Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2018

ВЖЕ МАЄМО СІМ СКАЖЕНИХ

сказУТМР отримало дозвіл на діагностичний відстріл червоної лисиці.

Цих тварин у нашому регіоні розвелося вдосталь. Перший вихід мисливців був 17-18 листопада. Вони вполювали 52 особини, з яких 37 відправлено на дослідження на сказ. І що ви думаєте, незважаючи на пероральну імунізацію, яка проводилася в жовтні, діагноз аж у сімох лисів виявився позитивним, тобто всі вони мали захворювання на сказ. 

За наступний вихід, 24-25 листопада, мисливці вполювали 34 особини, 17 з яких відправлено на дослідження. Наразі проводиться посів на предмет виявлення сказу. У сусідньому Чемеровецькому районі із 22 добутих лисів 7 позитивних. Тобто на території НПП «Подільські Товтри» зафіксовано 14 випадків лисів зі сказом.

Зауважимо, сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей, через низьку доступність медичної допомоги та антирабічної вакцини. Рабічна інфекція або сказ реєструється на території 110 країн світу.

На сказ хворіють теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). У дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів. В останні роки в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу. Активні вогнища природного типу цієї особливо небезпечної інфекції існують на всій території України. Джерелом інфекції для 60% осіб, які захворіли, стали собаки, кішки, лисиці та інші тварини.

На щастя, ще жоден подолянин не підхопив цю страшенну інфекцію. За статистикою найчастіше хворіють жителі сільських районів, більшість з яких чоловіки. Єдина можливість уникнути смерті – щеплення.

Якщо ваша тварина підхопила сказ, то в неї зміниться поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.

При появі скаженої тварини необхідно негайно сповістити заклади санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служби.
Хворі на сказ тварини небезпечні вже до початку прояву захворювання. Тому не слід підбирати навіть здорових на вигляд бездоглядних тварин.

Збудник сказу (вірус) знаходиться в слині хворої тварини. Небезпечними можуть бути не тільки укуси, але й заслинення та подряпини. З місця пошкодження по нервовій тканині вірус просувається до головного мозку, де вражає важливі життєві центри, що призводить до загибелі. У тварин прихований період захворювання триває 7-8 днів (у людини – до 1 року). Ось чому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини.

Пам'ятайте: запобігти сказу можна за умови виконання певних правил, серед яких обов’язкове щорічне щеплення собак та котів проти сказу. У жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину. Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно, є підозрілою щодо захворювання на сказ. З такої відстріляної тварини не можна знімати шкуру.

Якщо стався укус, терміново (оскільки вірус втручається в організм впродовж 15 хвилин) промити рану великою кількістю проточної води та натерти шкіру господарським милом до утворення густої мильної піни. Звернутися в медичний заклад та повністю пройти призначений курс щеплень в передбачений строк.

Точно знаю, що після цієї публікації буде багато обурення від зоозахисників і тваринолюбів, але життя людини – найдорожчий скарб. Іншого виходу, як позбавитися від великої популяції диких тварин, немає. А мисливці – члени УТМР, які витрачають власні час і кошти на діагностичний відстріл, зовсім не живодери, а рятівники наших життів і це Віталій Маруняк, Віктор Баранов, Микола Орищук, Ігор Фурман, Олександр Зюбрицький.


Теги: УТМР, діагностичний відстріл червоної лисиці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.