Перейти на мобільну версію сайту


23.12.2016

ХОРОМАМ У ГАРАЖАХ БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?..

гараж (2)Ще за радянських часів, саме тоді, коли був шалений розвиток індустріалізації й у заможних людей та високопосадовців почав з’являтися особистий автомобільний транспорт, люди запросто могли поставити гараж у дворі неподалік від свого житла. І так за багато десятків років таких будівель розвелося стільки, що вже не вистачало місця для дитячих майданчиків. Дітей ганяли геть від дорогої автівки. І от настав час, коли автолюбителів відправили у гаражні кооперативи. Проте зручніше було тримати своїх залізних коней у залізних шкарабоньках біля дому. Але здебільшого вдалося загнати багато автівок у кооперативи. Та власного автотранспорту ставало дедалі більше і знову почали то там, то сям виростати незаконні гаражі. Отже, одні, як законослухняні громадяни підкорялися загальноприйнятим правилам, інші не зважали на навколишніх і робили так, як їм зручніше.

Гаражні кооперативи зазвичай будували на околиці міста чи наприкінці мікрорайонів. У більш старіших кооперативах були типові гаражі, інколи це були збірні металеві. З часом у гаражних кооперативах виділялася земля під будівлю і кожен сам собі будував. На початку гаражного кооперативу все було за відповідними нормами, а от чим глибше на територію, тим цікавіше. Там розведені цілі шанхайчики, де-інде над гаражами повиростали хороми. І що цікаво, гаражні кооперативи не каналізовані, а господарі примудрилися якось жити. І це якось приносить незручності навколишнім. І ще найцікавіше, вони примудрилися навіть узаконити такі будівлі і переформатувати під житло.

Щоб уникнути таких казусів головний архітектор міста Ігор Пиріжок, завідувач відділу «Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю» Олександр Свирида та директор КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста» Петро Солярик оглянули гаражні кооперативи, які розташовані на мікрорайоні Жовтневому, Голосківському шосе та селищі цукрового заводу. Здебільшого члени кооперативів дотримуються норм будівництва і правил, але є й такі, які самі собі закон. Так, у кооперативі на вул.Жукова (6-ий кооператив) було найцікавіше. Тут повиростали двоповерхові гаражі, а точніше гаражі з надбудовами. Хтось узяв собі 4 земельні ділянки чи викупив 4 гаражі поспіль і над ними побудував житло, прихопивши за межами кооперативу шмат нічийної землі, обгородив територію і мешкає там. Звичайно ж, туди потрапити не вдалося, бо все під замком. Ззовні було видно, що в надбудові є всі блага цивілізації. Проте незрозуміло, куди діваються стоки? А все дуже просто: ця будівля знаходиться на краю каньйону, вигляд шикарний, просто маленька Швейцарія, але ж у ту швейцарську долину і виведені стоки. По сусідству ще одна огороджена будівля і біля неї альтанка. Через кілька гаражів з іншого боку підприємливий член кооперативу розмістив вулики та кролятники, які охороняє вірний пес. У паралельному кварталі на балконі другого поверху сушаться шкарпетки і дитячі речі, ще в одному кварталі через один надбудовані якісь «курники». На Голосківському шосе в одному кооперативі на диво порядок, а от в іншому суцільний безлад. Захаращена територія біля гаражів, є недобудовані, є напівзруйновані, які позаростали хащами. У ньому багато хто не сплачує членских внесків і має борги від 5 до 15 тисяч гривень. Швидше за все, у цих власників є інші гаражі, а ці просто застовбили.

За територією гаражного кооперативу знайдено міні-поселення, воно самовільне. Виявляється, колись на тому місці збиралися щось будувати, вирили котлован і передумали. Тоді підприємливі цукрозаводці облаштували собі хибари і вигодовували там свиней жомом, ймовірно, краденим. Помер цукровий завод, загнулося міні-поселення, але окремі будівлі ще експлуатуються. У гаражному кооперативі перша лінія гаражів стала другою, а перед нею і школою виросла перша лінія – самовільна, яка не відповідає будівельним нормам, адже до тамтешньої школи не витримана нормативна відстань.

гараж (1)Ігор Володимирович, підсумовуючи рейд, висловив думку, що потрібно провести повну ревізію гаражних кооперативів і всіх гаражів на території нашого міста та категорично не дозволяти їхнє будівництво в дворах і житлових кварталах міста.

Учасники рейду дійшли до спільної думки, що настав час скликати круглий стіл на який запросити голів гаражних кооперативів, будівельників, усіх необхідних фахівців, аби обговорити проблему, провести аудит і створити базу гаражів.

Теги: гаражні кооперативи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.