Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ТВОРЧА ДЕВ’ЯТА
Єдиний в місті навчальний заклад, де тісно переплелися навчання й мистецтво, сьогодні серед лідерів освітніх установ Кам’янця. Майже тисяча школярів щодня переступає поріг альма-матер, аби здобути якісну освіту та розвинути свої творчі здібності. П’ятий рік поспіль школа займає 2-ге місце серед міських навчальних закладів нового типу. Унікальність заради престижу чи дитячого вдосконалення – що дає навчання одразу за двома напрямками. Про це напередодні Дня працівників освіти поговорили з директором НВК №9 ім.Аліма Трояна Наталією Осадчук, котра керує навчальним закладом шостий рік.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ВСІ ЗРОЗУМІЛИ
28 вересня пройшло засідання 20 сесії районної ради 7-го скликання. Хоч цього разу депутати розглянули не так багато питань порядку денного, проте часто шпорталися на здавалося дріб’язкових моментах. Розпочали, як завше, з депутатських запитів. До початку сесії нових не надходило, а власне на пленарному засіданні прозвучало декілька.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БІЛЬШЕ, АНІЖ МИНУЛОРІЧ
25 вересня пройшло засідання колегії РДА, під час якого розглядалися питання підготовки ЖКГ та об’єктів соцсфери району до роботи в осінньо-зимовий період, стану розрахунків агроформувань району з власниками земельних часток (паїв) та проведення комплексу осінньо-польових робіт. Начальник управління містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань цивільного захисту населення РДА Василь Григор’єв розповів, на скільки район готовий до зими. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОЯВА ЦЕНТРУ ДОПОМОЖЕ ЛЮДЯМ
«Турбота про здоров’я має прищеплюватися не лише з дитинства, а й підтримуватися на рівні держави», – у цьому переконана лікар-офтальмолог першої категорії Центральної районної лікарні Ірина Дачківська. Надзвичайно скромна, виважена й толерантна, Ірина Василівна, як і всі професіонали, соромиться розповідати про свою роботу. Каже, що так, як вона, працюють сотні колег у білих халатах – часто на голому ентузіазмі, з мінімальним набором апаратів, але з великим бажанням допомогти людям.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСТО ЧИ СЕЛО?
З часу, як стартувала реформа децентралізації, в цьому населеному пункті точаться суперечки між людьми – залишатися їм сільськими чи стати містянами. Хоч де-юре вони й проживають у селі, але де-факто практично в місті. Ось воно, рукою подати через річку Смотрич. Що й казати, навіть кордон тут номінальний, який тягнеться вздовж однієї вулиці: її права сторона називається вул.Соборна і рахується сільською, а ліва – Зіньковецька набережна, і вона вже міська. Тож якщо ти живеш у селі, то твій сусід через дорогу вже у місті. Ось такий парадокс.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У НАС ДРУЗІ НА ВСІЙ ПЛАНЕТІ
... Кілька тижнів промайнули миттєво. За плечима 7700 км, 11 країн (Польща, Чехія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Бельгія, Франція, Швейцарія, Ліхтенштейн, Австрія, Угорщина), 25 міст. 
Учасники чергового 19-го етапу реалізації проекту «У нас друзі на всій планеті» пройшли вулицями найкрасивіших міст Європи, поклали квіти в крематорії концтабору Освенцім, вшанували пам’ять жертв Другої світової війни, про яких нагадує бронзове взуття на березі Дунаю в Будапешті. Для юних туристів відчинилися двері Лувру, замків Версаль і Нойшванштайн. 

ГОЛУБ МИРУ
День миру відзначається як день глобального припинення вогню й відмови від насильства. Щороку 21 вересня в Міжнародний День миру люди у всьому світу беруть участь у різних заходах, висловлюючи підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, яка спрямована на мир у всьому світі.
Вихованці гуртків Центру дитячої та юнацької творчості вклали свою маленьку краплинку у велику і важливу справу – збереження миру і спокою в нашій державі. 

РЕКОНСТРУКТОРИ ЗНОВУ В КАМ’ЯНЦІ
Насичену реконструкторськими подіями, пізнавальними лекціями та екскурсіями програму пропонує цьогоріч в оновленому форматі фестиваль живої історії «Schola millitaria». 29 вересня – 1 жовтня Старий замок покаже те, чого раніше не показував.

