Перейти на мобільну версію сайту


22.09.2017

У ПАНІВЦЯХ МОЖЕ БУТИ СПЕКОТНО

«Шановна редакціє! До Вас звертається громада с.Панівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області з проханням надрукувати лист із дуже важливого для нас питання, яке стосується Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Цей Закон започатковує чергову адміністративно-територіальну реформу та зобов’язує проводити громадське обговорення для усвідомлення людьми суті цієї реформи та її наслідків. Проте наш сільський голова та орган місцевого самоврядування, які досі не позбавилися наслідків радянської системи управління, не виявляють ініціативи знизу, не вивчають думки громадян, а продовжують чекати команду згори, а можливо, й домовляються без згоди на об’єднання з тією чи іншою ОТГ. Ці чинники – ігнорування думки людей, очікування вказівок зверху, таємні домовленості, можуть призвести до виникнення сільського конфлікту. 

Враховуючи це, мешканці Панівців проявили ініціативу й вивчили думку односельців, у результаті якої переважна більшість з них висловилися за те, щоб Панівці увійшли в ОТГ, адміністративним центром якої є с.Колибаївка.

Наголошуємо, що громада с.Панівці категорично проти проекту Генерального плану, в якому йдеться про приєднання села Панівці до міста Кам’янця-Подільського, а також наполягає на приєднанні до Колибаївської ОТГ.

Щоб реалізувати правові норми, мешканці села вимагають скликати позачергову сесію сільської ради і винести на порядок денний воєвиявлення громади села Панівці про приєднання до Колибаївської ОТГ.

Повідомляємо, що ігнорування думки громади, фальшування результатів опитування, погрози сільського голови людям, шантаж райдержадміністрацією тягнуть за собою кримінальну відповідальність, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

У разі ігнорування вимог мешканців Панівців про скликання позачергової сесії сільської ради залишаємо за собою право звернутися до Міністерства регіонального розвитку, обласної ради та обласної державної адміністрації».

Всього 450 підписів.

Окрім направленого листа, до редакції завітали представники громади Панівців, які обурювалися через те, що на сайті облради розміщено Проект рішення про внесення змін до Перспективного плану розвитку Хмельницької області, і село Панівці опинилося в межах міста Кам’янця-Подільського. Вони запевняють, що їм не вигідно приєднуватися до міста, бо лише для будівництва й обслуговування житлового будинку розмір земельної ділянки, яку можна отримати безоплатно, становить у селі – до 0,25 га, селищі – до 0,15 га, у місті – не більше 0,10 га.

Уже сьогодні при встановленні орендної плати на земельні ділянки громади можуть самі визначати ставки. Також діти втрачають «сільський коефіцієнт» при вступі у вищі навчальні заклади, обумовлений нормою закону «Про пріоритетний розвиток села», яким передбачено певні квоти в університетах для цих вступників.

Також педагоги, медики, працівники культури та пенсіонери цих галузей втрачають право на безоплатне користування житлом, опалення й елктроенергію в межах встановлених державою. А з переїздом до міста на постійне чи тимчасове проживання не матимуть такого права.

І найгірше те, що коли громада села відкрито висловила свою позицію, сільський голова почав погрожувати активістам фізичною розправою та звільненням з роботи і виселенням з Панівців. Дійшло до того, що люди замість того, щоб спілкуватися з головою відкрито, змушені це робити на сільських парканах: «Не треба громаді промивати мізки, законами яких не існує. Зрозуміло, що вам потрібно протягнути час. Але громада подорослішала, підняла голови, відкрила очі й дуже сподівається, що це буде початком вашого кінця. Ви завчили слова «зарию, закопаю» і навіть не усвідомлюєте, що використовуєте це відносно вчителів школи. Настав час, і громада буде розкопувати і відривати. Якщо хочете спокою в селі, не займайтеся перепискою на паркані, а зберіть схід села і там поговоримо. Обіцяємо, буде спекотно».


Теги: нам пишуть, громада с.Панівці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Продажа и производство торговых витрин из пластика и оргстекла.
Любые размеры под заказ и со склада.
витрины из пластика
http://promplastic.com/content/14-vitriny-iz-plastika-i-orgstekla
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.