Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

Літературна сторінка. "Клуб молодих поетів"
Якщо в людини є талант писати, то як би це не намагалися втримати в собі, але Слово все рівно вирветься на волю. За допомогою творчості ми висловлюємо свої емоції, переживання, спостереження... Певне, найбільше прагнення писати вірші проявляється в молоді. Сьогодні Вашій увазі пропонуємо творчий доробок членів молодіжної спілки «Клуб молодих поетів», яка була створена в К-ПНУ ім.І.Огієнка. Окрім того, прежставляємо творчість зовсім юної поетеси, учениці 10-А класу НВК №9 ім.А.Трояна Марти Рикаловської, відмінниця навчання, переможниці міського конкурсу юних поетів.

ЧИ ПОТРІБЕН КАМ’ЯНЦЮ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ АЛЬМАНАХ?..
Сьогодні часто можна почути нарікання, що українці стали менше читати і в цьому винні новітні інформаційні технології, складна соціально-економічна ситуація тощо. Проте проблема полягає не тільки в цьому. Інколи постає величезна дилема, де дістати потрібну книгу. До прикладу, щоб придбати нову книгу Дари Корній «Зворотній бік світла», мені довелося їздити в Київ у книгарню «Є», оскільки в Кам’янці її знайти було просто неможливо.

«ВІДПУСТИ ЙОГО!» - ТАКИМИ СЛОВАМИ НАМАГАЛАСЯ ЗУПИНИТИ ВБИВСТВО ПЕНСІОНЕРКА
25 і 28 січня продовжувалося слухання у кримінальній справі щодо вбивства Павла Теплюка. До суду викликали свідків, заявлених стороною відповідача у справі. Ще до початку судового засідання підозрюваний у вбивстві хлопчини хизувався гарним утриманням його в СІЗО та ІТТ, зокрема, розповідав родичам, як йому добре в камері, що там є кабельне телебачення, вдосталь їжі, навіть, більше ніж потрібно, що у нього там ящиками екзотичні фрукти.
На щастя, присутні розуміли, що ув’язнений в такий спосіб провокує людей до якихось дій. І коли це не спрацьовує, він приступає до словесних образ родичів убитого Павла та присутніх у залі, переходячи навіть на особистості.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРИП СУНЕ. ДО ЗУСТРІЧІ ГОТОВІ?
Таке запитання нині саме на часі. Про те, чи готова до епідемії міська лікарня та як вберегтися від непроханого гостя кожному з нас, розповідає завідувачка інфекційного відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні Тетяна Щукіна.
- Наразі наше відділення повністю забезпечене противірусними препаратами та фізрозчинами, - розповідає лікар-інфекціоніст. –  Хоча поки що в Україні й немає різкого спалаху захворюваності на грип, та все ж ми очікуємо його вже на початку лютого – у березні. Зараз у нашому відділенні лікується декілька хворих на РВІ. Підтверджених у лабораторії випадків грипу немає.
- Тетяно Іванівно, науковці лякають нас чотирма штамами вірусу грипу, які цьогоріч циркулюватимуть в Україні. Які з них особливо небезпечні?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

