Перейти на мобільну версію сайту


30.04.2020

МИ СИДИМО ВДОМА, А ВОНИ НА ПЕРЕДОВІЙ

1«КЛЮЧ», як і всі свідомі кам’янчани перебував на карантині, аби не наражати своїх читачів та працівників на смертельну небезпеку, яка охопила світ. Сподіваючись на послаблення ситуації, ми вирішили повернутися до роботи і проінформувати про діяльність тих служб, які під час карантину забезпечували життєдіяльність міста та району.

Карантин не торкнувся роботи владних та життєзабезпечуючих структур міста, зокрема, комунальників, медиків, поштарів, поліцейських, рятувальників, магазинів продовольчих товарів і побутової хімії.

ВЛАДА
Отже, виконавчий комітет працював безперебійно, обслуговуючи містян, у яких була необхідність оформлення різних документів, та вирішуючи нагальні потреби міста. Проте, аби зекономити кошти міського бюджету у важкий час, кожен працівник пішов у неоплачувану відпустку. У тому числі і міський голова зі своїми заступниками, але при цьому вони працювали.

Міський голова переймається наповненням бюджету, який нині затріщав по швам через те, що місто пішло на карантин і надходжень у казну немає.

РАДА
При нагальній потребі збиралися й депутати для вирішення важливих для міста питань, зокрема, відбулися позачергові сесії міської та районної рад. Мова йшла про закриття Оринінської та Староушицької лікарні та відкриття Центрального ринку. Наразі, лікарню не закрили, а навколо ринку відбувається ажіотаж.

МедикиМЕДИКИ
Увесь світ молиться за медпрацівників, які знаходяться на передовій в боротьбі з коронавірусом. Усі вони працюють за межею можливості і в суцільній небезпеці щохвилини. Звідки, і в яку мить на них впаде ця зараза, невідомо.

Найнебезпечніше працювати безпосередньо із хворими на COVID-19, яких з усієї області доставляють у Хмельницьку обласну інфекційну лікарню. Передбачено й резервні бокси для нашого регіону – інфекційне відділення Дунаєвецької лікарні. Що стосується нашого міста, то на першій лінії передової знаходяться сімейні лікарі, які перші стикаються з хворими людьми. На щастя, зараз вони забезпечені засобами захисту та безконтактними термометрами. Поруч з ними у цьому ланцюжку стоять медики швидкої медичної допомоги, яких задіюють у перевезенні хворих та які знаходяться у тісному спілкуванні з ними. А також у цьому ланцюжку стоять мобільні бригади, створені при КНП «Лікувальний діагностично – консультативний центр» і «Дитячому медичному центрі», які чергуються і працюють через тиждень. Вони відбирають у хворих біоматеріал для досліджень. Наразі їх усіх забезпечено всім необхідним. Усім медикам провели тестування на коронавірус. Поки-що все гаразд. Але в місті спочатку з’явився один підтверджений випадок і є контактні медики, та не лише медики. Усі в очікуванні…

Місто робило все можливе аби полегшити роботу медичних працівників, звідусюди звозили різну допомогу у вигляді засобів захисту. Була організована доставка медпрацівників на роботу і з роботи (у лікарні та поліклініки).

Окрім проблем з пандемією у медиків проблеми з реформуванням вторинної медичної допомоги, яка розпочалася 1 квітня і припала на карантин.

Отже, усю необхідну процедуру кам’янецькі медики пройшли, але пандемія поставила їх на коліна. Через те, що багато людей перебувають на карантині і дотримуються прохання не відвідувати без особливої потреби медустанови, відповідно відвідування лікарів суттєво зменшилося. І, не зважаючи на те, що гроші з Національної служби здоров’я пішли за пацієнтом, медики вторинки зараз залишаться без зарплат. Немає послуги – немає оплати за неї. Щоб не втратити досвідченого медперсоналу виходи є два – брати плату за послуги з пацієнтів, або просити з міського бюджету. Ні в одних, ні в інших грошей немає. Тому, було би правильним відтермінувати початок реформи вторинки на кілька місяців, до завершення карантину. В іншому разі медики без зарплати порозбігаються, а молодь яка могла би прийти згодом на їхню заміну з медичних вишів вряд чи побажає це зробити. Бо ж посадовці видумали трирічну інтернатуру не оплачувати. Тобто, замість того аби заохотити молодь працювати і дати їм якийсь фінансовий поштовх для становлення, навпаки ставлять їх на коліна. Хто ж зможе на новому місці з сім’єю вижити три роки без оплатної роботи.

