Перейти на мобільну версію сайту


03.02.2012

Армагеддон: коли і кому прийде кінець?

Що змальовує Ваша уява, коли ви чуєте слово «Армагеддон»? Страхіття ядерної війни, землетруси, торнадо, урагани досі нечуваних масштабів чи зіткнення Землі з величезним небесним тілом?
Мороз по шкірі пробігає лише від промовляння цього апокаліптичного слова, яке, до речі, вживається в Біблії всього один раз («І зібрав їх на місце, яке по-єврейському зветься Армагеддон». Книга Об’явлення, 16:16).

«ШЮТКА» - ВІД ПЛЕМЕНІ МАЙЯ

Протягом багатьох століть людство зі страхом очікувало свого кінця. Переживши чергову катастрофу чи війну, воно заспокійливо зітхало й рухалося далі. Чому ж сьогодні земляни особливо насторожені та навіть скептики зізнаються, що матимуть бодай невеличкий мандраж, коли прокинуться вранці 21 грудня 2012 року. Дехто називає цей день початком кінця, який запрограмований у так званому календарі племені Майя.
Що ж то таке - їхній календар? Це звичайнісінький кам’яний круг, розділений на сектори. В кожному секторі знаходяться різні значки. У центрі кола - зображення чи то вождя, чи то упорядника календаря. Розшифровувати календар взялися сучасні вчені, які так і не змогли знайти точку відліку календаря (!). Тому з упевненістю можна сказати, що їхні висновки не більше, як припущення.
katastrofa.jpgАле для того, щоб підсипати під цю необґрунтовану думку хоча б трішки ґрунту, дехто взявся «відкопувати» факти. Щоправда, фактами це важко назвати. До таких належить попередження про зіткнення із Землею таємничої планети Нібіру (Коричневий Карлик), яке має статися наприкінці цього року. До речі, цю катастрофу одного разу вже пророкували. Зіткнення мало відбутися у травні 2003-го.   
Існує ще одна поширена думка про те, що через вирівнювання нахилу Сонячної системи з нахилом площини Галактики має настати кінець світу. Ця синхронізація повинна відбутися саме цього року. Щоправда, таке явище трапляється час від часу, але раніше нікому й на думку не спадало, що воно може призвести до Апокаліпсису.

ТО  ЗАЛЛЄ ЧИ ТРУСАНЕ?

Якщо для багатьох зіткнення з таємничою планетою чи надприродне явище світового масштабу з катастрофічним наслідком - фантастичні історії, то, погодьтеся, побачити природний катаклізм уже не дивина. Повені, землетруси, урагани протягом останніх десятиліть забрали сотні тисяч життів. За прогнозами вчених, цього року такі явища будуть особливо інтенсивними. Чи торкнуться вони нашого міста? З таким запитанням ми звернулися до провідних спеціалістів.
- Наше місто та район вважаються зливонебезпечною зоною, - дає коментар начальник метеостанції Кам’янець-Подільський Валентин Циганюк. - Після інтенсивних затяжних дощів рівень води у річках може різко піднятися, затопивши будинки, які знаходяться близько до берега в низині. Декілька років тому був зафіксований смерч. Але переважно в нас дують шквальні вітри. Не думаю, що цей рік буде якимсь особливим. У природі завжди були періоди затишшя та періоди активності. Втім, поживемо - побачимо.
Для того, щоб визначити, чи є наше місто сейсмічно активною зоною, ми надіслали офіційний запит на ім’я начальника автономного пункту спостереження Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України Віктора Білоуса. Отримали таку відповідь: «... Кам’янець-Подільський, за даними аналізу сейсмічних спостережень, не є сейсмічно активною зоною. Можливі коливання спрогнозувати нереально. На сьогодні це залежить від сейсмічної активності Карпатського регіону. За результататами сейсмічних спостережень, за останні чотири десятиріччя найпотужніші сигнали були зареєстровані у 1975 та 1990 роках. Їх сила - близько 3 балів за шкалою Ріхтера з епіцентром у районі Румунії».       
Заспокоївшись тим, що нам нічого серйозного не загрожує, про всяк випадок звернулися до головного інженера проекту Кам’янець-Подільської проектної майстерні Хмельницького інституту КП «Цивільпромбуд» Василя Сарканича із запитанням про те, скільки балів за шкалою Ріхтера під час землетрусу можуть витримати сучасні новобудови.
- За будівельними нормами, будівлі у місті та районі розраховані на 6 балів за шкалою Ріхтера, адже, як відомо, наш район є сейсмічно активною зоною, - повідомив Василь Іванович. - Особлива увага звертається на 4-поверхові приміщення й вищі. Саме для таких будівель передбачено дотримання особливих сейсмічних заходів. У Кам’янці на сейсмічність почали звертати увагу всього декілька років тому. Зокрема, у нашому закладі працює двоє спеціалістів, які визначають і контролюють дотримання сейсмічних норм під час будівництва. У Хмельницькому діє філія Державного інституту експертизи, куди замовник подає проект будівлі. Лише отримавши висновок цієї експертизи про дотримання необхідних сейсмологічних норм у конструкції, замовнику дозволяють розпочинати будівництво.
Думки наших експертів щодо сейсмічної активності міста, здається, трохи різняться. Правда котрої інстанції виявиться останньою - покаже час.    

