Перейти на мобільну версію сайту


05.04.2019

«ДОСТУПНІ» ВИЯВИЛИСЯ НЕДОСТУПНИМИ

рецептПочинаючи з 1 квітня 2019 р., урядова програма «Доступні ліки» перейшла під повне підпорядкування до НСЗУ. Відтак мав запрацювати електронний рецепт, проте в нашому місті ця система не запрацювала, хоча про електронний рецепт мова велася не один місяць. Причина – неготовність аптек, та найголовніша проблема – невміння організувати процес.

Для того, щоб лікарі почали виписувати електронні рецепти, потрібно налагодити електронну систему і навчити медиків це робити. Одночасно треба було промоніторити питання, які аптеки декларують можливість працювати в цій системі. У нашому місті лише одна аптека «Медобори Фарм» може працювати. Чому так сталося? Напевне, аптекарі чекали завершення виборів, щоб часом не взяти ліцензії, витративши на це гроші, а вже потім, щоб новий президент не скасував реформи в медицині. Але ж реформа запущена і зупинити її не так вже й просто. Тому керівництво Центру ПМСД повинно було провести колосальну організаційну роботу з аптекарями в тому числі, щоб усі були готові до роботи в нових умовах. Та сподіваємося, що крок буде зроблено, й електронний рецепт дістанеться до нашого міста. 

Електронний рецепт – досить зручний формат спілкування пацієнта з лікарем, тобто пацієнтам, які знають, якими медикаментами вони користуються і впевнені, що не потрібно корегування. Вони можуть зателефонувати до свого лікаря і попросити виписати рецепт, щоб не йти до нього на прийом.

Оформляти рецепти за програмою лікарі будуть в електронній системі охорони здоров’я за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі. Для цього в ній повинен бути відповідний модуль.

Наразі за електронним рецептом відпускатимуться препарати за програмою «Доступні ліки». Виписати їх може лікар первинки — сімейний лікар, терапевт, педіатр для пацієнта, який підписав із ним декларацію. Під час візиту пацієнта лікар відкриває карту пацієнта у своїй медичній інформаційній системі і розпочинає або продовжує медичний епізод. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. У системі відображаються код мобільного оператора і останні цифри номера телефону. Якщо зазначений у системі номер мобільного телефону для автентифікації не актуальний/не належить пацієнту/пацієнт не має до нього доступу, електронний рецепт не може бути виписаний.

У цьому випадку пацієнт (або лікар на прохання пацієнта) має подати заяву в НСЗУ про скидання методу автентифікації. У результаті з декларації буде видалено неактуальний номер мобільного телефону, і пацієнт може подати нову декларацію про вибір того ж (або іншого) лікаря, вказавши актуальний номер телефону для автентифікації. Цей номер може збігатися з контактним номером телефону пацієнта, або відрізнятися від нього. Саме на номер телефону для автентифікації прийде СМС з кодом підтвердження для укладення декларації. Також на цей номер будуть приходити СМС із номером і кодом підтвердження електронного рецепту.

Якщо номер телефону правильний, лікар виписує рецепт у системі й накладає свій ЕЦП співробітника закладу (Важливо! ЕЦП фізичної особи для цієї операції не підходить). Пацієнту приходить СМС з номером рецепту та кодом підтвердженням. Пацієнт обирає зручну для себе аптеку з переліку тих, хто уклав договори з НСЗУ, та надає фармацевту спочатку номер рецепту. Фармацевт пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в наявності. Якщо запропоновані ліки підходять пацієнту, він називає код підтвердження, після чого отримує призначені ліки. Якщо в аптеці немає саме того лікарського засобу, який хоче отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепту, і має змогу звернутися до іншої аптеки.

За необхідності або на прохання пацієнта лікар роздруковує пацієнту консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. У ньому зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепту.

Національна служба здоров’я на зв’язку з 436 юридичними особами аптек. Це приблизно 6,6 тисяч точок продажу по всій країні. Коли вони укладуть договір з НСЗУ, пацієнти зможуть отримати в цих аптеках препарати за програмою «Доступні ліки» безоплатно або з незначною доплатою.


Теги: програма "Доступні ліки", неготові

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.