РОЗДІЛИЛИ ПЕРЕВИКОНАНИЙ БЮДЖЕТ
15 вересня відбулася позачергова сесія міської ради, під час якої було розглянуто дев’ять питань порядку денного. Одним з основних для депутатів стало питання розподілу коштів від перевиконання міського бюджету в розмірі 16 млн грн. Близько 7 млн грн виділено департаменту житлового-комунального господарства для виконання поточного ремонту доріг, оплати електропостачання вуличного освітлення, капітального та поточного ремонтів тротуарів, капітального ремонту ліфтів, поточного ремонту дитячих майданчиків тощо. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕЦЕПТ ЩАСТЯ
Пенсіонери територіального Центру «Турбота» жартують: «Ми ще не втратили здатність розмовляти і спілкуватись». Доброзичливі люди, освіченні, цікаві співрозмовники. Факультативні заняття для слухачів Університету третього віку та клієнтів центру – це щось особливе. У своєму поважному віці вже в повній мірі оцінили сенс життя. Це не накопичені шафи з одягом, посудом, комори різного непотребу. З віком розумієш, що розмінювалися іноді на зовсім непотрібні речі, а це час, це життя, яке потрібно було використати на щось неповторне, і розумієш, що щастя – просте спілкування і радість пізнання.

У ЦЕНТРІ ДВОХ ОБЛАСТЕЙ
Села, що тягнуться вервечкою вздовж річки Збруч, ми вважаємо віддаленими. І не дивно, бо ж до деяких з них відстань неблизька – більше півсотні кілометрів. Проте в мешканців цих населених пунктів інше бачення ситуації, адже вони себе вважають центровими. Саме в центр двох областей цього тижня потрапив «Сільський конт­роль» – в історично насичені Чорнокозинці, де є один із найдавніших замків Поділля, які колись були містом та мали, як і Кам’янець-Подільський, Магдебурзьке право, які нині скотилися до села, що має статус четвертої зони посиленого радіоекологічного контролю. І в такий мікс з нашарування різних епох ми вирішили доїхати коротшою дорогою. Ой, яке ж це було необдумане рішення...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЕРТИФІКАТ НА 120 ТИСЯЧ
Наприкінці минулого тижня відбулися урочистості з нагоди Дня рятівника. Цього дня ДПРЗ №2 отримав від керівництва міста грошовий сертифікат на суму 120 тис. грн для потреб загону, а також низку грамот.
Слова вітання звучали і від помічника народного депутата Володимира Мельниченка Сергія Тимчука, який також вручав нагороди, представників районної влади, командування Центру розмінування, управління НС і ЦЗН.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РАДНИЦЯ ПРИЇДЕ В КОЛИБАЇВКУ
- Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також складова питання національної безпеки держави, — такими словами Президент Петро Порошенко відкрив нараду з питань розвитку сільської медицини, яка відбулася 11 вересня в Національному медичному університеті ім.Богомольця. 
У цій нараді брав участь голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПРОВУЛКАМИ
Нині репортер пройшов провулками Лагерний, Богінського, Піонерський, Будьоного, Веліканова, вулицями Ісайї Кам’янчанина, Каліською, Укмергеською та Веліканова.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГОЛОСКІВСЬКА КРАСА У ДЕТАЛЯХ
Голі скелі й більше нічого – якимось таким мав би бути пейзаж навколо населеного пункту, що має назву Голосків. Саме від голих скель село отримало ім’я, і саме до нього ми вирушаємо цього тижня з інспекцією.
Видовжене, наче засушена таранька, та сперізане річкою Смотрич, яка в цьому місці робить химерні вихиляси, воно залишається привабливим для життя. І цю привабливість формують не лише надзвичайна близькість до міста, а й тамтешній мікроклімат. Голосків буденний на перший погляд, але незвичний у деталях. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 16 — 30 з 972
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


 1. ВИБОРИ 29 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ
  17.10.2017 15:50:00 - 26.10.2017 15:50:00
  Голосів: 3
  1. 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори Слобідко-Кульчиєвецької об’єднаної територіальної громади.
   На посаду сільського голови балотуються п’ятеро кандидатів. За кого б ви віддали голос, якщо би голосували?
   Ігор Гай (Аграрна партія України)
    2 (67%)
    
   Не підтримую жодного з кандидатів.
    1 (33%)
    
   Олег Стебницький (ВО "Свобода).
    0 (0%)
    
   Руслан Нестеров (БПП "Солідарність")
    0 (0%)
    
   Руслан Мельник (ВО "Батьківщина)
    0 (0%)
    
   Михайло Мікшанський (самовисування)
    0 (0%)
    


 

ІДЕАЛЬНИЙ ЧАС ДЛЯ СТАРТУ
ІДЕАЛЬНИЙ ЧАС ДЛЯ СТАРТУ Після спекотного літа так важко зібратися з думками й налаштуватися на туманні ранки, похмурі, завітрені й трохи завірені дні та морозні ночі. Ще хочеться тепла і на день довшого бабиного літа. Замість цього маємо зимову осінь, що волочить за собою важкезним багажем тягучу, наче переварене желе депресію.
Осінь – немов старт перед фінішем: і знаєш, що скоро прийде кінець, і вже час відпустити з життя все, що тримає, але не можеш розтиснути пальці, бо не розумієш, як будеш жити без того звичного,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.