Перейти на мобільну версію сайту


16.09.2016

ГУМЕНЕЦЬКІ РОЗБУДОВУЮТЬСЯ

Завтра своє професійне свято відзначатимуть рятівники. Їхня професія не з легких: рятувати людські життя в екстремальних умовах - справа досить відповідальна. 

МПКУ Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади ось уже 4 роки діє мала пожежна команда (МПК), якою нині керує Іван Височанський. На її обслуговуванні перебуває 21 село.

- Пожежна команда була створена в жовтні 2012 року, - розповідає Іван Іванович. - Спочатку ми обслуговували 5 сіл, що входили до складу громади, та після минулорічного об’єднання кількість населених пунктів зросла в чотири рази.

Колектив наш невеликий, але дружній.

Окрім керівника та головного бухгалтера Елли Свідер, у Гуменецькій МПК працює четверо водіїв та стільки ж пожежників - це Борис Єрменчук, Олександр Решетнік, Ігор Пиячко, Валентин Шафран, Василь Овчінніков, Євген Кудринецький, Юрій Мазур та Олексій Бетлінський.

Старожил пожежної команди, її командир Іван Височанський, має 21 рік трудового стажу, який пройшов на службі у пожежно-рятувальному загоні, що дислокувався в Старому місті. Більше 20 років працюють рятівниками і Євген Кудринецький та Ігор Пиячко.

Після виходу на заслужений відпочинок Іван Височанський довго без роботи не сидів, тож коли з’явилася можливість спробувавати свої сили в новоствореній МПК, довго не вагався. Працює Іван Іванович з часу відкриття МПК, спочатку був водієм, а через рік колектив обрав його командиром. У тому, що Височанський впорається та виправдає довіру людей, ні на секунду не сумнівалася й голова Гуменецької сільської ради Інна Абдулкадирова, яка підтримала пропозицію колективу.

І сьогодні Інна Григорівна чимало зусиль спрямовує для належної роботи пожежної команди. Наразі тривають ремонтні роботи з добудови приміщення другого поверху МПК. На першому поверсі, як і у всіх пожежно-рятувальних загонах буде місце для автомобіля та швидкого забору пожежної команди, на другому - кімнати для відпочинку та душові.

Гуменецькі пожежники їздять на виклики стареньким ЗІЛ-130, який вміщує до 2,5 тонн води. Звичайно, мріють придбати більш потужну автівку, якщо в громаді з’являться додаткові кошти.

- Нам часто дорікають, мовляв, приїхали, за 5 хвилин вилили всю воду й не мають чим далі гасити, - бідкається командир. - Але автомобіль і справді вміщає мало води. Тож, якщо все вдасться, в майбутньому можемо розраховувати на автівку, яка буде вміщувати 8 тонн. До речі, в нашій МПК є мотопомпа, за допомогою якої ми можемо брати воду з будь-якої водойми. Для заправки ЗІЛ-130 зробили заїзд для автомобіля на р.Мукша. Зауважу, що кожен орендар ставка має зробити відповідний заїзд для забору води пожежним автомобілем. 

Найбільше роботи в рятувальників влітку, коли горить суха трава та ліс, щоправда, не менше її і взимку, коли працює пічне опалення. Кажуть, що найчастіше пожежі трапляються через людську необережність та недбальство.

- Як пожежник не спить, то люди втрачають, - жартома чи всерйоз каже Іван Іванович, - тож краще, щоб вони спали.

Окрім Гуменецької об’єднаної громади МПК виїжджає на допомогу в сусідні села та навіть місто, цього року було більше п’яти таких виїздів.

Гуменецькі пожежники на місці не сидять, підвищують свою кваліфікацію та проходять спеціальні навчання. 

- Наразі ми ще не можемо виїжджати на всі виклики, - зазначає Іван Височанський. - До прикладу, не маємо газозахисних костюмів, а без них не можна проводити будь-які роботи, пов’язані з газом. Але те, що об’єднана громада має власну пожежну команду - це величезний плюс. Головне, що маємо розуміння й підтримку від влади та людей, а роботу свою робитимемо на належному рівні.

З нагоди свята хочеться привітати всіх рятувальників та побажати більше спокою й менше надзвичайних ситуацій! Миру, добра й злагоди!


Теги: Гуменецька ОТГ, пожежники

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.