Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ПОГЛЯД ФОТОГРАФА ВИКЛИКАВ СИМПАТІЮ
У Хмельницькому пройшов фотоконкурс «Хмельницький крізь об’єктив», у якому взяли участь майстри нашого фотоклубу «Погляд». У результаті конкурсу І - місце здобув Олександр Дем’янів, ІІ – Юрій Савін, а Володимира Стрілецького та Ганну Комарніцьку відзначено дипломами. Приз глядацьких симпатій у номінації «Погляд фотографа» дістався Юрію Савіну.
22 жовтня в коледжі культури та мистецтв відбулася творча зустріч студентів з членами фотоклубу «Погляд» - Юрієм Савіним, Олексієм Резіним, Олександром Тарнавським та Олександром Дем’янівим.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАРОДНИЙ - «ПОДІЛЬСЬКИЙ ДИВОГРАЙ»
23 жовтня в мистецькій вітальні міської дитячої школи мистецтв (директор Валентина Рябчук) ансамбль народної музики «Подільський дивограй» (керівник Валентина Солтис) зібрав шанувальників своєї творчості
У народі кажуть: «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». У 2007 році 6 прекрасних українських жінок створили «музичне намисто» під назвою «Подільські перлини», і розпочали свою творчу діяльність, супроводжуючи виступи дитячих колективів «Рідна пісня» та «Сузір’я». В 2008 році колектив дещо змінився та розширився завдяки козацькому складу і отримав нову назву «Подільський дивограй».

«ЖИВІТЬ І ВИ СТІЛЬКИ, ЯК Я...»
На свято Покрови 100-річний ювілей відсвяткувала Галина Михайлівна Годзінська, мешканка села Колибаївка. І хоча за паспортними даними її День народження припадає на 14 жовтня, але, як зазначає сама ювілярка, народилася вона 27 вересня 1912 року.
Галина Михайлівна за своє життя пережила два голоди – 1933 року та повоєнний 1947-го, війну з фашистською чумою, жорстокі сталінські репресії та й, узагалі, нелегке селянське життя. Весь час у роботі, в клопотах. Не уявляє, як це можна сидіти склавши руки.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПИВО+ПОВІТРОПЛАВАННЯ=«Oktoberfest»
Минулих вихідних Кам’янець-Подільський вкотре став центром фестивального життя. «Oktoberfest.Знову в небо» – місце зустрічі любителів пива та повітроплавання. Заздалегідь розповсюджена програма свята обіцяла веселі вихідні, повні пригод, розваг і пива.
Родом пивний фестиваль з Німеччини. Уперше він був проведений 1810 року в Мюнхені. Відтоді з року в рік фестиваль зберігає за собою славу наймасштабнішого в світі свята, яке триває протягом 16 днів, за що й був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.
Український відповідник свята у нашому місті мав спільне із німецьким хіба що назву й пиво. Найбільшим недоліком фестивалю стала погана погода і невідповідність попередньо розповсюдженої програми із тим, що відбувалося на сцені насправді.

