Перейти на мобільну версію сайту


19.07.2013

МИГАЛКИ СХОВАЛИ У СМІТТЄВІ ПАКЕТИ

Якщо до вас «запізниться» швидка, то знайте – вона сьогодні не швидка, а сміттєпакетовозка.

З 1 липня каретам швидкої допомоги Кам’янця-Подільського мигалки запакували у сміттєві пакети через заборону використання спецсигналів. Це призвело до того, що водії автомобілів «103» втратили будь-які переваги в русі на дорозі, і вони можуть просто не встигнути вчасно добратися до хворих.
Ситуація із мигалками у сміттєвих пакетах виникла через погано підготовлену медичну реформу, зокрема, яка стосується швидкої допомоги. Усі проблеми почалися півроку тому, коли пройшла реорганізація швидкої медичної допомоги та передача її під юрисдикцію обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Автомобілі швидкої необхідно було зняти з обліку й IMG_1626.JPGпередати Хмельницькому підрозділу медицини катастроф. Щоб це зробити, необхідні були гроші. Їх виділили, проте вони так і не дійшли до адресата, застрягши на рахунках у казначействі. Тому Кам’янеччина, як і низка інших регіонів та міст держави, опинилися в досить складній ситуації – автомобілі «103» не мають можливості отримати дозволи на використання спецсигналів. Машини є, але вони зависли в повітрі, як і самі гроші.
Разом з тим, за порушення правил використання проблискових маячків на швидку чекає штраф. Суми доволі значні – від 42 до 51 тисячі гривень. Також передбачено тимчасове затримання автомобіля та доправлення його на штрафмайданчик.
До речі, на Хмельниччині через відсутність відповідної ліцензії вже з’явилися перші постраждалі - відповідального за автопарк «103» обласного центру оштрафовано. Тому надійшла вказівка IMG_1612.JPGзапакувати, або зняти мигалки, як це зробили в Макові та Черчі. Щоб використовувати машини як годиться, медики мають сплатити за ліцензію на встановлення й використання спецзасобів та провести повне страхування авто.
Чесно кажучи, ситуація видається досить дивною та заплутаною, адже департаментом ДАІ МВС України видається відповідний дозвіл на встановлення проблискових маячків, а не ліцензію. Крім того, варто зазначити, що, згідно з п.4.5 наказу МВС України №364 від 22 серпня 2005 року (!), для використання спеціальних звукових сигнальних пристроїв на транспортні засоби швидкої медичної допомоги видається безстроковий дозвіл. Чомусь за сім років кам’янецькі медики так і не встигли отримати довічний дозвіл на спецсигнали. Коли ж почали готувати відповідні документи, почалась реорганізація.
Самі ж працівники Державтоінспекції заявляють, що на сьогодні немає жодних підстав вважати, що ДАІ заборонила їздити каретам швидкої допомоги з встановленими звуковими та світловими сигнальними пристроями, адже зусилля інспекторів автоінспекції під час операції «Спецсигнал», що проходила нещодавно, були націлені на виявлення несанкціонованого встановлення сигнального обладнання або порушення його використання на автомобілях, які не відносяться до оперативних служб, у тому числі автомобілів швидкої допомоги. Крім того, відповідно до п.3.1 згаданого вище наказу МВСУ, з метою забезпечення безпеки дорожнього руху працівникам Державтоінспекції, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, забороняється безпідставно зупиняти оперативні транспортні засоби, які рухаються із увімкненими спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями або перешкоджати їхньому рухові. Більше того, Державтоінспекція не лише не перешкоджає використовувати спеціальні звукові та світлові сигнали, а й, рятуючи життя громадян, супроводжує карети швидкої допомоги для безперешкодного проїзду до хворого чи будь-якої надзвичайної ситуації.
Якщо у нас все так добре: то чому ж тоді наші «швидкі» їздять із сміттєвими пакетами на мигалках? Невже таким чином вони намагаються захистити спецпристрої від дощу, сонця та пилу?

Теги: швидка допомога, медицина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.