Перейти на мобільну версію сайту


13.07.2018

ЧОМУ ГРОМАДА «СПРАЦЮВАЛА В МІНУС»?

стушицяІз робочим візитом у Староушицькій об'єднаній громаді минулої п'ятниці, 6 липня, побували експерти Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування з місцевих фінансів Наталія Любченко та комунікації Алла Собко. Із головою громади Анатолієм Тимчуком поговорили про труднощі й перспективи новоствореної ОТГ. 

Староушицька громада на Хмельниччині до об’єднання мала бюджет щонайменше на 10% більшим, аніж у перший рік прямих міжбюджетних відносин. Чому так сталося, адже зазвичай громади уже в перший рік йдуть «у плюс», аналізували радники Хмельницького ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами Наталії Любченко, показники виконання місцевого бюджету відображають загальний соціально-економічний стан відповідної території, а їхній аналіз є завжди актуальним, особливо для новостворених громад. Староушицька ОТГ лише перший рік має прямі міжбюджетні відносини. Загальний фонд бюджету має істотне перевиконання порівняно із запланованим – майже 21% надходжень. Однак надходження до бюджету, в порівнянні з минулим роком, зменшилися на 10%. 

– Такі показники викликають занепокоєння, адже вони є незвичними для об’єднаних громад. У Староушицькій громаді це сталося тому, що одне із фермерських господарств розірвало договір оренди на земельні ділянки понад 970 гектарів, тому замість орендної плати до бюджету почав надходити земельний податок за цю землю, який є значно меншим, тому перекрити недооотримані суми за цей рахунок не вдається, – пояснює Наталія Любченко.

Однак команда Анатолія Тимчука і вся громада активно працюють над розвитком території, шукають нові підходи для підтримки місцевого бізнесу та залучення інвесторів. Уже, до речі, мають попередні домовленості із підприємством, яке отримало відповідні погодження на облаштування на землях громади сонячних батарей. За словами Анатолія Тимчука, до завершення бюджетного року громада отримає і додаткові надходження від орендної плати за ці ділянки і ПДФО від працевлаштування місцевих жителів.


Теги: сесія Староушицької ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

Качественные подставки для косметики из пластика. Смотреть в каталоге.
http://promplastic.com/content/29-podstavka-dlya-kosmetiki
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.