Перейти на мобільну версію сайту


08.03.2019

АЖІОТАЖ НАВКОЛО «ГІПСОВИКА» ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

сесіяПланувалося, що чергова 70-та сесія буде просто звітною і швидко пройде. Проте, щойно депутати ухвалили звіт міського голови про діяльність виконавчих органів міської ради і не встигли перейти до другого питання – звіт про роботу постійної комісії міськради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, як слова попросили мешканці Індустріальної, які й надалі потерпають від шкідливих викидів ПАТ «Гіпсовик». Пані Марія Вергун від імені мешканців обурилася з приводу того, що минулого року, коли всі прийшли до депутатів з тим, щоб припинили знущання над ними і щоб «Гіпсовик» не травив їхніх дітей та їх самих, то керівник підприємства у присутності всіх пообіцяв, що до 19 грудня пил з труби у повітря не буде йти. Проте як йшов, так і йде. Проблема залишається нерозв’язаною.

– Це питання так і не вирішено, – говорить депутат Валерій Слободян. – Керівник дає обіцянки, а чиряк так і залишається. Ми дали йому пільгу за оренду землі у півмільйона гривень, хоча підприємство прибуткове й може платити за себе, але користується преференціями для себе, а про навколишніх не думає. У нас багато громадських організацій, які захищають каньйон, тварин, рослини, проте людей і дітей захистити ніхто не хоче. Вважаю, що це цинічне ставлення до людського здоров’я і життя. Якщо підприємство не може щось зробити, щоб не труїти людей, то його потрібно закрити. Ні для кого не має бути подвійних стандартів, а директор підприємства свободівець і «Свобода», замість того, щоб відстоювати інтереси людей, навпаки заплющують очі на страждання людей.

Та питання «Гіпсовика» знову було порушено депутатами фракції «Свобода» вже у питанні звіту земельної комісії.

Михайло Посітко зауважив, що половина звіту присвячується «Гіпсовику», і тут почалася знову перепалка за «Гіпсовик». Михайло Володимирович підняв питання щодо забудови міського стадіону, на що Валерій Анатолійович відповів, що свого часу за попередньої каденції він це питання порушував. Зокрема, коли намагався повернути ДЮСШ №2 спортивний тренажерний майданчик, який відібрали в дітей. Тоді «Свобода» не голосувала за повернення, але зусиллями громади майданчик повернули.
Що стосується роздавання земельних ділянок, то земельна комісія цим не займається, вона лише вивчає питання, відповідно до написаних мешканцями заяв, і дає свої рекомендації, а вже депутати погоджуються з ними чи ні. Депутати погодилися з тим, що земельна комісія, як ніяка інша провела найбільше засідань.

І знову слово дали мешканцю Індустріальної Володимиру Жуку, який проживає за 20 метрів від труби «Гіпсовика». Він наголосив на тому, що підприємство й надалі продовжує людей труїти, що міська влада зобов’язана втрутитися і захистити свою громаду та її здоров’я, що підприємство спочатку мало отримати дозвіл від міського самоврядування, а вже потім отримувати експертні дозволи на викиди, адже воно знаходиться в межах міста. «Нам постійно закидають, що ми мешкаємо в промисловій зоні, але це для вигоди придумали, бо ж тут понад 60 років існують наші будинки, а лише 6 років тому з Кудринець перевели сюди це нове виробництво і під самою огорожею, яка за 20 метрів від наших будинків, звели цехи переробки вапняка, – додав чоловік.

Депутат Валерій Гордійчук також заступився за тамтешніх мешканців та за своїх працівників, які дихають токсичною речовиною, яка летить із труб, хоча «Міськтепловоденергія» знаходиться за 300 метрів. Він запропонував тимчасово призупинити роботу «Гіпсовика» допоки не будуть усунуті проблеми.

Микола Розбам підтвердив, що дійсно після візиту депутатської комісії на виробництво його дружина не впізнала, він був покритий білим нальотом, крім того, в нього розпочався приступ і він змушений був кілька днів відлежати в ліжку. То лише можна уявити, як там живеться людям.

Більше години велися дискусії навколо «Гіпсовика». Міський голова Михайло Сімашкевич запропонував вчергове заслухати керівника «Гіпсовика» і знову створити комісію.

Депутати затвердили звіт «Про виконання бюджету міста за 2018 р.», перелік об’єктів комунальної власності для приватизації шляхом аукціону та пільгову орендну плату орендарям нежитлових приміщень комунальної власності міста. Також надали пільгу на 2019 рік житлово-будівельному кооперативу учасників АТО, зокрема звільнили їх від сплати оренди землі.

сесія1Міський голова подякував начальнику управління надання адміністративних послуг Ірину Остафійчук та колективу за хорошу роботу, зазначив, що вони кращі в Україні. Депутати погодили текст звернення до Хмельницької обласної ради щодо проблеми, яка нині існує в місті з наданням адмінпослуг. Зокрема великі черги, а це велике навантаження на працівників, що тягне за собою зниження якості надання послуг. Відсутність механізму погашення пікових навантажень на окремі суб’єкти надання послуг створює соціальну напругу та невдоволення серед населення. Крім того, виникає необхідність розширення адміністративних послуг у соціальній сфері, пенсійного забезпечення, послуг МРЕР та ДРАЦСу. Тому виникає питання щодо створення модернізованого приміщення на вул.Симона Петлюри. Отже, прохання до обласних депутатів про виділення коштів з обласного бюджету у сумі 4000,0 тис. грн. для проведення реконструкції.

Було два спірних земельних питання – про затвердження проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки на Пушкінській, 31 (водолікарня) та передачу її в постійне користування Кам’янець-Подільській міській лікарні №1. Депутат Михайло Посітко обурився з цього приводу і вимагав, щоб питання зняли на довивчення, адже міська лікарня не може будувати житлових будинків взагалі, а землю намагається взяти. Також багато суперечностей було навколо виділення землі учаснику бойових дій в зоні АТО. З цього спірного питання прийшли мешканці будинку, в дворі яких планувалося виділити землю, з протестом. Після дебатів було дане завдання відшукати для чоловіка іншу земельну ділянку.

Ще на початку сесійного засідання депутати зняли питання щодо дострокового припинення повноважень депутата від «Свободи» Олени Мазій. Адже не вперше пані Олена намагається скласти депутатський мандат.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.