Перейти на мобільну версію сайту


19.06.2015

ШІСТДЕСЯТЬ ГОЛОДНИХ, ЧИ...

Минулого тижня у соцмережах поширилися чутки від волонтерів про те, що в Центрі розмінування голодує 60 атошників з передової...
З цього приводу в солдатському клубі (колишній Будинок офіцерів) відбулася зустріч журналістів з командуванням Центру та «голодних». На жаль, представників від волонтерів не дочекалися...

Начальник Центру размінування, він же начальник гарнізону Володимир Родіков повідомив присутнім, що Центр розмінування - це освітній заклад, послуги з харчування надає підприємець. Однак як начальник гарнізону він опікується всіма питаннями, які стосуються його підлеглих. Проблем із відрядженими на збори військових із різних частин немає, бо вони всі потрапляють у Центр з продовольчими атестатами. Тобто за ними йдуть гроші на харчування, яке забезпечує підприємець, що виграв тендер. Представники Нацгвардії забажали харчуватися не в їдальні з усіма мобілізованими, а окремо. За свої добові на відрядження вони винайняли квартиру, там живуть і самі готують їжу. А прикордонники проживають у казармі і харчуються в солдатській їдальні. Отже, військовослужбовці ЗСУ харчуються у військовій їдальні за продовольчим атестатом, а решта представників міністерств і відомст - за угодою, складеною з підприємцем чи самостійно.

Усе йшло добре, але п’ятьох військовослужбовців з однієї харківської частини відправили без продатестатів.
- Командування Центру неодноразово зверталося в частину, звідки військовослужбовці прибули на збори, зокрема в Харківську в/ч А-1451 (начальник продовольчої служби капітан Чіканов), - каже Володимир Геннадійович, - щоб пятьом відрядженим, які перебувають тут з 26 травня, вислали продовольчі атестати. Узагалі їх не мали права відправляти без них. Такий атестат забезпечено фінансово - 60 гривень на добу. Виходить, якщо вони прибули без атестату, то хтось за них має заплатити зі власної кишені 300 грн за добу. Коли ми наполягали на терміновому наданні атестату, ці п’ятеро сповістили, що вони вже домовилися з волонтерами, які їх годуватимуть у кафе. Нібито всі дорослі люди, й питання зняте.

Але з цих п’ятьох, які при журналістах поскаржилися, що вони жодної копійки із собою з дому не взяли і не мають грошей на їжу, двоє нещодавно напилися так, що наступного дня не вийшли на шикування.
Володимир Геннадійович поцікавився, де вони взяли гроші на спиртне: при чому не просто на сто грам, а на значно більшу дозу. Наступного дня після вихідного, о 14:00, медики зафіксували 2,5 проміля алкоголю в їхній крові. Замість усвідомити свою провину, військові дозволили собі не з’явитися на шикування та по-хамськи проігнорувати старшого групи. Тоді й довелося порушників дисципліни відправити на медичний огляд. Тепер їм доведеться заплатити військова їдальнякругленьку суму (1300 грн) за адміністративне правопорушення відповідно до ст 170-20 КУпАП.

Саме військовослужбовці без продовольчих атестатів поскаржилися кам’янецьким волонтерам, що всі голодують (у їдальні харчується 229 осіб. Чому серед них лише 60 голодуючих - незрозуміло?).

Благодійники домовилися про харчування цих п’ятьох у місцевій кафешці. А нещодавно співчутливі кам’янчанки влаштували навпроти Центру розмінування при вході в тамтешній магазин годування голодних. Що було, те вони й принесли. Про цю акцію виклали інформацію у соцмережах. Багатьом військовослужбовцям стало цікаво, хто ж це голодний. Виявилося, такі знайшлися. До речі, двоє місцевих також забажали підживитися. Вони згрібали все, що волонтери змогли для них підготувати. Як з’ясувалося пізніше, провіант послугував для них закускою...

Командир Центру намагався все зробити, аби чоловікам, які через місяць відправляться виконувати завдання в зоні АТО, було комфортно, але, напевне, не можна нікого ніколи жаліти, а просто дотримуватися відповідних військових правил.

Якось Володимир Родіков вирішив з підлеглими влаштувати людям, які готуються в зону АТО, екскурсію нашим містом. І був здивований поведінкою окремих мобілізованих. Найперше, чим вони поцікавилися, чи це безкоштовно. Дізнавшись, що так, погодилися. Перших 20 хвилин екскурсійного маршруту вони ще щось слухали, далі на шляху виявився кіоск з пивом, де ті «підзарядилися», а вже за якийсь час запитали у екскурсовода, коли нарешті годуватимуть...

Відтепер начальник Центру чітко дає зрозуміти, що на території кам’янецького гарнізону послаблень ні для кого не буде, а все буде чітко за військовим уставом. І робиться все задля тих, хто прибув на навчання та здобуття необхідних знань, які там, на війні зможуть зберегти кожному з них життя.

Інакше, як можна покластися на безграмотного товариша по зброї чи того, хто дружить із «зеленим змієм»?
Ми вирішили з’ясувати, як же харчуються військовослужбовці і прибули в їдальню без попередження. Середа, обід. Гарно сервіровані столи: на перше - капусняк, на друге - плов, салат зі свіжої капусти, також узвар, пиріжок з джемом. Є вдосталь хліба та сало. Також військовим готують салати як зі свіжих, так і варених овочів, рибу, масло, цукор, чай, компот.

Підходжу до столиків і запитую, чи смачно і вдосталь годують, на що чую: «Їжа смачна, надто великі порцію. Не всі їх можуть подолати. А головне, що все за розкладом. Дома не все можеш вчасно поїсти».
Скуштувала солдатської їжі і я. Жінці такої кількості не подолати.
Отже, в Камянці-Подільському у війських немає проблем з харчуванням, проживанням і навчанням. Про це добре дбає командування. Та як би не було добре, всім не вгодиш і ложка дьогтю в бочку легко може потрапити.
На сьогодні з Харкова вже надійшов продатестат на харчування п’ятьох мобілізованих, а двох любителів «зеленого змія» днями чекає суд за виконання обов’язків у нетверезому стані.

Теги: Центр розмінування, військові, Володимир Родіков

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.