Перейти на мобільну версію сайту


26.04.2020

ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА БАЗАР?

Навіщо нардепу Ігорю Марчуку вартість залишків по нереалізованих товарах?

Більше місяця українці перебувають на карантині, в такий спосіб убезпечуючи себе і рідних від коронавірусу. Ця міра вимушена, адже COVID-19 вже відібрав чимало життів по всьому світу. Наслідки цієї пандемії ми ще довго відчуватимемо, а першочергово вони позначаться на економічному житті країни, бо поки одні заробляли під час епідемії, інші добровільно-примусово відпочивали. 

Після того, як в країні оголосили карантин, чимало підприємців призупинили свою діяльність, зокрема ФОПи І і ІІ групи. У нашому місті їх найбільше працювало на Центральному ринку. Але карантинні обмеження ввели, як завжди, не для всіх. Не працював ринок, натомість супермаркети були завалені товарами й переповнені покупцями. Як то кажуть, що можна великому мега-маркету, то дрібному реалізатору зась. Але ж сім'ї є в одних та інших. І їх потрібно годувати. Звісно ж, базарники такою ситуацією обурилися не на жарт. 

17 березня під час позачергової сесії міської ради депутати навколо питання ринку розгорнули справжні дебати. Одні були "за" закриття ринку, інші - "проти". Ця тема неабияк схвилювала і народних депутатів Верховної Ради - минулого скликання Володимира Мельниченка і нинішнього Ігоря Марчука. Та обидвоє виявилися по різні сторони барикад.

Володимир Володимирович стояв на боці підприємців ринку, вимагаючи від місцевої влади скликати ще одну позачергову сесію міської ради і прийняти рішення, якщо не відновити роботу Центрального ринку, то хоча би звільнити підприємців I та II груп від сплати єдиного податку. А от Ігор Петрович був категорично проти відкриття базару, бо це, за його словами, призведе тільки до поширення коронавірусу.

Під час сесії міської ради депутати підтримали звернення Володимира Мельниченка. Натомість Ігор Марчук під час чергової онлайн-трансляції в соціальній мережі назвав звільнення депутатами підприємців I та II груп від сплати єдиного податку "перемогою зі сльозами на очах", мовляв міська казна і так порожня, а Володимир Мельниченко, за його словами, не захищав інтереси ринку, а прикривався базарниками, аби захистити власні інтереси.

Та через два тижні, коли знову заговорили про завершення карантину, народний депутат на своїй офіційній сторінці у соцмережі запросив підприємців приєднатися до створеної групи у "Вайбері" та повідомив, що найближчим часом відвідає місця стихійної торгівлі, а також оптовий ринок для аналізу ситуації і пошуку можливих шляхів вирішення цієї проблеми в межах 193 округу.

- Хочу наголосити, що мій голос є дорадчим, рішення має приймати місцева влада, - написав Ігор Марчук. 

У групі зокрема він запитав підприємців, які туди приєдналися, яка в них вартість залишків по нереалізованих товарах. Ця інформація, за його словами, необхідна для того, щоб зрозуміти обсяги втрат, нібито зараз розглядається можливий механізм компенсації цих втрат.
Та чи можливо компенсувати ці втрати? Може краще дати можливість людям працювати, забезпечувати свої сім'ї? 

Якби "слуга народу" на питання щодо діяльності Центрального ринку звернув увагу вчасно, коли ця проблема була у всіх на вустах, приміром, запропонував механізм роботи ринку (обмеження графіку, контроль за кількістю відвідувачів та дотримання ними карантинних вимог тощо), а не називав це "захистом приватних інтересів", то сьогодні не довелося питати про залишки і втрати. 

Та, швидше за все, таке раптове вболівання Ігоря Марчука за долю підприємців Центрального ринку 193-го округу обумовлене нещодавнім зверненням від підприємців, членів руху #SaveФОП, який набирає обертів по всій Україні. У зверненні підприємці зі всієї України вимагають від влади вжити негайних заходів для реанімації економіки України, зокрема пунктом №1 зазначено: "З 1 травня зняти обмеження і запустити весь бізнес країни, за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог". Якщо ж центральна влада не дослухається до вимог, підприємці будуть змушені ініціювати широкомасштабні, загальноукраїнські акції протесту з усіма іншими зрадженими верствами населення (аграрії, фермери, ветерани, соціальні працівники...).
Невже дії нардепа Ігоря Марчука всього лиш гра на випередження, і аж ніяк не палке та щире бажання допомогти 193-му округу, який довірив йому депутатський мандат?

Теги: Центральний ринок, базар, Ігор Марчук, Володимир Мельниченко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.