Перейти на мобільну версію сайту


29.01.2016

ПОЛІЦІЯ НА ПЕРЕАТЕСТАЦІЇ

Одним - на виліт, другим - на поліграф, третім - на службу.

Із 12 січня в Хмельницькій області розпочався процес переатестації працівників поліції, який за всіма прогнозами має закінчитися в перших числах лютого.

І якщо минулого тижня поліцейські здавали тести, то цього тижня вони проходили співбесіди, за результатами яких кільком правоохоронцям уже показали на двері.
Чи зможе комісія, що проводить переатестацію, якісно очистити ряди силовиків від хабарників та випадкових поліціялюдей?

Із понеділка, 25 січня в Хмельницькому працює шість груп, які проводять переатестацію співробітників ОВС. Кожна комісія щодня приймає в межах 30 осіб особисто та стільки ж заочно. Кого рекомендують на очну співбесіду, а кого на заочну залежить від посади, яку займає поліцейський. Останньому протягом періоду проведення атестації приходили смс-повідомлення, коли з’явитися для проходження тестів, коли - для співбесіди, а коли - за результатом.
Перший етап - написання тестів - пройшли всі без винятку поліцейські. Він складався із двох частин - один тест був орієнтований на загальні знання (60 питань на логіку та математику), другий - на професійні знання відповідних законів та нормативних документів. Прохідний бал у наступний тур мав бути не менше 50. Вище керівництво проходило спеціальний тест на благонадійність «Метод», який застосовують у роботі світових спецслужб.

Другий етап - це проходження співбесіди. Атестаційна комісія у складі шести осіб із представників ОВС та громадськості влаштовувала «допит» поліцейському. На одну співбесіду орієнтовно витрачалося 15 хвилин. По кожному кандидату в комісії були такі дані: автобіографія кандидата, які посади він займав протягом служби в ОВС, результати тестів (ті, хто набрали менше 50 балів, ставали першими в списку на виліт), декларація про доходи, інформація з відкритих джерел (скарги, заяви, повідомлення в Інтернет-мережі).

За результатами співбесіди в комісії є декілька варіантів прийняття рішення: залишити поліцейського на займаній посаді, рекомендувати на підвищення чи пониження в службі, звільнити чи у разі виникнення сумнівів відправити на поліграф.

Про те, як проходять співбесіди «КлюЧу» розповіла громадська активістка, кам’янчанка Ірина Шелепницька: «Загалом працювало шість комісій по шість осіб у кожній. Увесь цей час ми працювали на громадських засадах. Проводячи співбесіду із кожним поліцейським, ми відштовхувалися від документів, які мали, зокрема, декларацій про доходи та скарг, які нам надсилали люди. Усі онлайн скарги були занесені до електронної бази та знаходилися у відкритому доступі для членів комісії. Основне питання, яке задавали практично кожному: «Що потрібно зробити на твоїй посаді і як, аби повернути довіру людей, втрачену міліцією?». Рішення по кожному кандидату приймали колегіально на підставі відповідей, які отримували».

Наразі відомо, що троє поліцейських із міського відділу, які входили до керівного складу, отримали повідомлення про звільнення. Ще трьох осіб відправили на проходження поліграфа. 

Сьогодні на співбесіду запросили керівників відділів області, їх та власне обласне керівництво поліції екзаменуватимуть представники з Нацполіції країни.

Як зізнаються самі поліцейські у приватних розмовах, для них проходження співбесіди стало справжнім холодним душем. Дехто не приховує обурення й шокований результатами співбесіди. Окремі уже колишні поліцейські мають намір через суд відновлювати кадрову справедливість.

Списки осіб, які пройшли атестацію, будуть оприлюднені найближчим часом.

Теги: поліція, переатестація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.