81КОМУНАЛЬНИКИ:
КП «СПЕЦКОМУНТРАНС»
працює, як годинник. Тверді побутові відходи вивозяться вчасно, контейнерні майданчики прибрані. Проблему складають, лише ті, які прилягають до приватного сектору – їх закидають гіллям і будівельним та городнім сміттям. Але ЖЕКи їх теж намагаються вчасно вивезти. Та «газди» є «газди», їм байдуже, що буде за їхнім плотом чи дверима…

Після роботи, працівники, на власній базі , обов’язково проходять повну і ретельну дезінфекцію.

УПРАВЛІНСЬКІ КАМПАНІЇ (ЖЕКи)
Працювали за розкладом. Двірники прибирали територію своїх дільниць, а з працівниками можна зв’язатися он-лайн. Також на них була покладена функція дезінфекції під’їздів будинків, де були підозрювані на коронавірус і контактні особи.

КП «КОМБІНАТ БЛАГОУСТРОЮ» (Руслан Пристач)
Окрім ремонту доріг та тротуарів працівники мили міські вулиці дезрозчинами за графіком.

КП «КОМУНБУД» (Сергій Когут)
Працівники «Комунбуду» приводять у порядок територію Гунських криниць та Лебединного озера – чистять водойму і фонтан, ремонтують та фарбують лавки, а також дитячі майданчики. Відремонтували приміщення ГО «Пластинів». Проводили благоустрій міста, відремонтували зливову каналізацію в Старому місті. Комунбудівці повністю забезпечені засобами захисту (маски, окуляри, рукавички, костюми ОЗК) за рахунок підприємства.

комунбудКП «КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ПАРК» (директор Валерій Залевський)
Працював у штатному режимі, зокрема, займалися обрізанням дерев, вивезенням сміття, облаштування квітників, прибиранням тротуарів і зелених зон, а також проводили дезінфекцію зупинок громадського транспорту, лавок в парках і скверах згідно із графіком. Працівникам довелося трудитися і на Великдень. Вони проводили дезінфекцію на Героїв Небесної сотні у районі Черьомушек та Привокзальної, а також двори і під’їзди будинку, в якому виявили хворого на коронавірус. Працівників повністю забезпечили засобами захисту. Проте, через те, що громадський транспорт не працював, люди на роботу і з роботи діставатися пішки, а ті, хто мешкає в сільській місцевості, змушені відправитися у відпустку.

Після Великодня працівники КП обробляли м’ясний павільйон та оптовий ринок.

КП «МУНІЦІПАЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ» (Станіслав Стоцький)
Інспектори працювали, як завжди, виконуючи свої посадові інструкції. Із наявних п’яти інспекторів на роботу виходило по двоє – троє, решта відправлялася у вимушену відпустку. Вони контролювали вивезення сміття, на порушників складали протоколи. А також складено протокол на організацію, яка проводила прокол на розі проспекта Грушевського і вул.Годованця. Там вчасно не засипали як слід прокол і ґрунт зсунувся, виникло провалля.

ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ. На початку карантину містом курсували маршрутки з умовою дотримання масочного режиму та обмеженої кількості пасажирів (10 осіб). Водіям маршруток не вигідно було возити таку кількість пасажирів, але вони намагалися працювати. Проте, кам’янчани були незадоволені тим, що їм доводиться довго очікувати посадки, крім того у місті немає культури посадки в громадський транспорт. Зазвичай люди мали б прийти на зупинку і стати в чергу, а не штурмувати маршрутки та автобуси. Тому й троє водіїв маршруток постраждали, бо за кількістю пасажирів слідкували поліцейські. Двох було оштрафовано на 3 тисячі гривень, одного на 17 тисяч. Коли карантинні правила стали суворішими і поява людей була обмежена маршрутки припинили роботу не лише в місті, але й на території району. Проте, довезення працівників до роботи було організовано: для медперсоналу – із м-ну Жовтневий до пологового будинку, для всіх працівників, які забезпечують життєдіяльність міста: №21/1 «с-ще Першотравневе – ВАТ «М’ясокомбінат». Ще один автобус такого ж призначення: з району Підзамче на м-н Жовтневий. Пасажирам при собі треба мати відповідні посвідчення з місць роботи.