А ТИ ПРИГОТУВАВСЯ ДО АПОКАЛІПСИСУ?

А поки що світ потихеньку готується до майбутнього прогнозованого лиха. Так, один китайський мільйонер завершує будівництво так званого «Ноєвого ковчега» зі старих нафтових цистерн. Вартість проекту - 200 тисяч євро. 9-метрове судно оснащене всіма зручностями, включаючи кухню та ванні кімнати. До сучасного ковчега прилаштовані колеса, завдяки яким власник зможе возити споруду за собою на буксирі, не хвилюючись, що в день катастрофи буде далеко від свого притулку.
Втім, ковчег китайського бізнесмена - ніщо, порівняно з реконструкцією голландця Йохана Хойберса, який вирішив побудувати ковчег, аналогічний біблійному. Сьогодні «Ной» з Нідерландів закінчує спорудження епічного корабля, розміри якого - 150 м завдовжки, 15 м заввишки та 25 м завширшки.
Американці також не пасуть задніх: у країні кипить кампанія з будівництва та
продажу підземних бункерів, в яких можна буде перечекати лихо декілька місяців.  
А як планують рятуватися від Апокаліпсису кам’янчани?
Мар’яна Лисько, 27 р., продавець:
- Все це дурні вигадки. От побачите, людство переживе те 21 грудня і знову складатиме байку про черговий кінець світу, який ось-ось настане.
Дмитро Дорож, 55 р., водій:
- Та хіба від нього врятуєшся? Як Бог дасть, то будемо жити, а коли ні, то ховайся хоч у бункері, хоч у ковчезі, - твоя смерть тебе знайде.
Галина Сошицька, 68 р., пенсіонерка:
- Страшний суд буде обов’язково. Кінець світу неминучий. Та люди не знають, коли він наступить. І навіть ангели не знають. Знає один Господь. У чому застане нас, у яких ділах - по тому й осудить. Кого застане у молитві, кого - у гріху. Я готуюся до кінця світу. Ходжу в церкву, прошу Господа і за себе, і за людей. За всіх молюся. Виконую заповіді - нікого не осуди, не обругай, є яка копійка - дай милостиню, кайся у гріхах, дякуй Богу за все: і за смуток, і за радість.
Коли мова йде про кінець світу, то навіть представники влади замислюються, де ж знайти порятунок. Ми поцікавилися у перших осіб міста та району, чи є на землі місце, де б вони почувалися безпечно?    
Михайло Сімашкевич, 50 р., міський голова:
- Безпечно почуваю себе лише у своєму місті, своєму будинку, зі своєю родиною, з Богом у душі та підтримкою вірних друзів.
Михайло Желізник, 45 р., голова Кам’янець-Подільської РДА:
- У мене також є найбезпечніше місце на землі, в котрому можна пережити все. Знаходиться воно на Довжку, на вулиці Смирнова, де я мешкаю. Кращого місця ні я, ні моя родина не знаємо. Як на мене, розмови про неминучий кінець світу - це шарлатанство, надумана проблема, щоб відвернути людство від справді важливих проблем. Дав Бог день і здоров’я - треба думати, як заробити на хліб насущний, як зробити добру справу. Якби кожен займався роботою, то не було б часу перейматися дурницями. Кінець прийде тоді, коли Бог того захоче. Це його справа, але аж ніяк не наша. Нам він дав землю і наказав працювати на ній. То які питання? Працюймо!

ЗУПИНИ АПОКАЛІПСИС У СОБІ - І БУДЕ ТОБІ ЩАСТЯ

Я планувала завершити цей матеріал на відповіді Михайла Дмитровича. Його останні фрази не лише гарні й влучні, але й спонукальні. Та потім подумала, що заклик працювати варто було б пояснити детальніше. Відома фраза закликає: «Убий у собі звіра!». На жаль, багато з нас куди жорстокіші за тварин, які не нищать землю, не висмоктують з неї останні життєві сили, зневажливо випльовуючи отруйні відходи. Ми робимо вигляд, що не розуміємо такої важливої істини: знищуючи планету, ми в першу чергу знищуємо себе! І не тільки фізично, але й духовно.
...Їй було всього сімнадцять. За свій короткий вік вона пізнала гіркоту втрат і розчарувань. Кинута напризволяще власними батьками, суспільством і навіть сумлінням, яке давно відвернулося від неї, пізнього вечора вона спокійно йшла вулицею, час від часу озираючись по боках. Підійшовши до дверей пологового, впевнено поклала на поріг замотане в рушник немовля і чимдуж помчала якомога далі, втікаючи від минулого, спогади про яке навряд чи зітруться. Все своє подальше життя вона втікатиме, та хіба втечеш від самої себе? Яке їй діло до того, що хтось десь там пророкує швидкий прихід Армагеддону? Для неї він уже настав - куди страшніший, ніж той, що має прийти. Ненажерливий, він знищив її дух, залишивши лише тілесну оболонку.
Скільки таких оболонок блукає світом?! Хтось знищує себе безкінечним свавіллям, хтось - власною жорстокістю і гордістю, хтось - зарозумілістю або навпаки - відчуттям нікчемності.
А чим знищуєш себе ти?! Дай чесну відповідь! Хоча б собі. Почни свою працю з цього, і, можливо, твій Армагеддон ніколи не настане...
Руслана МЕЛЬНИК, спеціально для часопису.

Теги: армагеддон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.