 ЧИ БУДЕ ЕФЕКТ ВІД ПРИМУСОВОГО ЛІКУВАННЯ?
Хоча в Україні й досі є епідемія туберкульозу, все ж з 2007-го до 2012 року кількість хворих зменшилася на 12%. Ми посідаємо 7 місце в Європі по захворюваності на цей недуг. 90% нашого населення інфіковані туберкульозом. Четверо хворих реєструють щогодини, один хворий помирає. На диспансерному обліку перебуває близько півмільйона хворих, з яких 90 тисяч виділяють мікобактерії туберкульозу. Такі люди є ходячими бомбами сповільненої дії. Та чи можливо знешкодити живу зброю масового знищення?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ЗА НАШІ ГРОШІ ХОЧЕШ НЕ ЛИШЕ ПОЛІКУВАТИ «ЧЕРЕПКИ» СИНОВІ, АЛЕ Й ЗРОБИТИ РЕМОНТ? НЕ ВИЙДЕ!»
Родина Дейнеків мешкає зі мною в одному під’їзді, їхні двоє синів змалечку товаришують з моїм старшим сином, тому я не з чуток знаю, якими насправді є ці хлопці. 16-річний Артем Дейнека - спокійний, врівноважений, не курить, не вживає алкоголю, не водиться з підозрілими компаніями підлітків, швидше його можна назвати «домашньою дитиною», зігрітою опікою матері та бабусі. На жаль, найчастіше саме з такими дітьми трапляються біди...
- 22 серпня, близько 17.45, мого сина Артема жорстоко побив незнайомий йому хлопець, - розповідає Лариса Дейнека. - Це сталося на вул.Каліська, навпроти будику №10. Назустріч Артему та його 13-річному товаришу йшли двоє 15-річних хлопців (як згодом з’ясувалося).
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ
Мама - це людина, яка може замінити будь-кого, навіть увесь світ. Проте маму не може замінити ніхто...
Нещодавно мені довелося проходити навчальну (психолого-педагогічну) практику. Нічогісінько позитивного, окрім оформлення купи непотрібної документації ця подія не обіцяла, а отже особливої радості та ентузіазму у мене не викликала. Та мушу зізнатися, що ці кілька днів, проведені у стінах школи, верх дригом перевернули мою свідомість, деякі мої ідеали та уявлення. Без зайвих перебільшень можу сказати, що мені вдалося переосмислити безліч речей, про які впродовж 20 років не задумувалась жодного разу. А все це сталося тому, що свою практику проходила у ЗОШ-інтернат №2.

ХАТНІ УЛЮБЛЕНЦІ
Декілька днів тому, зайшовши у зоомагазин придбати корм для акваріумних рибок, стала свідком такої картини: чоловік і жінка похилого віку просили у продавця, щоб той забрав у них хом’ячка.
- Розумієте, хотіли онучкові зробити новорічний подарунок, - виправдовувався дідусь. - Але донька із зятем категорично проти. Хом’як всього два днів пожив у них. Зять зателефонував до нас і заявив, що коли ми не заберемо «звірюку», то він викине її на смітник.
Продавець свій «товар» упізнав:
- Давайте його сюди. Може, наступного разу бідоласі пощастить більше.
Коли відвідувачі покинули крамницю, поцікавилася, чи часто такі випадки трапляються.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

НА ПАПЕРІ Є, А НА ДІЛІ - КАТМА
Закон про введення в Україні біометричних паспортів, прийнятий минулого року, мав би вже працювати наповну. Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада затвердила Закон «Про єдиний державний демографічний реєстр», що передбачає переведення на біометричну основу 15 типів документів, включно з паспортом громадянина України та закордонним паспортом.
З 1 січня біометричні паспорти мали б видавати громадянам. Та які реалії у цій справі?
Як повідомили в Кам’янець-Подільському районному секторі УДМСУ в Хмельницькій області, поки що жодного біометричного паспорта не було видано.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ДЯДЕЧКУ НЕ БИЙТЕ! ПАЦАНИ НЕ ВБИВАЙТЕ!»
Останні слова, які сказав Павло Теплюк...
Після нетривалої перерви 10 січня було продовжено розгляд кримінальної справи щодо вбивства Павла Теплюка. До початку судового розгляду на адресу суду надійшла низка клопотань від підсудного та скарга на ім’я Президента України. Підсудний Макоцей вимагав відводу головуючого колегії суддів Івана Драча та члена колегії суддів В’ячеслава Бориславського. Він звинувачував їх у тому, що головуючий заборонив перебування рідних у судовій залі, а з Бориславським підсудний перебуває у неприязних стосунках через колишні судові справи. Клопотання було відхилено. Також Макоцей звинувачував суд у тому, що в залі суду постійно велася фото- і відеозйомка. Крім того, він наполягав на видалені із зали суду й автора цих рядків, який інформує кам’янчан про те, що відбувається у суді. Мовляв, йому не подобається, що його фотографують і записують на диктофон. На що суддя зауважив, що фото- та відеозйомок у залі суду не проводиться, а засідання є відкритим.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У РЕЗОНАНСНІЙ СПРАВІ КРАПКИ НАД І РОЗСТАВИТЬ СПРАВЕДЛИВИЙ СУД
Жорстоке вбивство звичайного кам’янецького студента Павла Теплюка, яке cталося ще на початку липня, сколихнуло всю Україну. Сьогодні йде судовий процес по цій справі. З огляду на самовпевнену та агресивну поведінку підсудного представники громадських організацій направили звернення до народного депутата України, члена Комітету з питань верховенства права та правосуддя Верховної Ради Володимира Мельниченка, у якому просять поінформувати громаду щодо ходу судової справи, вирок по якій, на думку багатьох, затягується.

