Перейти на мобільну версію сайту


16.09.2016

МИКОЛА ПОЛІЩУК: «МЕДИКИ САМІ РЕФОРМУ НЕ ЗРОБЛЯТЬ»

хірургНейрохірургія в Україні і в Хмельницькій області зокрема розвивається. У цьому запевнили науковці-практики, котрі завітали до нашого міста на міжнародну конференцію з питань нейрохірургії.

150 провідних фахівців у галузі нейрохірургії, в тому числі з Ізраїлю, Єгипту, Туреччини, Молдови, Румунії, США, Азербайджану та інших країн зібралися, аби обговорити «Тематичні ушкодження центральної та периферичної нервової системи». Особливу увагу було присвячено бойовій травмі. Науковці запевняють, що кількість черепно-мозкових травм обумовлена соціально-економічними умовами України, і наголошують: основне завдання нейрохірургів на сьогодні – зменшити смертність на догоспітальному етапі.

Більш детально про суть конференції розповіли доктор медичних наук, профессор, екс-міністр охорони здоров’я Микола Поліщук, директор Інституту нейрохірургії ім.Ромоданова НАМН України Євген Педаченко, президент Української асоціації нейрохірургів Володимир Смоланка і завідувач нейрохірургічним відділенням обласної лікарні Василь Левицький.

- За рік ми проводимо 4-5 таких зібрань, однак сьогоднішня конференція – найбільша за кількістю учасників і вагоміша за масштабністю розглянутих питань, - стверджує Євген Педаченко. – Обговорюватимемо питання стандартизації і якості медичної допомоги, проблему черепно-мозкових травм у соціальному контексті. Хочу сказати, що нейрохірургія як спеціальність прогресує. Українські медики беруть участь у конференціях міжнародного рівня, впроваджують нові технології і використовують сучасне обладнання. Нині вже почало розвиватися таке поняття, як амбулаторна хірургія або хірургія одного дня.

- Ваше місто особливе, тут влада розуміє, що медичну галузь потрібно реорганізовувати, щоб не утримувати зайвих приміщень і порожніх ліжок. Потрібні новітні технології, справжні фахівці зі знаннями, - каже Микола Єфремович. – Крім того, вкотре наголошую, що реформи в медицині можуть зробити лише економісти. Ніколи медики самі не підуть на цей крок. Як і ящірка ніколи не скине свого хвоста, доки хтось не стане на нього.

У вашому місті паралельно з конференцією нейрохірургів проходить конференція медсестер. Це вперше й дуже важливо, адже 85% успіху у виходжуванні хворих належить періоду догляду та реабілітації, яке зазвичай здійснюють медичні сестри.


Теги: нейрохірургія, Микола Поліщук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.