Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ВЕЛИКЕ ЛЮДСЬКЕ СЕРЦЕ
Знаменита фраза Антуана де Сент-Екзюпері в його «Маленькому принці» з приводу того, що ми відповідаємо за тих, кого приручили, стала крилатою і несе у собі глибокий морально-філософський зміст. Людина повинна піклуватися про братів своїх менших – тварин, які потребують нашої допомоги.
Напевно, кожен кам’янчанин знає про існування у нашому місті міні-зоопарку на вулиці Тімірязєва, 47. ЕНЦУМ (еколого-натуралістичний центр учнівської молоді) - позашкільний навчально-виховний заклад, який здійснює методичну, природоохоронну, еколого-натуралістичну, дослідницьку роботи, створює умови для виховання екологічно грамотної поведінки учнівської молоді. 

ДО ВИТОКІВ
Нині у педагогів і батьків назріла потреба глибоко вивчати українську етнопедагогіку, відновити народне виховання дітей з метою збереження нації, забезпечення духовної єдності поколінь. 
Саме тому наприкінці квітня у ДНЗ №9 «Барвистий віночок» відбулося засідання творчої лабораторії за ідеями Софії Русової. Гостями засідання були представники управління освіти і науки – начальник управління Світлана Старченко, головний спеціаліст з охорони дитинства Євгенія Калинюк, методист з дошкільної освіти Т==== Шевеленко та однодумці-русівки дошкільних навчальних закладів №1, 2, 8, 17. 
Темою зустрічі стала «Етнопедагогіка за ідеями Софії Русової як унікальний засіб національного виховання дошкільників». Завідувач дитячого закладу Оксана Стасюк розповіла присутнім про життя, творчість та внесок Софії Ліндфорс-Русової у розвиток освіти.

ДОБРОЕ СЛОВО О ПАСТЫРЕ
Красив наш город в любое время года. Немало талантливых людей в свое время приложили много труда, чтобы возвеличить, увековечить свой град. Знаменитая Старая крепость, неповторимый Старый город со своими улочками, мостовыми, церквями, костелами и башнями - все это громадный труд целых поколений, которые с любовью и разумом растили свой родной город. 
Природа щедро одарила рекой Смотрич - стремительной, извилистой; удивительным каньеном и уникальным рельефом местности. Само расположение города - фантастическое.
И как же величаво и красочно вписывается в лик города собор имени Александра Невского?! В наше непростое время, за короткий период, невероятно, но был воздвигнут великий Храм!

І ВІЙНА, І КОХАННЯ - ОДНІ НА ДВОХ
Мов двоє голуб’ят, сидять поруч, узявшись за руки, Іван та Зіна Куб’яки. Йому нещодавно минуло 89, їй – 91. Ця закохана пара пройшла крізь вогонь Великої Вітчизняної, після війни підіймала з руїн рідне село, виховала шестеро доньок. Усе життя - у праці та любові. Струджені руки вже не можуть працювати, ноги – ходити, але чи може серце перестати кохати?!
На території Ходоровецької сільської ради, до складу якої входять Ходоровці, Островчани та Княгинин, у живих залишився єдиний ветеран Великої Вітчизняної війни, корінний ходоровчанин Іван Куб’як.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЧИ ПОВЕРНЕ ТАТО ПРАВО БУТИ ТАТОМ?-2
У минулому номері газети за 19 квітня 2013 р. вийшла стаття «Чи поверне тато право бути татом?», у якій ми розповіли про намагання кам’янчанина Юрія Кучерявого повернути собі право виховувати 5-річного сина Олексія. Власне з таким проханням Юрій Миколайович звернувся у Дунаєвецький суд.
Майже одразу після виходу статті до редакції звернулися старший брат покійної Антоніни Муляр - Леонід Муляр та її молодша сестра Вікторія Пачис, про існування якої у своїй розповіді чомусь не згадав Юрій Миколайович.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЯКІ ВОНИ, СЕЛА-СУПУТНИКИ?
Навколо будь-якого мегаполісу, мов гриби після дощу, з’являються невеличкі містечка-супутники, які забезпечують величезне місто робочою силою та сировиною. Водночас маленькі містечка, немов барвистою веселкою, оточені мальовничими селами. Саме ці села-супутники для багатьох містян є їхньою прабатьківщиною. Чимало селян живуть за рахунок міста, працюючи в ньому або продаючи продукцію з домашнього господарства.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЧИ ПОВЕРНЕ ТАТО ПРАВО БУТИ ТАТОМ?
Вона лежала на мокрому асфальті, віддаючи останній подих. Тим часом її однорічний малюк спокійно грався в кімнаті, навіть не підозрюючи, що з цієї хвилини в нього вже немає мами, і дуже скоро його ще й позбавлять батька. Щасливе сімейне життя розбилось в одну мить, а його друзки ще й досі боляче ранять...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

 ПІДОЗРЮВАНОМУ У ВБИВСТВІ 18-РІЧНОГО ЮНАКА ПРИЗНАЧИЛИ ДОДАТКОВУ ЕКСПЕРТИЗУ
Дев’ять місяців минуло з часу трагічної події – вбивства 18-річного Павла Теплюка, - яка сколихнула все місто. У цій справі й досі не поставлено крапку – не покарано винного (а можливо, й винних).
Після майже двохмісячної перерви у судовому засіданні тиждень тому (минулої п’ятниці) було продовжено судовий розгляд цієї кримінальної справи. Та через відсутність адвоката підозрюваного у злочині Сергія Макоцея, пані Скрижалевської, засідання було перенесене на вівторок.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ПЕРЕЙМАЛИСЯ ДОЛЕЮ БУЗЬКІВ
Чи то лелеки прилетіли занадто рано, чи весна в Україну не поспішає приходити, але через такі природні катаклізми птахи почуваються зовсім безпорадно.
З кінця минулого тижня люди, що бачили догибаючих пернатих, телефонували у різні служби з єдиним запитанням: «Що робити? Як рятувати?». Телефонували і ми, коли дізналися, що поблизу Устя замерзає зграйка бузьків. Диспетчер міської служби «1505» повідомила нам, що вся інформація з цього приводу передана в район, там і запитуйте.