ОДНИХ «ВКЛЮЧИЛИ», А ІНШИХ?..
Минулого тижня стартувало голосування за номінантів на міську премію «Відзнака року-2012». З кожним днем воно набирає все більше обертів. Віддати свій голос за претендента тієї чи іншої номінації можна, зайшовши на інтернет-сторінку нашої газети (klyuch.com.ua), сайт міської ради, або ж зателефонувавши нам за телефоном: 9-17-16.
І поки між номінантами йде запекла боротьба за перемогу, паралельно на інтернет-форумах і не лише висловлюються думки про, м’яко кажучи, занадто суб’єктивний підхід до списку номінацій на премію «Відзнака року-2012».
З цього приводу на адресу редакції надійшов лист:

БАТЬКІВСЬКА ПЛАТА ЗА ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ЗРОСЛА
Наприкінці минулого тижня в редакцію зателефонувати декілька кам’янчанок з проханням з’ясувати, чому з 1 січня в дитячих садках зросла батьківська плата за харчування дітей. По коментар ми звернулися до спеціалістів міського управління освіти та науки.
Як повідомила головний спеціаліст з питань охорони дитинства Євгенія Калинюк, такі зміни відбулися згідно з рішенням міськвиконкому від 25 жовтня 2012 року. Відповідно до нього, з 1 січня 2013 року встановлена така вартість за харчування: у ДНЗ та групах загального типу при 3-разовому харчуванні - 9 грн (ясельні групи) та 12 грн (дошкільні групи); у ДНЗ компенсуючого типу та санаторних групах і групах спеціального призначення при 4-разовому харчуванні - 17 грн; у ДНЗ для груп, які перебувають на інтернатному режимі з 5-разовим харчуванням, - 21 грн.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

У ВИСТАВКОВІЙ ЗАЛІ - «ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ»
Восени у нашому місті після п'ятирічної перерви відновила роботу виставкова зала. І враз стіни приміщення заповнились картинами. Це не дивно, адже художній потенціал кам'янчан великий.
Наприкінці року відбулося відкриття виставки трьох художників, жителів міста, наших сучасників   - Аркадія Данилюка, Миколи Рябого та Сергія Азєєва.
Виставка вирізняється тим, що автори робіт несуть зрілі погляди на життя міста і держави завдяки своєму життєвому досвіду. Її назва - «Філософія життя».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІДСУМКИ 2012 РОКУ
Минулий 2012 рік видався насиченим на різноманітні події. Інколи здавалося, що їх би цілком вистачило на два, три роки чи навіть, на десятиліття. Нам же рік Дракона та Апокаліпсису запам’ятався народженням газети «Ключ», а ще...
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ


Статті 811 — 825 з 975
Початок | Поперед. | 53 54 55 56 57 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


 1. ВИБОРИ 29 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ
  17.10.2017 15:50:00 - 26.10.2017 15:50:00
  Голосів: 3
  1. 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори Слобідко-Кульчиєвецької об’єднаної територіальної громади.
   На посаду сільського голови балотуються п’ятеро кандидатів. За кого б ви віддали голос, якщо би голосували?
   Ігор Гай (Аграрна партія України)
    2 (67%)
    
   Не підтримую жодного з кандидатів.
    1 (33%)
    
   Олег Стебницький (ВО "Свобода).
    0 (0%)
    
   Руслан Нестеров (БПП "Солідарність")
    0 (0%)
    
   Руслан Мельник (ВО "Батьківщина)
    0 (0%)
    
   Михайло Мікшанський (самовисування)
    0 (0%)
    


 

ТАКИ НАС ОБКРАДАЮТЬ
ТАКИ НАС ОБКРАДАЮТЬ Моє покоління прожило щасливе дитинство, юність, становлення на ноги, а от що буде зі старістю?
Ми, діти радянського часу, мали можливість відві­ду­вати дитячі садочки і з наших батьків не здирали гроші на влаштування, на тарілки. Потім йшли до школи й отримували безкоштовні підручники, всі отримували рівні знання і що таке твій учитель – репетитор не знали, бо це було ганебним явищем. Пізніше ми могли вступити до вишу, технікуму, ПТУ – хто на що був гаразд, і отримати безкоштовну освіту. У нас...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.