Перейти на мобільну версію сайту


16.02.2018

РЕПОРТЕР ЗАКІНЧУЄ КРОКУВАТИ ПО СМИРНОВА

SAM_4804Репортеру залишилося пройти рештою вулиць Смирнова – Добролюбова, Чернишевського, Леонтовича, Коцюбинського та Степана Руданського. Усі вони з’явилися на плані міста 1957 року, коли розширювали територію селища Смирнова.

Усі п’ять вулиць беруть свій початок від вул.Саксаганського і закінчуються на Чехова. Як сестри близнюки схожі одна на одну як забудовою, так і благоустроєм. Напевне, тоді модно було присвоювати вулицям імена відомих митців. На всіх вищезгаданих приватна забудова. Щоправда, чимало господарів вже перебудували, а дехто лише це робить зі своїми будинками. Колись на цих вулицях була широка зелена зона, асфальтова дорога, але час невблаганний, а люди не змогли вберегти, адже по ній, окрім тамтешніх мешканців, ніхто не їздить і не ходить.

ДОБРОЛЮБОВА
Вулиця Добролюбова має 200 метрів. Вона названа на честь літературного критика і публіциста Миколи Олександровича Добролюбова (жив 1836-1861 рр.).

На дорозі вулиці Добролюбова багато ямок, але видно, що асфальт тут був, можливо, й тротуари, та нині замість них десь квітники, десь кущі і дерева, а десь хащі. Електричні стовпи там полагоджені, є хороше вуличне освітлення, біля деяких домогосподарств встановлені лавочки.

SAM_4816ЧЕРНИШЕВСЬКОГО
Вулиця Чернишевського теж має 200 метрів, названо її на честь революціонера, письменника Миколи Гавриловича Чернишевського (жив 1828-1889 рр.)

На відміну від усіх тамтешніх вулиць, Чернишевського, напевне, найкраща. Мається на увазі домогосподарства: вони тут доглянуті, з’явилися вже не одноповерхові будинки із сучасним дизайном. Прилегла територія по-господарськи прибрана, хоча є й такі домоволодіння, де здалося б добряче попрацювати. Проте загалом вулиця досить престижна. Тут є гарні огорожі, лавки, квітники, палісадники. А от асфальтове покриття вже давно злізло, хоча вулиця рівненька, її засипали щебенем.

SAM_4809ЛЕОНТОВИЧА
Вулиця Леонтовича має 200 метрів, названо її на честь українського композитора, диригента, педагога, збирача музичного фольклору, який навчався в Кам’я­нець-Подільській духовній семінарії.

На дорозі ямки, проте є сучасне освітлення та сучасні домоволодіння з гарним благоустроєм. Досить дивно, але на таку малу кількість будинків, багато різних дротів висить на стовпах. Табличок з нумерацією будинків немає, як і з назвою вулиці.

КОЦЮБИНСЬКОГО
Вулиця Коцюбинського має 200 метрів, названо її на честь українського письменника, який 1981 року приїхав у Кам’я­нць-Подільський і тут мешкав (1864-1913 рр.)

SAM_4805Вулиця дещо гірша за попередні, адже вона погано доглянута, хоча є кілька домоволодінь, де прибрано і сучасно. Коцюбинського трохи захаращена, тут на зеленій зоні хащі і дерева самосіви. На початку вулиці дорога більш-менш рівна, проте ближче до Чехова на дорозі глибоченькі ями, які запломбували будівельним сміттям. Гілля кремезних дерев нависло над дорогою і, здається, що просуваєшся хащами. На Коцюбинського є вуличне освітлення.

СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО
Вулиця Степана Руданського має 200 метрів, названо її на честь українського поета Степана Васильовича Руданського (жив 1834-1855 рр.), який з 1849 до 1855 року навчався в Подільській духовній семінарії у Кам’янці-Подільському, й розпочав свою творчу діяльність.

SAM_4807Вулиця Степана Руданського охайна, доглянута, має широкий вигляд, адже тамтешні мешканці подбали, щоб там не було хащів. Прилегла до домогосподарств територія добре доглянута: тут розплановані квітники, є пристойна огорожа, на стовпах не висить «павутиння», щоправда є ділянки дороги з ямами, але навіть у негоду, пройшовши цією вулицею, в багнюку по коліна не залізеш. Таблички з нумерацією будинків і назвою вулиці можна знайти наприкінці і на початку. 

КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Провулок Котляревського починається від Вутіша до Черняховського паралельно до Хмельницького шосе і має 135 метрів. Назву отримав 19 серпня 1977 р. Відповідно до постанови виконкому міської ради, провулок Другий Черняховського перейменовано на честь класика української літератури Івана Петровича Котляревського.

SAM_4817О диво, уявіть собі, люди самі подбали, щоб у них був тротуар! Вони вздовж своєї огорожі забетонували пішохідну зону, встановили гарну огорожу, розпланували квітники, навели лад. Дорога на початку вулиці рівненька, хоча трохи далі з’являються ямки, але вздовж усієї проїжджої частини є бордюри та вуличне освітлення.

Провулок Котляревського має лише непарну нумерацію, один будинок №2, решта кварталу займає територія дитячого садка.

ЗАВОДСЬКА
Ще одна вулиця залишилася на Смирнова, можливо, це не зовсім Смирнова, але в тому районі. Вона знаходиться в північно-західній промисловій частині, з’єднує Голосківське і Нігинське шосе, і могла би бути продовженням вулиці Руслана Коношенка, але та з’явилася дещо пізніше – 6 липня 1978 року. Вулиця має 900 метрів.

На Заводській немає житлової забудови, обабіч знаходиться промислова зона, склади за високою огорожею, всередині кварталу – двоповерхові будівлі ДАІ, колишнього РЕР, які звідтіля вже виїхали. Але завдяки їхньому існуванню там відремонтували дорогу, бо ж довгий час там було суцільне бездоріжжя. Навпроти ДАІ є кілька виробничих будівель, а далі дорогою вже пішли ями, хащі, а вже ближче до Голосківського шосе – непролазні хащі на пустирі. За ним колись кам’янчани тримали городи, але коли почали красти городину, то не було більше сенсу витрачати час та працю.

SAM_4808 SAM_4815


Теги: крокуємо містом, Смирнова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.