Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Суспільство

ПОЕЗІЯ ЗІ СМАКОМ КАВИ
Як ви думаєте, що могло об’єднати цілком різношерсту публіку в холодний вечір п’ятниці 29 березня? Доки ви не почали вигадувати неймовірні версії та події, відповім: поезія і кава. Саме заради них зібралося близько трьох десятків людей в затишній «Кав’ярні на Зарванській». Я й уявити не могла, що в нашому місті стільки творчих та талановитих осіб! Зазначу одразу: пішла туди не як журналістка, а як письменниця, але через деякий час пожалкувала, що не увімкнула диктофон, а, прийшовши додому, настільки була вражена й сповнена емоцій, що просто не змогла не поділитися з вами.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ІЗ СОНЯЧНОЇ АФРИКИ ДО... КАМ’ЯНЦЯ
Як там кажуть, Кам’янець – велике село? Не хочу погоджуватись із цим несправедливим перебільшенням, чи, точніше, применшенням. Проте, ніхто не сперечатиметься, що в нашому місті люди знають все один про одного (а інколи навіть і те, що ми самі про себе не відали). Тому не може залишитися непоміченою така яскрава особистість, як афроамериканець Валі, працівник магазину «На Гунській».
І яскравий він зовсім не в буквальному розуміння, бо колір шкіри його різниться від нашої. Яскравий він, перш за все тому, що володіє якось невичерпною позитивною енергетикою.

ЗАЧИНЯЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ДВЕРІ...
...Бо буде вам непереливки
Днями на залізничному вокзалі сталася, на мій погляд, нечувана ситуація. Дівчина 18-ти років стрімко вибігла з приміщення вокзалу, та, поспішаючи, не зачинила двері зали очікування. За цю фатальну, як виявилося 2-ма хвилинами пізніше, помилку дівчинина поплатилася сповна. Адже слідом за нею вибігла розгнівана жінка, років 30-ти на вигляд, і почала (як ви гадаєте, що?)... Ні, не робити зауваження, не повертати «порушницю» назад для виправлення заподіяних незручностей, навіть, не кричати...

ЛИСТ ДО МИКОЛАЯ АБО ЩЕ ОДИН ШАНС
- Галюсику, зваж мені, будь ласка, півкіло отих цукерок у блискучій обгортці, що по вісімдесят гривень, кілограмчик мандаринок... Так, чого ще взяти? – огрядна молодиця з пишним бюстом загородила своїм тілом півприлавка.
- Діткам миколайчиків купуєте, Віро? Візьміть ось цього печива. Раджу. Воно дуже смачненьке, – продавчиня ненав’язливо припрошувала брати свій товар.
- Ой, не знаю, не знаю... Мої малі такі вибагливі... Лиш кіндер-сюрпризи їм подавай... Микитка ось на Новий рік у Діда Мороза замовив собі конструктор «Лего», а він знаєте, скільки коштує?
Автор:  Віоліна СИТНІК

ВІДПОЧИНОК У КАМ’ЯНЦІ «ВЛІТАЄ В КОПІЄЧКУ»
До всього хорошого, красивого швидко звикаєш. От і ми з вами, жителі старовинного неповторного міста, призвичаїлись до його невичерпної краси. Здається, Кам’янець нас уже нічим не здивує, що не скажеш про туристів, яких він щорічно вабить десятками, сотнями тисяч.
А чи замислювалися ви, скільки в середньому коштує відпочинок для туриста в нашому місті? Це питання доречне, зважаючи, що до відкриття туристичного сезону залишилося трохи менше місяця.
На один день із корінної кам’янчанки я перетворилася на туристку, котра приїхали до нашого міста, аби поринути у його таємничу атмосферу та відпочити «на повну».

СТАНЦІЯ ЧЕКАННЯ або НЕПОТРІБНА
- Ади, дивись, знову прийшла, - баба Наталька махнула головою в бік білявої дівчинки семи років. – Чи дощ, чи сніг, а щоп’ятниці вона, як штик, стоїть на автобусній станції. Все виглядає...
- Ет, і не соромно тако кожного тижня приходити, людям очі мозолити... – презирливо відгукнулася баба Ліда. – Маму вона чекає... Та всі ж знають, що не приїжджає вона сюди вже більше року. Ангелінка байстрюка в місті нагуляла, вродила і старій Онищучці на руки скинула, мовляв, виховуй, а мені вона непотрібна. Перша дівка на село... Тьфу!
Автор:  Віоліна СИТНІК

«HOLLYWOOD» ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИ
Короткометражний художній фільм «НЕВГАМОВНІ» (2011) від студентського колективу економічного факультету К-ПНУ ім.І. Огієнка потрапив у ТОП-10 кращих фільмів ІІ сезону Всеукраїнського фестивалю молодого аматорського кіно «DVERY» (м.Рівне). Про це повідомив режисер фільму Андрій Заєць на своїй сторінці у Facebook.
– Творча діяльність студентів К-ПНУ всебічна: вони беруть участь у КВК, організовують літературні зібрання й читання, спортивні змагання, турніри, займаються пісенною і танцювальною діяльністю.

ДОЛАЄМО ВЕСНЯНИЙ АВІТАМІНОЗ
Зима з нами нарешті попрощалася, а от весняний авітаміноз, навпаки, - привітався. На початку весни багато хто відчуває зниження працездатності, переживає напади фізичної та розумової втоми. Це він, авітаміноз. Його перші симптоми: бліда шкіра, схильна до сухості й подразнення; ламке волосся; потріскані куточки губ; ясна, які кровоточать при чищенні зубів; часті простудні захворювання; постійне відчуття втоми, апатії та роздратування, а також загострення хронічних хвороб. Весняний авітаміноз - явище широко відоме, проте мало хто з ним бореться. А дарма...

