Перейти на мобільну версію сайту


08.04.2016

ЛЮДИ, ПЛАТІТЬ ЗА ЛІФТИ! БО ХОДИТИМЕТЕ ПІШКИ

До редакції «КлюЧ» завітав мешканець однієї із дев’ятиповерхівок, який проживає на 8-му поверсі, зі скаргою, що в їхньому будинку відключено ліфт, але він справно платить за комунальні послуги. Підтвердженням була абонентська книжка. Чоловік обурений такою ситуацією і повідомив, що будинок перебуває на обслуговуванні ЖЕО ТСЖББ, директором якого є Юрій Надольський.

Із КП «Міськліфтсвітло» мешканці жодних відносин не мають, бо плата за обслуговування ліфтів входить у квартплату, отже до суду КП мешканці подати не можуть, а ЖЕО заплатити не може, бо не всі жителі платять вчасно.
Нині ситуація в ліфтовому господарстві як-то кажуть на межі. І відбувається це через несплату комунальними підприємствами і установами за обслуговування ліфтів.

- Найгірша ситуація в ЖЕО ТСЖББ і «Сервіс 2005», якими керує Юрій Надольський, - розповідає директор КП «Міськліфтсвітло» Володимир Крилов. - Нарахування ЖЕО в місяць становить 5 тис. грн, а борг перед нами вже 16 тис. грн. Це за більше ніж три місяці вони нам винні. Ми працюємо як кредитори, а людям немає чим платити зарплату. Одного дня може статися таке, що ліфти в місті зупиняться, й не через нашу провину. Цікаво те, що люди розраховуються за квартплату, а ми свої копійки за обслуговування ліфтів із тієї плати не отримуємо.
У «Сервіса» залишилася на обслуговуванні лише одна дев’ятиповерхівка - Нігинське шосе, 33, решта вийшла, але борги за 10 місяців не заплатили.

До прикладу, в будинку на вул.Розвадовського, 5, який вийшов із «Сервісу», квартплата склала 15 тис. грн, з якої 3 тис. грн - винні люди, а за ліфти борг склав 8 тис. грн. Виникає питання, куди витрачені наші гроші?
Ліфти, будинкам у яких були борги, не зупиняли у сподіванні, що розрахуються з нами, але... Нас просто втягують у суди, або хочуть, щоб луснуло підприємство. Але це ні до чого доброго не призведе, адже для можливості обслуговувати ліфти потрібні спеціальні дозволи, яких, окрім нас, ніхто в місті не має.

Минулого тижня були зупинені ліфти в будинках, які обслуговує ЖЕО, і теж через несплату.
Були зупинені ліфти на Нігинському шосе, 354 Червоноармійській, 10; Космонавтів, 7. Надольському за пільги і субсидії держава заборгувала 14 900 грн, а він винен 16 тис. грн.

За інформацією департаменту соціального захисту населення, борг по субсидіях перед ЖЕО складає 74 тис. грн, за станом на 1 березня, 24 тис. грн вже внесено і минулого тижня ще 18 тис. грн відшкодовано. У цих субсидіях сидить борг і перед КП «Міськліфтсвітло».

- Я вважаю, що борг перед «Міськліфтсвітло» складає не три місяці, а два, - каже директор ЖЕО ТСЖББ Юрій Надольський, - але це не мої борги. Нині держава не справляється зі своїми обов’язками. Пільги і субсидії людям надала, а відшкодовувати їх не поспішає. Щойно нам кошти надійшли, ми й розрахувалися, частково.

Юрій Михайлович пообіцяв розрахуватися з боргами до 1 квітня, але це, напевно, був першоквітневий жарт, і 5 квітня призначив зустріч, щоб вже мати справжню картину з відшкодування субсидій, і бухгалтерія встигла рознести відомості, аби дати нам роздруківку боржників по будинках, які належать ЖЕО. Але жарт вдався, Юрій Михайлович із 5 квітня у відпустці, так було повідомлено в ЖЕО. Взагалі, чоловіки повинні тримати слово, а не тікати у відпустку. Не дочекалися ми й роздруківки від бухгалтерії. Напевне, є що приховувати. 

Завдяки депутатам у будинках-боржниках були проведені збори, щоб усі разом достукалися до сусідів-боржників, щоб ті сплатили борги. Лише на дільниці Андрія Гамалія (вул.Космонавтів, 7) досягли консенсусу і проплати пішли. Решта чекає грому з неба.

- Після перемовин із боржниками при нарахуванні 170 тис. грн за місяць ми зуміли зібрати 193 тис. грн, - каже Володимир Улянович. - Це свідчить, що погашаються борги. Разом із тим, борги ще мають комунальні підприємства, але загальний борг 70 тисяч грн ще є.

Чомусь ОСББ сплачують за послуги без затримок, місяць у місяць. Там люди зуміли самоорганізуватися. Хоча є й злісний неплатник, будинок на вул.Богінського, 9. При місячному нарахуванні лише 750 грн, борг складає 2300 грн - це 3 місяці не платять. ЖЕО на сьогодні скоротив борг на 1,5 місяці. Уявіть, у місті 259 ліфтів, які постійно потрібно обслуговувати і за які слід платити, а якщо кожен створюватиме борг, то за які кошти обслуговувати ліфти. Плата за ліфт обраховується у розмірі 32 копійки з метра квадратного, багато хто обурюється, що ліфтом їздять не метри квадратні, а люди. Але так вирішили рахувати не ми.

Отже не потрібно ігнорувати оплату, посилаючись на те, що немає чим платити. Не потрібно робити боргів, щоб потім не мати змоги їх погасити. І чому за провину сусіда має страждати цілий під’їзд чи будинок? Немає чим платити за квартиру, перебирайтеся в село і там відповідатимете лише за себе особисто. Не будете експлуатувати чужу працю, щоб потім не в змозі було за неї розрахуватися. Там кожен за себе, а тут слід рахуватися із законами спільноти.

Теги: ліфти, КП "Міськліфтсвітло", Володимир Крилов

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.