Перейти на мобільну версію сайту


08.11.2019

АДМІНІСТРАЦІЇ СКОРОЧУЮТЬ

скороченняПро скорочення чиновників у районних державних адміністраціях говорили давно, ще з початку старту реформи децентралізації. Правда, якихось особливих кроків у цьому напрямку практично не було зроблено.

Нині ж новій владі доводиться йти на непопулярні методи і проводити масові скорочення держслужбовців. Скільки чиновників планують залишити і який вигляд матиме у сухому залишку Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація, спробуємо розібратися.

ПРОСІЮТЬ ЧЕРЕЗ СИТО
Наприкінці вересня тимчасово виконувач обов’язків голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко підписав розпорядження про визначення граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій з 1 січня 2020 року.

Відповідно до цього документу, значних скорочень зазнає штат п’яти райдержадміністрацій. До цього переліку потрапила і Кам’янець-Подільська РДА, в якій заплановано позбутися від 58,5 чиновницьких одиниць. Загалом планується, що апарат усіх райдержадміністрацій зменшиться на половину.

На сьогодні в Кам’янець-Подільській РДА нараховується 137 держслужбовців, у тому числі апарат РДА складає 31 чиновник з відповідним рангом державної служби. Відповідно до розпорядження, підписаного Володимиром Кальніченком, пропонується залишити 78,5 одиниць, у тому числі 14,5 працівників апарату РДА. Тож уже сьогодні в адміністрації кулуарно ведеться справжнісінька боротьба за посади і крісла. Одних залишають, іншим вказують на двері, за когось оббивають пороги, а на комусь узагалі тримається увесь відділ, тож про його скорочення не може бути й мови. Як би там не було, але навіть на такому неприємному моменті дехто з керівного складу намагається нагріти руки.

Для чого все це відбувається?

Нещодавно міністр Кабміну Дмитро Дубілет заявив, що штат районних державних адміністрацій по Україні буде скорочено на 18449 позицій, відтак без роботи залишаться майже 19 тисяч працівників. До речі, відповідно до постанови, скорочення обійде стороною тільки працівників структурних підрозділів РДА з питань соціального захисту населення. Для всіх решти увімкнеться справжня лотерея в гонитві за щасливим квитком.

Усе це проводиться для того, щоб, як пояснюють урядовці, впорядкувати структуру, оптимізувати функції райдержадміністрацій та не створювати підрозділи, повноваження яких дублюються з ОТГ та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади.

Ні для кого не секрет, що з утворенням об’єднаних громад, які перебрали на себе значну кількість повноважень району, з’явилося часткове або повне дублювання функцій між ОТГ і РДА. Особливо це критично там, де одна або декілька ОТГ покривають усю територію району, як от у поближніх Новоушицькому районі чи навіть Дунаєвецькому, де по-сусідству існують Дунаєвецька сільська і Дунаєвецька міська ОТГ. Після створення об’єднаних громад кращих спеціалістів давно переманили з адміністрацій. До прикладу, в Гуменецьку ОТГ після її створення перейшли працювати не лише чиновники з райдержадміністрації, а й з районної ради. Відтак кадровий голод, який зник в одному місці, з’явився в іншому. Але його перекривали тим, що, на відміну від громади, в районі особливими справами не хизувалися, бо й не було чим, а просто сиділи на місцях і створювали видимість роботи, при цьому жаліючись на всіх кутках, що ОТГ стали некерованими. Саме тому в уряді пропонують залишити в районах такі структурні підрозділи: архівний, містобудування та архітектури, фінансів, соціального захисту населення, з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами. Також при цих РДА має працювати служба у справах дітей.

Усі інші повноваження повинні або ліквідуватися, або перейти в об’єднані громади. Принаймні такий розподіл зберігатиметься до завершення адміністративно-територіальної реформи. Коли ж реформу вдасться повністю втілити в життя, райдержадміністрації взагалі планують замінити префектурами з іншими повноваженнями.

Разом з цим, звільненим працівникам немає чого хвилюватися, адже тим, хто потрапить під оптимізаційний каток, виплатять всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

Теги: скорочення адміністрацій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.