Перейти на мобільну версію сайту


16.09.2016

ХОЧЕШ НЕ ХОЧЕШ, А МУСИШ

лічильнМинулого тижня мешканці вул.Васильєва, 1 протестували проти встановлення будинкового газового лічильника. Монтажна служба приїхала в четвер монтувати обліковий пристрій. Газовики на всіх під’їздах розклеїли оголошення про встановлення лічильника. За словами мешканців будинку, вони телефонували за номером, вказаним в оголошенні, але там ніхто слухавку не брав.

Тож монтажна служба приїхала з газовим лічильником, але люди перегородили шлях і не дозволили провести встановлення газового облікового пристрою. Спочатку обурені мешканці намагалися пояснити причину таких протестів робітникам, але дізнавшись, що вони тільки виконавці, полишили розмови з ними та продовжували блокувати встановлення.

Наступного дня телефонували мешканці із вул.Шевченка, 4 із цією ж проблемою. Встановленням лічильників обурені й жителі з вул.Кам’янчанина, 1.

Мешканка будинку пані Світлана переконана, що, встановлюючи загальний будинковий лічильник, дурять громадян. Жінка запевняє, що її немає вдома з ранньої весни до пізньої осені, бо в той час мешкає на дачі. Отже, тепер буде змушена платити за чийсь спожитий газ, яким вона не користувалася. Крім того, є квартири, в яких прописана одна людина, а насправді проживає троє й більше, які, зрозуміло, використовують газ скільки хочуть, а хтось має за це платити.

- Квартири в нас приватизовані. Це наша власність. «Хмельницькгаз» із нами ніякого договору не укладав. Без двосторонньої угоди вони хотіли встановити будинковий лічильник, у такий спосіб порушуючи наше право. Ми хочемо встановити індивідуальні лічильники в квартирах, - обурюється пані Світлана.

Жінка обіцяє, що мешканці будуть боротися за свої права і не дадуть встановити будинковий газовий лічильник.

Керуючий «Кам’янець-Подільського відділення» ПАТ «Хмельницькгаз» Яків Гаршт розповідає, що на виконання Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу» проводиться обов’язкове встановлення будинкових лічильників газу споживачам, які використовують природний газ для приготування їжі, тобто використовують його лише на газовій плиті. Законом передбачено обов’язкове встановлення лічильників газу до 1 січня 2018 року.

- Згідно з Кодексом газорозподільних систем, балансоутримувач (управитель) не може відмовити оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок оператора ГРМ, - каже Яків Йосипович.

За його словами, будинковий лічильник встановлюють безоплатно.

У разі відмови споживачів від встановлення лічильника нарахування вартості спожитого природного газу буде проводитися в розмірі 9,8 куб.м на людину на місяць, що становитиме 67,42 грн, а нині норма норма споживання є 4,4 куб.м, що складає 30,27 грн на місяць при наявності централізованого гарячого водопостачання та 18,3 куб.м, що становить 125.29 грн. на одну людину на місяць при теперішніх 7,1 куб.м на місяць, що становить 48,4 грн за його відсутності.

Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу, затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передбачені інвестиційною програмою ПАТ «Хмельницькгаз». За його словами, монтаж будинкових лічильників газу відбувається у відповідності з погодженими та затвердженими графіками. Є чіткий перелік адрес, де мають встановити будинкові лічильники.

Проте мешканці вул.Васильєва, 1 так і не дозволили встановити загальнобудинковий лічильник, мовляв, замість нього в них є бажання, щоб встановили їм індивідуальні, бо, як виявляється, їх встановлюють лише за власний кошт.

Зі встановленням загального лічильника на будинок людей примушують встановлювати ще й індивідуальні лічильники в кожній квартирі. Виходить, що держава в такий спосіб намагається вчергове обдерти своїх громадян, або хтось лобіює просування на ринок цього пристрою, а на поквартирний за безкоштовно, напевне, закінчилися гроші. От і вирішили підштовхнути власників квартир, аби ті самі від безвиході встановлювали індивідуальні лічильники. Інакше платитимеш за когось, якщо в тебе не відповідає дійсності кількість тих, хто мешкає, тобто вона менша. Проте вигідно буде тим, у кого більше мешкає, а менше числиться. Та при тих двох варіантах кампанія постачальник залишається при грошах, але не при справах, бо проблеми незрозуміло, як вирішуватимуть сусіди між собою... Виходить, скільки не витрачай газу, все одно заплатиш як сусід.

Тож, щоб у майбутньому не було непорозумінь між постачальником і споживачем, необхідно, щоб були внесені зміни до інвестиційної програми підприємства, де буде передбачено встановлення поквартирних лічильників, замість будинкових.

- Розрахунок зі споживачами, згідно з показниками загальнобудинкового лічильника, буде проводитися за виключенням спожитого газу квартирами за розрахунковий період, де встановлені індивідуальні лічильники газу. При цьому споживачам, які використовують газ без індивідуального лічильника газ буде розподілятися в залежності від кількості осіб, що проживають за списком, який подасть відповідальний будинку, незважаючи на кількість зареєстрованих мешканців, - каже Яків Гаршт. - Кодексом передбачено, що споживач має право на виконання перерахунку за відповідний період у разі тимчасової відсутності проживаючих при наданні підтверджувальних документів. Це може бути довідка від голови ОСББ, або заява споживача за підписами сусідів про відсутність заявника чи члена сім’ї. Щодо квартирантів, знову ж таки, старший будинку за підписами сусідів подає перерелік осіб, що фактично проживають у тій чи іншій квартирі, незалежно від їхньої реєстрації. Хочу наголосити, що рано чи пізно в разі відсутності вузла обліку газу на будинку мешканці змушені будуть встановити його за власний рахунок чи коштом ОСББ. Що ж стосується лічильників індивідуальних, які раніше встановлювалися пільговикам і в окремих випадках там, де газ використовується для приготування їжі та підігріву води (тобто газплита та колонка), то таких споживачів на сьогодні залишилося мало і на них інвестпрограма розповсюджується й донині.

Основною проблемою запровадження індивідуального обліку абонентів тільки з газплитою є висока загальна вартість лічильника, близько 2300 грн при будинковому – 345 грн на 1 абонента. Термін виконання робіт перевищує 10 років, при цьому закон зобов’язує до 2 років. 


Теги: лічильник газу, ПАТ "Хмельницькгаз"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.