ВІЙСЬКОВІ. У нашому місті досить багато війсь­кових підрозділів. Службу ніхто не відміняв та карантинних правил вони дотримуються. А от, весінній призов було призупинено. Мається на увазі строкова військова служба.

– Цього року військовий весняний призов в Україні розпочнеться дещо пізніше, – розповідає військовий комісар Володимир Возний. – Такі зміни встановив Президент України Володимир Зеленський своїм Указом від 16 січня 2020 року. Пізніше, було встановлено, що призов громадян України на строкову військову службу відбудеться у травні-липні, а не в як раніше планувалося квітні – червні. Щодо осіннього призову поки що без жодних змін і відбудеться у жовтні-грудні.

священникПроте, командування Сухопутних Військ ЗС України на час дії карантину призупинило заходи призову громадян на строкову військову службу, пов’язані з викликом призовників до призовних дільниць та обласних збірних пунктів. Натомість, військові комісаріати та територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають продовжувати роботу з військово-обліковими документами та організовувати протиепідемічні заходи.

На строкову військову службу призивають громадян України чоловічої статі, придатних за станом здоров’я до військової служби, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу

Працівники військкомату проводили оповіщення військовозобов’язаних з числа медиків, а також водіїв на випадок оголошення надзвичайного стану, відбір на військову службу за контрактом до бойових підрозділів, наповнення реєстру військовозобовязаних, відбір у вищі військові навчальні заклади та сержантські коледжі, а також займалися підготовкою до призову офіцерів запасу, які закінчили кафедри військової підготовки.

ПОЛІЦІЯ. На них покладена функція дотримання правопорядку в місті та районі. Вони ж мали право штрафувати порушників карантину. Патрульні разом з волонтерами проводили я заходівбесіди з тими, хто не носив масок. Було складено 14 протоколів на порушників, одного з них за недотримання карантинних вимог – заклад швидкого харчування «Шаурма» оштрафовано на 17 тисяч гривень. Заклад працював попри заборону.

Попри офіційну заборону працювати, усіх окрім вище перелічених структур, магазини квітів, салони краси функціонували за зачиненими дверима. Потрапити всередину стороннім було не можливо, лише по блату пускають. Правоохоронці теж не мають права без згоди власника заходити, потрібна ухвала суду. Бачила, як навіть медпрацівниця виходила з манікюрного салону.

ОСВІТА. Пандемія зламала весь, нормальний, навчальний процес, до якого ми усі звикли. Уроки останньої чверті навчального року довелося проводити онлайн. У надзвичайно важкій і невизначеній ситуації опинилися випускники і водночас абітурієнти. На сьогодні ще невідомо, як і коли здаватимуть ЗНО і досить важкий цей процес – онлайн. Важкий і новий, як для вчителів так і для учнів. Кажуть, більше ефекту від живого спілкування один з одним. Але так сталося і нічого не вдієш. Тож вихід знайдено. Але, на жаль, не всі школи готові до такого процесу, та й діти теж, стовідсоткового забезпечення гаджетами та доступу до інтернету нині не всі українці мають. А ще дуже неприємно, що поваги з боку батьків до вчительської праці немає. І їм доводиться нянькатися не лише з дітьми, але ще й з окремими батьками, які задовбують педагогів і закидують різними, безпричинними повідомленнями і претензіями. Але є й такі, які насправді цінують працю вчителя, які з повагою ставляться до педагогів та увагою до власних дітей. Вони правильно організовують робочий день своїх чад. Отже, карантин – це не канікули. Тому вони правильно організували робочий день учня – дотримуючися режиму дня дитини. Діти повинні прокидатися і лягати спати в один і той же час, як зазвичай. Батьки повинні разом із дитиною дотримуватися плану.

