домівок».

Депутати подякували Михайлу Сімашкевичу за правильно обрану тактику керівництва під час карантину, за прийняття правильних рішень та розуміння ситуації. Також, слова подяки лунали на адресу свідомих підприємців, які самі простягнули руку допомоги місту у важкий час.
Начальник фінансового управління Оксана Гут занепокоєна  тим, що міська скарбниця майже немає надходжень, а далі буде ще гірше.  Від депутатів пролунали нарікання на адресу діючого депутата Верховної Ради Марчука з приводу того, що він не відстоює свій округ в уряді і не дбає про виділення місту допомоги. 

Що стосується земельних питань, то три було знято на доопрацювання, а таке, що стосується будівництва для міста стоянки навпроти автовокзалу, тому поновлення договору оренди землі, укладеного між міськрадою та Хмельницькою обласною організацією всеукраїнської спілки автомобілістів продовжили лише на 3 місяці.

Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.