Перейти на мобільну версію сайту


12.02.2016

ПРАВИЛА ГУРТОЖИТКУ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ

Ми, мешканці Кам’янця, люди, які спільно проживають на одній території, зобов’язані дотримуватися правил гуртожитку. Адже існують певні закони, які для всіх однакові. Тобто правила, за якими слід жити, і якщо вони когось не влаштовують, то той «хтось» просто збирає речі і шукає там, де йому буде добре, де ніхто не вимагатиме дотримуватися правил.

У кожному місті достатньо проблем і одну із них - транспортне сполучення - можна сказати, що вирішено. Як кажуть: «Худо-бедно», але в будь-який куточок міста можна доїхати.
Та попри все, час від часу виникають різні колізії. Цього разу мова про інцидент, який минулого тижня було роздмухано навколо перевезення пільгової категорії населення. Його могло й не бути, але невміння жити за правилами призвело до скандалу. Жінка-інвалід ІІ групи з дитиною хотіли їхати маршруткою, але водій її нібито вигнав із авто, принаймні, так стверджує вона. Очевидці - пасажири маршрутки - стверджують, що жінка просто провокувала водія і в салон не зайшла, натомість від неї полетіли скарги.

Із цього приводу зібралися всі зацікавлені сторони. Водії інших маршрутів стверджують, що вони цю пані частенько возять безкоштовно. І, можливо, возили би й надалі, але зневага з її боку відбиває бажання безоплатно перевозити.
На питання, законно це чи ні, відповідь одна. Для перевезення інвалідів ІІ групи передбачений комунальний транспорт, цю послугу оплачує департамент соцзахисту. Маршрутчики, як спонсори, перевозять лише інвалідів І групи, афганців, учасників АТО; їм виділяється в маршрутці 2 місця. Жінка ж апелює законом про пасажирські перевезення, який видавець (держава) гарантує, але вона передала свої функції органам самоврядування, тому саме громада визначає, яку послугу в кого замовляти, і це є правило, за яким громада має жити. Принаймні, в Кам’янці це так.

Але в місті є група людей, яка постійно щось крутить і підбурює нетямущих до дій. На зібранні мова також ішла про перевезення школярів: бідолахи заходять у маршрутки з рюкзачками на плечах і їх придушують пасажири. Батьки повинні вчити дітей культури поводження, яка передбачає в транспорті знімати рюкзачки, аби не вдарити нікого в око. Крім того, наше місто не таке вже й велике, щоб дитина не могла вранці заради свого ж здоров’я пройтися, подихати свіжим повітрям і збадьоритися перед робочим днем. Бо ж потім півдня сидять за партами без руху, інші півдня - за комп’ютером, а згодом усі нарікають, що росте кволе покоління. Утім, хто бажає діставатися до шкіл безкоштовним транспортом, то мусять уяснити, що перевезення школярів забезпечують комунальні автобуси.

Лунали нарікання й на адресу перевізників, що вони грубіянять, зневажливо ставляться до пасажирів, що в салонах брудно. Тому вирішили провести з ними бесіди і від тих, хто не зрозуміє, будуть позбавлятися. Що ж до бруду, то тут питань багато. Буває, що в маршрутки заходять смердячі пасажири в брудному одязі, або облиті парфумами, від яких у голові паморочиться, і потім важко вивести сморід із салону. Відповідь: «Водій - господар і може відмовити пасажиру в перевезенні».

Претензія до перевізників: «Не потрібно в салоні розвішувати ароматизатори від яких для певної категорії людей пряма дорога в реанімацію. Необхідно витирати навколо вікон плісняву, щоб вона не залишалася на рукавах. Частіше прати чохли і фіранки. Не дозволяти заходити в салон із брудними валізами, або з валізами, з яких тхне смаженими чебуреками, від запаху яких вивертає і змушує вийти з тарнспорту не доїхавши до пункту призначення».

Порада пасажирам: «Пам’ятайте, що в кожного водія є сім’я, яка теж хоче їсти. У громадський транспорт слід заходити тверезим, не смердячим, не нервувати керманича, адже він відповідає за нашу з вами безпеку. Культурні люди, принаймні в багатьох містах, заходять у транспорт у випадку, коли є посадкові місця, і тоді ніхто нікого не буде дратувати, для цього на зупинках стають у чергу на потрібний маршрут, і все нормально. У нас же кожну маршрутку беруть штурмом ніби це остання електричка, хоча через кілька хвилин слідом йде наступна, але вже напівпорожня».
Ми - кам’янчани і повинні жити за законами своєї громади, припинити провакації чи не піддаватися на них.

Теги: пасажирські перевезення, маршрутки, перевезення

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:








Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...




Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.