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПОВЕНІ АКТИВУЮТЬ ВІРУСИ
Як би ми не тішилися весняному потеплінню, все ж у період відлиги потрібно бути особливо обережними. Дзвінкі потічки в одну мить можуть спричинити повені, а ті разом з брудною водою несуть величезну небезпеку – бактерії черевного тифу, дизентерії, гепатиту А та холери. Для того, щоб попередити виникнення епідемій та мінімізувати їхні наслідки, головний державний санітарний лікар України видав Постанову «Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями». Відповідно до неї, всі лікувально-профілактичні заклади мають бути готовими до можливого підйому захворювання людей на інфекційні хвороби, а саме населення проінформоване щодо профілактики цих захворювань.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БУЛО ЦЕ НА ДАМАНСЬКОМУ
Цього року виповнюється 44 роки з Дня закінчення радянсько-китайського прикордонного конфлікту на острові Даманський. 2-15 березня 1969 р. тут відбулися збройні зіткнення з військовими Китайської народної республіки.
У цій кривавій сутичці, яка потягнула за собою людські жертви (лише з радянського боку загинуло 58 солдат), брав участь і подолянин, нині відома та шанована в місті людина, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор ПДАТУ Микола Бахмат.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЯК ЗНИЩИТИ БЕЗРОБІТТЯ?
20 лютого, в День соціальної справедливості, цим ключовим питанням переймалися високопосадовці та керівники великих приватних підприємств. Зібралися перші особи міста за круглим столом, організованим міським Центром зайнятості. Присутніх привітала директор Центру Наталія Постова, яка розповіла про те, як, незважаючи на складне економічне становище, міській службі зайнятості все таки вдається працевлаштовувати незначну кількість громадян. Також Наталія Ілларіонівна ознайомила учасників засідання з деякими моментами нового Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності 1 січня цього року.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

УКРАЇНЦІВ ЗМУСЯТЬ ПРАЦЮВАТИ БІЛЬШЕ ЗА ТІ Ж ГРОШІ?
Застарілий - не значить недієвий, та в останні роки в державі спостерігається тенденція до кардинальних змін. У першу чергу, це стосується законодавства. Не встигли ми оговтатися від нового Кримінально-процесуального кодексу, як нам на голову звалили новий Трудовий кодекс (ТК).
Багато-хто вже встиг охрестити цей документ, як рабовласницький. З цього приводу найбільше дискусій ведеться щодо статті про збільшення робочого часу з теперішніх 40 годин на тиждень до 48. Новий кодекс може юридично дозволити роботу до 12 годин за зміну.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВНЕ – ЗАПУСТИТИ. А НАЛАДНАТИ ВСТИГНЕМО!
Пам’ятаєте, як ще за якийсь місяць до нового року біля кабінетів Бюро технічної інвентаризації (БТІ) стояли довжелезні черги – люди поспішали оформити документи про право власності на житло за старими правилами, оскільки не знали, що їх чекає в майбутньому. І от з 1 січня частина повноважень БТІ перейшла до державних реєстраторів. Тепер саме вони видають документи про право власності на нерухоме майно. А оформити договір купівлі-продажу квартири на вторинному ринку можна, як-то кажуть, одним махом у кабінеті нотаріуса, який разом з договором видає клієнту документ про право власності, вносячи дані в Держреєстр.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КАЗКИ БРАТІВ ГРІММ НА СУЧАСНИЙ ЛАД
Лише декілька днів тому студенти К-ПНУ ім.І.Огієнка повернулися із Києва, де були нагороджені за свій ентузіазм та творчий запал.
Річ у тім, що студенти другого і третього курсів факультету іноземної філології, на чолі з викладачем кафедри німецької мови Ольгою Добринчук зняли фільм, котрий переміг на Молодіжному фестивалі короткометражних стрічок «Bruder Grimm Film Festival. Казки братів Грімм у сучасній інтерпретації». Організовували фестиваль Асоціація українських германістів, Goethe-Institut Kiew та посольство ФРН в Україні.

УСІ ЩАСЛИВІ РОДИНИ СХОЖІ ОДНА НА ОДНУ. КОЖНА НЕЩАСЛИВА СІМ’Я - НЕЩАСЛИВА ПО-СВОЄМУ
Майже всі жителі нашого міста, від школярів до пенсіонерів, добре знають: звалив з ніг підступний грип – поспішай до дільничного лікаря, несподівано захворіла дитина – мерщій до дільничного педіатра, а коли сусіди вночі не дають спати – звертайся до дільничного міліціонера...
А що ж робити, куди йти, хто ж розбереться, якщо не все гаразд у родині, не ладиться з дітьми? Скажете, це Ваші проблеми?! Мовляв, ми живемо в суспільстві, байдужому до чужих негараздів, нікому й діла немає до наших особистих проблем?! Та, виявляється, все не так. Є люди і, навіть, заклад, яким далеко не начхати на долі та добробут інших.


Статті 1096 — 1110 з 1281
Початок | Поперед. | 72 73 74 75 76 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ
ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ Нещодавній виступ у Верховній Раді переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки зібрав шквал коментарів і обговорень у інтернет-мережі. Присутні аплодували звичайному шкільному вчителю стоячи. Як так сталося? Що такого сказав учитель, викликавши своєю промовою загальне захоплення?
Ось уривок із його монологу: «Ніколи не думав, що таке станеться в моєму житті. 25 років я подорожую з нашими дітьми по різних форумах, знайомий з колегами з 30 країн світу. Проблеми освіти скрізь...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.