ЛАСУН-ВЕДМІДЬ ІЗ СОЛОМИ НА «БІОФЕСТІ-2012»
Учора на біотехнологічному факультеті ПДАТУ пройшов фестиваль «Біофест-2012».
На центральній площі перед ПДАТУ розташувалася виставка-ярмарок сільгоспвиробників та виробників м'ясо-ковбасної продукції, рибної, бджільництва тощо. Також усі охочі могли тут не лише подивитися, а й придбати різних тварин і птицю. Для малечі дитсадків та молодших школярів були влаштовані екскурсії. Діти могли доторкнутися до кроликів, яких представляли вже досвідчені кролівники Олена Коваль з села Кам’янки (її родина 40 років займається розведенням цих тваринок), гість з Дунаєвець Михайло Тимофіїв (25 років розводить породи новозеландських та каліфорнійських кролів).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ЕКСТРЕНА» В УКРАЇНСЬКОМУ ВАРІАНТІ
На городі бабі Парасці стало зле. В очах потемніло, біля серця запекло, в голові закрутилось. Добре, що поруч була онучка.
- Біжи, Марійко, до медпункту. Поклич швиденько фельдшерку!
Дівча чимдуж помчало до центру села, де стояв медпункт, а бабця помаленьку пошкандибала до хати. За якихось 10 хвилин онучка добігла до медпункту, та даремно - на дверях висіла колодка. Марійка геть забула, що вже п’ята година вечора, а фельдшерка працює лише до третьої. Руки в ноги - і гайда до неї додому! Минуло ще 15 хвилин.
- Тітко Зоє, агов! Ви вдома? - крикнула онучка, стоячи біля воріт фельдшерки.
- Чого тобі? - запитала стара Зоїна мати. - Її немає вдома, на полі картоплю копає.
У Марійки геть опустилися руки, поле ж було ген-ген за селом!
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВЕСЕЛИЛАСЬ ПУБЛІКА НА «РЕСПУБЛІЦІ»
Минулого вікенду місто заполонила творчість. Протягом 21-23 вересня Кам’янець став прихистком фестивалю «Республіка», який проходить у нас вже вдруге. Основним місцем дислокації фестивалю стало Старе місто, а найяскравіші події фестивалю відбувалися у Старій фортеці.
Хоч фестиваль і позиціонує себе як некомерційний, та, щоб потрапити на головну сцену і насолодитися музикою хедлайнерів свята, потрібно було купити квитки (його вартість на три дні склала 150 грн). Зібрані гроші, за словами організаторів, пішли на придбання фарб та інвентаря для художників, гонорарів для співаків.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГУЛЯЛИ ВЕТЕРАНИ
14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.
Так, було вшановано ветеранів війни та праці - педагога, кандидата фізико-математичних наук Миколу Фугелу, художнього керівника хору «Журавлик» Івана Нетечу, солістку хору «Квітка на камені» Валентину Клюс, голову міськрайонної організаціїї інвалідів Тамару Сосновську, лікаря-педіатра Олександру Печенюк, а ще Тамару Матковську, Любов Мамчур, Анатолія Соломко, Єлизавету Туркевич, Геннадія Мігаля, Мадлену Іванову, Павла Пилепка, Марію Марчук.14 вересня на майданчику «Олімпія», біля клубу «Сатурн», первинна ветеранська організація війни та праці КП «Житловик» на чолі з Тетяною Смоленською провела чудове свято двору «Низький уклін Вам, ветерани!». В програмі свята були спортивні змагання серед ветеранів, вшанування почесних ветеранів, концерт художньої самодіяльності, ігротека для дітей, виставка робіт ветеранів.

ПЕРШИЙ ДЗВОНИК У ПОЗАШКІЛЛІ
Як відомо, позашкілля часто називають місцем дозрівання дитячої душі. Саме тут дитина знаходить те, що їй до вподоби: вона розкривається, збагачується і виростає. Тому й початок навчального року став неабиякою подією і у нашому місті, і в позашкільному закладі.
Центр дитячої творчості цього дня став розвивально-ігровим майданчиком для всіх гуртківців. Свято розпочалося! Погода була як на замовлення, сонячна, погожа. Кожен гурток можна було розпізнати за яскравими емблемами: тут були танцюристи, вокалісти, шахісти і астрономи, юні художники та поети...

