Перейти на мобільну версію сайту


07.04.2017

ПІД БІЛУ ХАТУ ЗНЕСЛИ ШИНИ

дорогиТе, що в нашому місті дуже погані дороги, не секрет ні для кого. Особливо це відчувають автомобілісти. Усі знають і хочуть цій ситуації покласти край. Тому, аби це питання зрушити з місця, на площі перед білою хатою з ініціативи автомобільного клубу «Streeter.UA» та за підтримки Молодіжної ради відбулася мирна акція, щоб влада почула крик душі.

Автомобілісти привезли до дверей міської ради зіпсовані на дорогах колеса та деталі. Проте на площі зібралися й такі, хто навіть не знав, чого він туди прийшов і власних автівок немає. Здебільшого тут були студенти навчальних закладів, які, як кажуть, «змилися» з пар на запрошення Молодіжної ради. Також сюди підтягнулися депутати міської ради та один із районної від радикалів. Що цікаво, вони добре знали, що саме на цей день призначена громадська експертиза з перевірки вже вкладеного асфальтового покриття, до складу якої увійшли депутати міської ради, посадовці та громадські діячі. Проте, напевне, молоді майбутні політики вирішили заробити собі дивіденти на майбутні вибори, показавши, як вони можуть «застроїти» владу. Інакше, чому відповіді на питання, які вони адресували до влади і на які намагався дати заступник міського голови Сергій Бабій, ніхто окрім преси не хотів чути. Чиновника постійно перебивали, щойно той починав говорити. Але ж культурні люди мають почути один одного, перевірити інформацію, а вже потім приймати рішення, як бути далі. 

Неправильна позиція - прийти і взяти горлом, потрібен діалог і аналіз, бо ж не можна голослівно звинувачувати когось. Як кажуть: «Не пойман, не вор». Крім того, в нашому місті демократію ніхто не пригнічував, то ж, якщо хтось когось підозрює, то можна стати над головою у працівників і контролювати, щоб не крали асфальт, як це зробили мешканці Біланівки, коли ремонтували їхню дорогу. Коли вчергове вантажівка привезла асфальт, його вже чекали газди з тачками, аби заасфальтувати свої подвір’я, але небайдужа громада стала їм на заваді й, незважаючи на обурення і нарікання, на кшталт: «А це що ваше?», їм чітко пояснили, що це все має власника - ГРОМАДУ, і за кошти громади прокладається асфальт. Тому там вже 8 років є дорога, слава Богу, без ямок. За таким прикладом можна проконтролювати і решту процесів. Також йшла мова про технологію вкладання асфальту, тут, як кажуть, експертів і підкажчиків було чимало, як у тому анекдоті: «Чи можна зайнятися на площі коханням? Ні, нічого не вийде, бо ж дуже багато порадників».

дороги (2)Проте коли комісія та представники громади вирушили на проведення експертизи товщини шару вкладеного асфальту і в кількох місцях на вибір активістів зробили заміри, то виявилося, що товщина асфальтового покриття від 5 сантиметрів і до 12. Все залежало від величини вибоїни, а норма, за яку платить громада зі своєї кишені, становить не менше 5 см. Тож звинувачення розсипалося на друзки. 

Далі мова йшла про якість власне асфальту: громадськість запевняла, що це не асфальт, а якась суміш, схожа на асфальт, бо ж він не має сертифікату якості, проте директор КП «Комбінат благоустрою» Руслан Пристач запевнив, що вже два роки, як сертифікат на кожну партію асфальту відмінено директивними документами, а виготовлення гарячого асфальту проводиться на місцевому асфальтному заводі винятково за технологією виробництва, що в будь-який момент може перевірити громадськість. До речі, Руслан Григорович запропонував усім відвідати завод і переконатися на власні очі в якості асфальту.

Сергій Бабій підвів риску за результатами інспектування і на завершення було підписано протокол громадської експертизи.

Дійсно, на контроль громади необхідно взяти ремонт доріг у місті, а не піар на дорогах. Тим паче, що хто, як не ви, депутати, є розпорядниками коштів міського бюджету, це ви виділяєте гроші на ремонт доріг. Цього року виділено як ніколи багато грошей, в порівнянні з іншими роками, - 8 млн грн. Здавалося, багато, але насправді це крапля в морі, адже 90% доріг в Кам’янці немає, на їхнє прокладання потрібно 380 млн грн, тому й змушені в місті латати ями і по можливості прокладати шматочки дорожнього полотна. І це не виправдання влади, а реалії сьогодення. Більш-менш стерпні дороги у нас прокладалися ще в радянські часи і з того періоду пройшли десятки років, їх ніхто не будував, проводили різні ремонти – ямкові, поточні, капітальні, але вони з будівництвом доріг нічого спільного не мають.

Отже, всі небайдужі, хто має знання і час, можуть проконтролювати наступні ремонти вулиць: Хмельницьке шосе, Франка, Лесі Українки.

Теги: мітинг, дороги, ремонт-контроль

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.