Перейти на мобільну версію сайту


01.11.2019

ДИТЯЧІЙ ХУДОЖНІЙ – 50

ювілейЗдається, все починалося так недавно! Але вже минуло п’ятдесят років відтоді, як міська дитяча художня школа відкрила двері для своїх перших учнів. З того часу відбулось 46 випусків, біля 2000 випускників отримали свідоцтво про початкову художню освіту. Вчорашні дівчатка і хлопчики вже знайшли своє місце в житті, значна частина з них продовжили художню освіту і набула різних мистецьких професій. Багато відомих людей нашого міста отримали початкову художню освіту в ДХШ. 

До свого 50-річного ювілею школа готувалась довгий час. На честь цієї визначної події колектив відкрив архіви робіт своїх учнів і провів п’ять виставок, присвячених кожному десятиліттю. Експозиції «Ретроциклу» продемонстрували кращі творчі та навчальні досягнення вихованців за всю історію. До цієї дати реалізувалась ідея видання книги про історію художньої школи. Завдяки рішенню конкурсної комісії «Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в м. Кам’янці-Подільському на 2018-2020 роки» вийшов документально-художній альбом «У творчому вирі. 50 років ДХШ» (автори Катерина Дегтяр, Олена Савчук) з прекрасними ілюстраціями. До видання увійшли історичні фото і матеріали, розповіді про історію і досягнення школи, про навчальний процес, відомості про викладачів, випускників, фотографії кращих робіт учнів.

Урочисте святкування ювілею відбулось 30 жовтня. У міській виставковій залі пройшов вернісаж виставки «Мистецьке древо». 60 авторів – професійних митців – випускників школи надали свої твори для унікальної експозиції. Живопис, графіка, скульптура, ювелірне та декоративно-прикладне мистецтво, фото дизайнерського одягу та архітектурних проектів,мистецтвознавчі видання наших поважних вихованців яскраво демонструють головне кредо викладачів художньої школи. Завдання художника-педагога – не тільки навчити своїх підопічних академічної майстерності, а розвинути їхні творчі здібності, зберігши при цьому індивідуальний погляд на світ і яскраве сприйняття життя.

ювілей-1Святкування продовжилось у міському Будинку культури, де пройшов урочистий вечір. У фойє була представлена фундаментальна виставка учнівських робіт. А в залі розгорнулась видовищне яскраве дійство: звучала музика, пісні, на екрані демонструвалась презентація-розповідь про здобутки школи. З вітальними словами до ювілярів звернувся заступник міського голови Вадим Савчук та вручив директору школи Олені Савчук перший екземпляр видання «У творчому вирі. 50 років ДХШ». Теплі і щирі вітання на адресу школи і викладачів прозвучали від імені усіх закладів культури директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи. Колеги з мистецьких закладів міста вітали «художку» своєю творчістю, за що їм дякували невщухаючими оплесками!

Захоплюючі моменти навчальних років згадали випускники школи – заслужений діяч мистецтв України Євген Голубенко та заслужений художник України Тетяна Павлик. Крім зустрічі з рідною школою та педагогами, вечір подарував його учасникам живе спілкування, яке виявилось животворним і для теперішніх, і бувших вихованців школи. 

За радість, усмішки, естетичну насолоду, за творчу затишну атмосферу ми щиро дякуємо очільнику управління культури Петру Гаврилюку і колективам будинку культури, музичної школи ім. Т. Ганіцького, хорової школи, школі мистецтв, коледжу культури і мистецтв. Це був незабутній день!

Катерина ДЕГТЯР, завуч ДХШ.


Теги: ювілей ДХШ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.