Ну і звісно, варто підтримати свою дитину. Карантин – гарна нагода побути разом і, нарешті, зробити те, що давно планували. Читання один одному ввечері – навіть якщо це тексти шкільної програми – чудове поєднання приємного з корисним.

Для учнів середньої та старшої школи працюють телепрограми. Це соціальний проєкт, тож він повністю безкоштовний для усіх.

Платформа містить безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО з основних предметів, подкасти, тести й матеріали для самопідготовки.

Що стосується термінів проведення ЗНО, то в.о. міністра освіти Любомира Мандзій, повідомила, що тестування точно відбудеться в цьому році, однак терміни його проведення будуть залежати від ситуації зі спалахом коронавірусу в Україні.

ЗНО відбудеться в Україні в 2020 році, терміни можуть бути різними. Воно може бути проведено в червні, може бути проведено в серпні, терміни проведення залежать від епідеміологічної ситуації. Але ми гарантуємо безпеку при проведенні ЗНО, – заявила вона.

Що стосується вступу до вишів то в уряді озвучували два сценарії. Коли закінчиться карантин, тоді й оберуть кращий. Якщо термін карантину закінчиться на початку травня, то пробне ЗНО відбудеться у травні, якщо термін карантину закінчиться на початку червня – пробне ЗНО проведуть у червні, якщо термін карантину закінчиться пізніше – пробне ЗНО проведуть у липні, серпні тощо. Прийом документів у виші залежить від терміну закінчення карантину.

– Навчальний рік у закладах освіти розпочнеться 1 вересня за винятком вступників або першокурсників. Першокурсники навчальний рік будуть мати зміщений, в залежності від закінчення вступної кампанії та результатів зарахування до закладів вищої освіти.

АГРАРІЇ. Закінчується посівна, цьогорічні темпи посіву більші, ніж навіть минулого року. Є зменшення кількості вологи, що впливає на врожайність.

дезинфекціяЩОБ ВИЖИТИ. У місті було дозволено під час карантину працювати продуктовим магазинам та магазинам побутової хімії, аптекам, банкам, зоомагазини з кормом для тварин.

Були конкретні намагання дозволити працювати ринкам. З цього приводу збиралися депутати. Проте, двічі, буквально за ніч, губернатор накладав вето. Тому працювали лише торгівельний центр (м’ясний павільйон) на центральному ринку та ринку «Династія» і оптовий ринок. Також були відчинені кіоски на Князів Коріатовичів. Тут же продовжувалася стихійна торгівля. Незважаючи на постійний поліцейський пост. Стихійна торгівля цигарками йшла й біля входу на Центральний ринок. У всіх магазинах і взагалі скрізь людей пускають в масках і з дотриманням соціальної дистанції.

ПРИЄМНІ МИТІ. 23 квітня в Україні розпочато виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень. Одноразову грошову допомогу в сумі 1 тисяча гривень отримують пенсіонери, розмір пенсійної виплати яких менше 5 тисяч гривень, та громадяни, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії. На це Урядом спрямовано 10,6 млрд гривень.

Передбачено виплату одноразової грошової допомоги окремим категоріям населення, а саме: пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; – одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Ще одна добра звістка про те, що позачергова сесія міської ради, яка відбулася 14 квітня вирішила встановити ставку єдиного податку в розмірі 0 відсотків до прожиткового мінімуму для працездатних осіб для платників єдиного податку І та ІІ групи. Але це для тих хто дійсно не працював під час карантину. Для цього вони повинні будуть обов’язково подати заяви до податкової із зазначенням місця здійснення підприємницької діяльності та видів діяльності.

ЦИГАНИ. Вони з автовокзалу перебралися на зупинку біля кафе «Берізка», навпроти Центрального ринку. Тут щодня збирається ціла ромська тусовка – молоді жінки з дітьми від немовлят до підлітків та чоловіки. Усі вони без засобів захисту, чіпляються до перехожих. Якогось чоловіка, який прямував повз і відмовив дати цигарку, один із ромських охоронців штовхнув в спину і на додачу плюнув. Перехожі викликали поліцію. Але цигани щодня там з’являються. Крім того, господар квартири в будинку на Соборній здав їм житло. І тепер мешканці цього двору потерпають від витівок циганчат.


Теги: місто під час карантину

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.