Перейти на мобільну версію сайту


05.01.2018

СОРТУЙ СМІТТЯ, ВРЯТУЙ ЖИТТЯ

сміття-1Кожен з нас засмічує планету різними відходами, які мають різний термін розкладу. Наприклад, кинутий недопалок проплаває в морі від 1 до 5 років, а пакет з поліетилену – від 10 до 20 років. Вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через 1000 років. Щоб якось припинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети, необхідно навчитись правильно сортувати сміття. Щоб цей процес зрушити з мертвої точки, влада встановила для населення штраф за невідсортоване сміття в розмірі 340-1360 гривень.

В Україні з 1 січня встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.

Це дуже добре, що українців навчатимуть бути європейцями не на словах, а на ділі, проте дуже цікаво, як цей процес відбуватиметься. Можливо, біля кожного баку поставлять інспектора чи відеокамеру?

Свідомості націю необхідно починати навчати ще з пелюшок і власним прикладом батьків, вчителів у школі, але ж усі цьому не навчені самі. Щоправда, удар по власній кишені може навчити. 

Запитаєте, для чого необхідно сортувати сміття та побутові відходи і що це дасть?

1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.

2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.

3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.

4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.

5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

Наше місто теж долучилося до сортування ТПВ, для цього буде їздити спеціальна машина і збиратиме з контейнерів різні види відходів. Проте цікаво, куди його діватимуть і що з ним робитимуть? Хоча справа ця прибуткова.

Депутатський корпус заклав на цей рік кошти на придбання автомобіля і є в планах будівництво переробного заводу, але це в планах, а поки що сортоване сміття буде пресуватися транспортом «Спецкомунтрансу» і здаватиметься на переробні заводи.

Теги: сортування сміття

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.