Перейти на мобільну версію сайту


05.05.2020

НАВЧАЛЬНИЙ РІК ЗАВЕРШАТЬ ДИСТАНЦІЙНО

Навчальний рік 2019-2020 можна вважати майже завершеним, адже навчальні заклади готуються зустрічати учнів уже восени цього року. Випускні вечори скасовані, ЗНО як і вступна кампанія перенесені, а ДПА для окремих категорій учнів відмінене. Усе це - наслідок карантину та кількамісячного дистанційного навчання. 

Хтось перестрибнув з одного класу в інший, навіть не помітивши, а хтось і взагалі "просачкував" навчання. Особливо це стосується тих населених пунктів, де відсутній інтернет і вчителі не мали змоги займатися з учнями дистанційно. І мова тут не тільки про сільську місцевість, проблеми виникали і в міських школярів. Вчителям цього року довелося опановувати нові методи роботи та дистанційні програми. Хто як впорався із завданням, покаже новий навчальний рік, коли прогалини в знаннях будуть очевидними, а наздоганяти їх не буде коли, адже нові теми ніхто не відміняв.

Тож як оцінюватимуть учнів та переводитимуть у наступний клас, коли відбудеться ЗНО, чи пройдуть випускні вечори і коли запрацюють дитсадочки, дізнавався цього тижня "КЛЮЧ".

Минулого тижня онлайн конференцію провела в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Її міг подивитися кожен охочий. Міністерка відповіла на найбільш поширені запитання, які турбують нині не тільки вчителів, а й батьків та учнів. Отож, у зв’язку із продовженням загальнонаціонального карантину до 22 травня, навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно до 1 липня. При цьому заняття триватимуть до 31 травня. Дитячі садочки запрацюють одразу, як закінчиться карантин. Щодо діяльності пришкільних таборів, то це рішення має приймати орган місцевого самоврядування.

ОЦІНЮВАННЯ

Для учнів 1-2 класів та 3-іх пілотних класів Нової української школи використовується формувальне та підсумкове оцінювання із залученням до процесу батьків.
Школам рекомендують здійснити підсумкове оцінювання з урахуванням результатів очного навчання у першому семестрі, січні-березні 2020 року та результатів дистанційного навчання в період карантинних обмежень. Проведення для учнів будь-яких додаткових випробувань наприкінці навчального року, як дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань, не передбачено чинним законодавством.

До 1 липня навчальні заклади мають прийняти рішення про переведення учнів до наступного класу. Для учнів, які не були на дистанційному навчанні в період карантину, передбачається розробка індивідуального плану навчання, робота за яким має бути проведена також до 1 липня. 

СВІДОЦТВА І ТАБЕЛІ

Свідоцтва досягнень учнів 1-х, 2-х та 3-х (пілотних) класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів заповнюються класними керівниками після проведення семестрового та річного оцінювання. Якщо учень продовжує навчання в закладі, то документи йому надсилають електронкою, а оригінали вручають на початку нового навчального року.
Випускники 4-их та 9-их класів цьогоріч звільняються від проходження ДПА, а оцінки їм в табель виставляють за результатами першого семестру, очного навчання упродовж січня-березня та результатів дистанційного навчання. Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти учні мають отримати до 15 червня.

Учням 1-8 та 10 класів, які не планують переходити в інші навчальні заклади, вчителі зобов’язані відправити копії документів про освіту та табелів винятково поштою! Жодних вайберів та батьківських чатів з обговореннями оцінок!

Документи на вступ до 1-го класу почнуть приймати після завершення карантинних обмежень для закладів освіти. Нагадуємо, зарахування відбуватиметься без конкурсу на підставі сканованих копій документів, надісланих до закладу електронною поштою. Оригінали документів необхідно подати після завершення карантинних обмежень. Інформацію про терміни та способи подачі документів засновники мають оприлюднити на вебсайтах своїх закладів. Медичну довідку також можна оформити та подати до навчального закладу після завершення карантину. 

Прийом документів на зарахування до 5-го та 10-го класів розпочнеться після видачі учням відповідних документів про освіту.
Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема останніх дзвоників та випускних вечорів.

ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання точно відбудеться. Терміни його проведення залежать від закінчення карантину і можуть бути:
- з 25 червня по 17 липня; результати не пізніше 31 липня;
- з 17 серпня по 4 вересня; результати не пізніше 17 вересня.

Наразі старшокласники орієнтуються на 25 червня. Тож як здаватимуть ЗНО цьогоріч? 
Зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання та вибрати навчальні предмети необхідно було до 24 березня. У 2020 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більш ніж чотири навчальні предмети. Першим обов’язковим предметом є українська мова, другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет учень обирає самостійно із запропонованого переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Для вступу до вищого навчального закладу для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати до закладу вищої освіти сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 серпня. Прийом документів від вступників триватиме з 13 до 22 серпня. Навчальний рік для першокурсників розпочнеться 15 вересня.

Теги: освіта, навчальний рік, дистанційне навчання, ЗНО-2020

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.