ПОКЛИК КРОВІ,  або Чи завжди легко пробачити матір?
Мати стояла на порозі і вперше за 35 років бачила свого другого сина. Вона не знала, чи можна їй підійти до своєї дитини ближче, чи можна попросити вибачення і чи захоче дорослий чоловік слухати її нікчемні виправдання. Син якусь хвилину-другу зміряв її поглядом, а потім спокійним голосом сказав: «Привіт, мам...»
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ТАБІР ІДЕ В ПУДЛІВЦІ
До циган у людей двояке ставлення. До одних, осілих циган, поважливе ставлення. До інших же люди ставляться з огидою й пересторогою. Чомусь склався стереотип, що цигани - брудні жебраки, дрібні крадії, які зазвичай пускають людям туман в очі. Про них ходять різні легенди, але цигани звичайні люди як і ми з вами. Серед нас також є різні...
Чомусь мало хто хотів би мати справу з циганами. Заробляють вони на прожиття по-різному. Одні ходять, щось продають чи розповсюджуючи, інші жебракують, знімають порчу, гадають на картах чи по руці.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВОНИ РОБЛЯТЬ НАШЕ ЖИТТЯ КОМФОРТНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ
Щорічно у другу неділю вересня працівники Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» відзначають професійне свято. Сьогодні значення та користь газу в нашому з вами повсякденному житті, здається, не оцінити. Він став настільки звичним явищем, що безсумнівно є запорукою комфорту та затишку.
І якщо міські жителі звикли до нього давно, він полегшує їм життя ось уже більше півстоліття, то для селян прихід у оселі газу перетворюється на справжнє свято, стає червоним днем в календарі населеного пункту.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: ПАСПОРТИ, МЕЧ І ФЕЄРВЕРК
Святкування 21-ої річниці Дня незалежності України пройшло без помпезних подій з традиційними танцями та піснями на площі польський ринок біля Ратуші.
24 серпня після обіду святкова хода, до якої долучилися усі бажаючі, пройшла від пам’ятника Т.Шевченку біля МБК до сцени біля Ратуші.
Саме тут відбулася основна частина святкування Незалежності держави. До початку святкового концерту відбулося нагородження кам’янчан.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТУЄМОСЬ ДО РЕСПУБЛІКИ
Графіті, стріт-арт... Що це таке? Стріт-арт - це візуальна мова будь-якого міста. Він поєднує у собі як якісне графіті (від італ. graffiare – дряпати), так і багато іншого. Стріт-арт - це більше, ніж графіті. Вуличні художники наповну користуються балончиками з фарбою, але попри це у їх арсеналі є крейда, трафарети, пластик, ізострічка, стікери тощо. Стріт-арт також може бути у світлодіодних інсталяціях, лазерних проекціях, створюючи символічно-візуальний діалог з вулицею.
У більшості країн графіті розцінюється як злочинна діяльність, вандалізм та псування майна. Україна не є винятком. Та все більшої популярності набувають спеціалізовані фестивалі стріт-арту, де художники перетворюють звичайні будівлі у справжні мистецькі шедеври.
В Україні єдиним таким фестивалем є «Республіка», який вдруге відбудеться у нашому місті 21-23 вересня. Його мета - привернути увагу до культурно-соціальних проблем суспільства та розвитку невеличких міст.

КОЛИ ВОШІ ДОГРИЗАЮТЬ
Педикульоз, або іншими словами, зараження вошами, існує, напевно, стільки ж, скільки й сама людина. У різні періоди розвитку людства з цією хворобою постійно боролись, але здолати не вдалося й до сьогодні. Особливо це захворювання дошкуляє дітям (70% від загальної кількості заражених). Напередодні нового навчального року у передсвяткових клопотах батьки іноді не звертають увагу на те, що їхня дитина, повернувшись з табору, санаторію чи села, частенько шкребе голову. Але вже в перші навчальні дні голови усіх школярів оглядатимуть медпрацівники. Про те, що вони там знаходять, і як недопустити розмноження «живності» у волоссі вашої дитини, розповідає лікар-паразитолог міської СЕС Олена Коваль.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 991 — 1005 з 1105
Початок | Поперед. | 65 66 67 68 69 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції


 

НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ!
НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ! Бувають же капосні люди. До болю капосні. Як не нашкодять комусь – не живуть. От дай їм заклювати когось – і все тут. А вони ж набридають іншим, жити не дають. Усі живуть як люди, а когось капосник перестрів. «І хто ж їх таких вигадав? Та як взагалі земля їх носить? – думаєш не раз. – І користі з них катма. І беруть вони більше, ніж віддають». «Така натура», – чуєш у відповідь не раз, і твій спротив ніби трохи згасає. Проте коли знову зачеплять, то хоч плач...
От клюють вони когось, клюють, ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.