Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2018

ІНДУСТРІАЛЬНА ПРОТИ «ГІПСОВИКА»

сесіяЩе до сесійного засідання, 4 вересня, під стінами білої хати зібралися мешканці вул.Індустріальна і пров.Привокзальний, щоб нарешті достукатися до чиновників і захистити своє здоров’я й життя від викидів «Гіпсовика». У тамтешніх жителів терпцю вже немає, куди вони тільки не зверталися, і до директора підприємства, і до урядовців. Усі щось обіцяють, співчувають і розуміють, але пил не зникає, діти й дорослі як хворіли, так і хворіють. На дворі білизну сушити неможливо, вона припадає білим пилом, фрукти почорніли. Одним словом, уже й кисень перекрив «Гіпсовик» мешканцям.

Третьокласниця Вероніка розповідає, що одного разу навіть до школи неможливо було дійти, бо пил стояв стіною, ніби густий туман. У дітей часто йде кров носом, також процвітають хвороби верхніх дихальних шляхів і серцеві, часті алергії. Люди там мешкають з 1962 року і колись то був чистий район міста, а от вже чотири роки це жахи. Цілий рік валить на голови канцерогенний сніг.

Делегацію від Індустріальної запросили у сесійну залу, їм першим надали слово. Пані Марія розповіла про жахіття їхнього життя, про те що в повітрі майже постійно вапняк, кремній і гіпс. Але їм стверджують, що вони проживають у промисловій зоні і мусять терпіти, або переїжджати в інше місце жити, про те, що «Гіпсовик» – це робочі місця і вітчизняний товар, про те, що підприємство закупило 11 фільтрів і вже 9 встановлено. Але не можуть бути виправдані робочі місця для одних знищенням здоров’я інших.

Пані Яна теж волала про допомогу, вона багатодітна мама, діти якої через канцерогенний пил вже мають хронічну алергію. Крім того, цей пил дістається до школи №16 та дитячих садків на Черемушках. Там страшно вікна відчиняти, щоб провітрити класні кімнати. Діти на уроках непритомніють, часті кровотечі.

Депутати запросили до слова начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрія Крилова, який повідомив, що на «Гіпсовику» проводяться постійні перевірки. Давали приписи, директора оштрафували аж на 170 грн. Нині там завершує перевірку обласна екологічна інспекція.

Депутат по тамтешньому округу Валерій Слободян зазначив: «Дуже добре, що підприємство розвивається і дає робочі місця людям, але все ж таки здоров’я найголовніше. Нині «Гіпсовик» працює поза законом. Вимагаю, щоб керівництво увійшло в законне поле діяльності і подивилося на пекельне життя дітей Індустріальної і Привокзального».

Депутат Анатолій Гурома взагалі запропонував закрити школу та дитсадки на Черемушках, а дітей вивезти із небезпечної зони, або закрити «Гіпсовик» до усунення проблеми й отримання відповідних дозволів.

На захист стали депутати від БПП та «Свободи». Вони не радили так радикально ставити питання, адже «Гіпсовик» платить податки і дає робочі місця. Заступник міського голови Сергій Бабій констатував, що держава не дала місцевим депутатам і владі повноваження закривати підприємство, це може зробити лише екологічна інспекція у разі виявлення порушень і відсутності ліцензій. Тому була пропозиція на наступне сесійне засідання запросити начальника обласної екологічної інспекції для вирішення цього питання.

Депутат Наталія Савчук зазначила, що ще в квітні закінчився термін ліцензії на підприємстві, тому вони працюють поза законом. Депутати свого часу дали «Гіпсовику» пільгу в півмільйона, тому за ці гроші можна було подбати про безпеку кам’янчан.

Депутат Анатолій Чистяков повністю підтримав позицію мешканців, обурився з приводу того, що підприємство не реагує на різні звернення. Така ситуація свого часу була і з цемзаводом, але депутати того скликання покликали керівництво й попередили про те, що закриють виробництво, якщо вони не припинять все навколо обсипати цементом. Їх тоді почули і проблем із цемзаводом немає. «Гіпсовику», напевне, вигідніше платити штрафи аніж усунути проблему.

Щодо порядку денного сесії, погоджуючи внесення змін і доповнень до міського бюджету-2018, вирішено передбачити 300 тис. грн на придбання кухонного інвентарю для закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

У сфері охорони здоров’я виділено 187 тис. грн на придбання комп’ютерної техніки для амбулаторій сімейної медицини і 600 тис. грн – на капремонт приміщень амбулаторії на вул.Космонавтів, у тому числі виготовлення ПКД.

Серед погоджених питань – програма про забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет першого типу, лікарським засобом «Глюкагон» та виробами медичного призначення на вересень-грудень 2018 року і довиділення 500 тис. грн на безкоштовний проїзд комунальним транспортом для пільгових категорій, а також пенсіонерів і школярів. А це щонайменше 37 тис. кам’янчан.

Депутатами міської ради доповнено реєстр назв вулиць, які пропонуються до перейменування. Це вулиці Ватутіна і Вутіша та провулок Голованівського-Барського.

Крім того, затверджено звіт про виконання бюджету міста за перше півріччя 2018 року, підтримано порядок визначення та використання Громадського бюджету міста. Депутати вкотре закликали кам’янчан до активнішої участі подання цікавих проектів на благо міста.

Щодо земельних питань, то депутати зашпорталися на питанні Лесі Українки, 39 «в» про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Річ у тому, що підприємець узяв напівпідвал в оренду, навів там лад, зробив ремонт і тепер має на меті його викупити, але депутати не погоджувалися. Анатолій Гурома наполягав, що це власність громади і саме вона має розпоряджатися.

Та найбільше супротиву було через зміну цільового призначення приватизованої землі на Хмельницькому шосе, 36. Колись там було ПП «АТП МИРОНЮК», яке займало чималу територію, але воно вже не існує і заслужена людина, яка одна з перших пішла рятувати світ від чорнобильського лиха, через що нині має проблеми зі здоров’ям, «Почесний громадянин Кам’янця-Подільського», який славився як місцевий меценат, допомагав розбудовувати різні об’єкти Віктор Миронюк хоче проводити іншу господарську діяльність, але питання не пройшло. Більшість депутатів проголосували «за», але питання не змогло набрати потрібної кількості голосів.


Теги: сесія міськради, "Гіпсовик"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

Качественные подставки для косметики из пластика. Смотреть в каталоге.
http://promplastic.com/content/29-podstavka-dlya-kosmetiki
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.