ЧИ ЗАМІНИТЬ НЯНЯ МАМУ?
Минув той час, коли жінки підкорялися принципу трьох «К»: Kinder, Kitche, Kirche (що в перекладі з німецької означає дитина, кухня, церква). Представниці слабкої статі нерідко бувають успішнішими за своїх супутників по життю, будують кар’єру, якій мужчини можуть тільки позаздрити. Проте незмінними залишаються їхні бажання мати хорошого чоловіка й кілька діточок. Нерідко трапляється, що сучасна бізнес-леді просто не має часу й можливостей перебувати в декретній відпустці по догляду за дитиною. Раніше вихованням малечі могли зайнятися бабусі, однак зараз і їм не надто хочеться виходити на пенсію, міняти свій звичний ритм життя, присвячуючи себе малюкові.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ГРОНО» – КРОК У МАЙБУТНЄ
2013 рік особливий: указом Президента України Віктора Януковича він оголошений Роком дитячої творчості. Щорічна конференція вихованців осередку «ГРОНО» наукового товариства позашкільних навчальних закладів, яка відбулась 4 квітня у Центрі дитячої творчості, ще раз підтвердила, що розвитку таланту школярів немає меж.

ПОЕЗІЯ ЗІ СМАКОМ КАВИ
Як ви думаєте, що могло об’єднати цілком різношерсту публіку в холодний вечір п’ятниці 29 березня? Доки ви не почали вигадувати неймовірні версії та події, відповім: поезія і кава. Саме заради них зібралося близько трьох десятків людей в затишній «Кав’ярні на Зарванській». Я й уявити не могла, що в нашому місті стільки творчих та талановитих осіб! Зазначу одразу: пішла туди не як журналістка, а як письменниця, але через деякий час пожалкувала, що не увімкнула диктофон, а, прийшовши додому, настільки була вражена й сповнена емоцій, що просто не змогла не поділитися з вами.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ІЗ СОНЯЧНОЇ АФРИКИ ДО... КАМ’ЯНЦЯ
Як там кажуть, Кам’янець – велике село? Не хочу погоджуватись із цим несправедливим перебільшенням, чи, точніше, применшенням. Проте, ніхто не сперечатиметься, що в нашому місті люди знають все один про одного (а інколи навіть і те, що ми самі про себе не відали). Тому не може залишитися непоміченою така яскрава особистість, як афроамериканець Валі, працівник магазину «На Гунській».
І яскравий він зовсім не в буквальному розуміння, бо колір шкіри його різниться від нашої. Яскравий він, перш за все тому, що володіє якось невичерпною позитивною енергетикою.

ЗАЧИНЯЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ДВЕРІ...
...Бо буде вам непереливки
Днями на залізничному вокзалі сталася, на мій погляд, нечувана ситуація. Дівчина 18-ти років стрімко вибігла з приміщення вокзалу, та, поспішаючи, не зачинила двері зали очікування. За цю фатальну, як виявилося 2-ма хвилинами пізніше, помилку дівчинина поплатилася сповна. Адже слідом за нею вибігла розгнівана жінка, років 30-ти на вигляд, і почала (як ви гадаєте, що?)... Ні, не робити зауваження, не повертати «порушницю» назад для виправлення заподіяних незручностей, навіть, не кричати...

ЛИСТ ДО МИКОЛАЯ АБО ЩЕ ОДИН ШАНС
- Галюсику, зваж мені, будь ласка, півкіло отих цукерок у блискучій обгортці, що по вісімдесят гривень, кілограмчик мандаринок... Так, чого ще взяти? – огрядна молодиця з пишним бюстом загородила своїм тілом півприлавка.
- Діткам миколайчиків купуєте, Віро? Візьміть ось цього печива. Раджу. Воно дуже смачненьке, – продавчиня ненав’язливо припрошувала брати свій товар.
- Ой, не знаю, не знаю... Мої малі такі вибагливі... Лиш кіндер-сюрпризи їм подавай... Микитка ось на Новий рік у Діда Мороза замовив собі конструктор «Лего», а він знаєте, скільки коштує?
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 1066 — 1080 з 1262
Початок | Поперед. | 70 71 72 73 74 | Наст. | Кінець Всі

На жаль, сталася помилка при авторизації на сервісі Twitter.

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ
СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ За іронією долі наш внутрішній стан завжди чомусь пов’язаний з погодніми умовами. Я думаю, що багато людей зі мною в цьому погодяться. Йде дощ – ностальгуєш або роздумуєш на філософські теми, світить сонце – радієш кожному промінчику, і неважливо, яка це пора року, дме вітер – намагаєшся акумулювати в собі всі сили на боротьбу з чимось або кимось. І так далі. 
Після похмурих холодних днів настало тепле бабине літо. Поволі змінився настрій, бо дуже хочеться це тепло пропустити через себе, зігріти...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.