Перейти на мобільну версію сайту


29.12.2017

МОЛОДИЙ ПОГЛЯД НА СВІТ

листЩо хвилює молодих інноваторів в Україні? Розвиток культури, майбутнє української економіки та екологічний стан планети. Про свої ідеї вони написали в листах Президенту, Ілону Маску, голові ЮНЕСКО та іншим впливовим людям. 

До спецпроекту долучилася і кам’янчанка Анна Нанега, яка написала листа актору й режисеру Ахтему Сеітаблаєву. У 14 років Анна разом із командою «Об’єктив» з Кам’янця-Подільського перемогла в конкурсі «Відкривай Україну» з проектом вільного простору для здорового спілкування підлітків. У своєму листі Анна міркує про те, як медіа формують з людей безлику масу, і просить поради у відомого актора й режисера. 

«Добрий день, Ахтеме! 
Мене звати Аня, мені 14 років. І мені не просто так бахнуло в голову написати вам листа. Я обрала вас тому, що ви зацікавили мене своєю різносторонністю, творчістю та поглядами на культуру. І на мою думку, ви, як ніхто інший, об’єктивно дивитесь на речі, які нас оточують і впливають на наше життя.
Але, якщо чесно, то добрячу годину я сиділа з поглядом у стелю, і мої мізки, як монетки фонтану, заповнила думка про те, кому ж написати. У мене було три стадії роздумів.
На першій стадії я просто згадувала відомих людей, які мене надихають. На другій я зрозуміла, що знаю лише їхню політичну позицію, скільки їм років, як звати їхніх чоловіка чи жінку. Абсолютно не знаю власних думок цих людей, їхнього шляху до мети, мрій. Жодного натяку на те, що ця людина – особистість, у якої я хочу що-небудь запитати. Я анічогісінько не чула, крім безлічі питань про політику та нові шкарпетки (а для чого аналізувати кожного, якщо можна абсолютно різним людям ставити однакові, шаблонні питання?).
Третя стадія – злість на медіа, журналістику та політичні шоу. Серйозно, я почала подумки із ними сваритись, бо у мене не вкладається у голові одне: чому в такій багатій на талановитих людей країні я не можу почути жодного слівця про власну думку цих неймовірних людей, яких перетворюють на персонажів невдалого шаблонного роману, а чую лише висловлювання, спрямоване на масу народу, яка поглинає матеріал?
Медіаконвеєр видає якусь установку, яка дає людям відчуття, що вони – маса, а не особистості. Я маю на увазі не «виділитись із натовпу», а саме власну ідентифікацію. Хто я – людина чи песеня, маса чи особистість? Прекрасне запитання, якому перекривають горло шаблони, що виліплюють бажану поведінку, фрази, слова. Але цих «заготовок» просто не вистачає на всю об’ємність людини, багатовимірність її думок.
Зрозуміло, що кожен із нас – це не унікальна сніжинка, але ми й не ділимось на конкретні типажі, на які нас під шумок подій перетворює медіа. Але якщо брати саме сферу інтерв’ю, то добряча частина їх прямо палає однотипністю. А по ідеї, суть інтерв’ю – це охопити думки та ідеї героя, проаналізувати його, дати якусь інформацію про індивідуальний розвиток, а не ходити сірими шаблонам вторинності. От як можна знайти хоча б крихту інформації про особистість людини, яка робить щось неймовірне, коли весь ефір відданий гудінню політиків?
Я, звичайно, розумію, що в Україні важкі часи, війна на сході і політика безумовно значить багато. Але ж вони не кажуть нічого адекватного, вони сваряться, кричать, товчуться. Вони вже прогнили наскрізь, а уваги до них – як до живих. Для чого, якщо кожен знає, хто ці люди? Та навіть більше, вже стільки людей звикло до того, що все жахливо. А це найгірше, бо такими темпами вся наша воля і жага до змін зникне.
Ахтеме, ви теж часто даєте інтерв’ю, і вони суперцікаві, тому що там відчувається спрямованість на розкриття вашої особистості. І мені дуже хочеться дізнатись, що ви думаєте про оцю шаблонність, бо ви як режисер стовідсотково відчуваєте її.
До речі, я дізналась про вас нещодавно, якраз за день до того, як піти на «Кіборгів». Коли я прийшла у зал на сеанс, то не знала чого очікувати. Просто трималась за ідею, що це буде щось прекрасне. Тому я занурилась у цю картину із невидимим аквалангом. Якщо коротко, сценарій – бомба, кадри – вау, фільм – крутий.
Мене найбільше вразила сила діалогів, саме справжніх людей з емоціями та почуттями, а не персонажів. Уся ця реалістичність, усі протиріччя, дискусії нагадують, що війна є, а у ній – справжні люди, які плутаються, бояться та чинять безліч речей на на емоціях та через власні переконання. Після такого крутого фільму я вирішила, що буду писати вам. А потім, коли дізналася, що під час зйомок «Кіборгів» ви ще й брали участь у «Танцях з зірками», у мене постало питання: як ви усе встигаєте? Мені потрібна ваша порада.
Я дитятко, яке хапається за круті можливості усіма руцями та ніжками. А після того, як напишусь, намалююсь, наговорюсь зі сцени, накеруюсь, то мов той ізюмчик – з емоційним виснаженням, але купою вражень та досвідом. Мені це подобається, але я боюсь, що буду робити все і водночас нічого.
Ви можете працювати над декількома проектами водночас, але при цьому маєте пріоритетну справу (наскільки я знаю, це режисура) і в усе вкладаєте душу. Бо для чого робити щось, якщо не віддавати цьому шматок себе? Але ті шматки можуть і закінчитись, хіба ні? Чи вони нескінченні, якщо у тобі горить ідея? От що на вашу думку краще: мати одну справу і всю енергію спрямувати на неї чи літати над усім і одразу? Це важливе питання, без відповіді на яке я не обійдусь.
А тепер закінчення, як у презентації Microsoft: дякую за увагу! Вірю, що вам було цікаво читати цей рукопис, і сподіваюся на вашу відповідь.
Я чекаю вашого нового фільму.
Анна Нанега».


А кому б ви, шановні читачі, написали листа з відомих та впливових людей Кам’янеччини? Надсилайте ваші листи на адресу редакції: м.Кам’янець-Подільський, вул.Соборна, 27, і вони обов’язково знайдуть свого адресата.

Теги: листи до відомих людей

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.