Перейти на мобільну версію сайту


04.05.2018

«КАВКАЗЕЦЬ» ЦІЛИВСЯ У ГОРЛО

укусивДо редакції звернулася сусідка покусаного 21 квітня, в суботу, сусіда. Його жорстоко покусала собака, і він втратив можливість працювати. Ми зв’язалися з чоловіком, і ось що він нам розповів: 

- Я прямував з роботи з Кам'янця додому в Панівці, – розповідає Петро Чорний. – Йшов собі, впорядковував думки і вже, проминувши м’ясокомбінат, на іншому боці від себе побачив, що на узбіччі дороги стоїть хлопчик і собака. Як раптом боковим зором вгледів, що на мене мчить «кавказець». Він зубами вхопив мене за светр в області правої нирки. Видершись з його пащі, побачив що він цілиться в горло. Я вмить виставив руку, яку він почав шматувати, іншою намагався його втримати. Хлопчик почав кликати пса, але він не реагував. На крик вибіг якийсь чоловік, але й йому не вдалося відтягнути собаку. Тим часом хлопчина побіг за батьком, господарем розлюченої тварини. Я, втрачаючи сили, тримав оскаженілу собацюру. Навіть сам не усвідомлюю, як мені вдалося стримати його натиск і не дати схопити себе за горло. Раптом з’явився господар цього пса і відтягнув його від мене. Він посадив мене в машину і повіз до лікарні. Там мені на ліву руку наклали 28 швів. Щоправда, господар кавказця витратив на мене 400 гривень. Поліцейські відібрали в мене пояснення.

Тепер я не можу рухнути рукою, а самі розумієте, весна на дворі і потрібно поратися на городі, аби забезпечити себе на зиму та привести до ладу домашнє господарство. Мені довелося брати кредит у банку, щоб лікуватися. Уявіть собі, якби дорогою йшла дитина або жінка, пес би загриз їх.

Ще не зрозуміло, чим закінчиться цей двобій із собакою, чи взагалі чоловік зможе якісно жити – рука може не діяти, психологічна травма може себе проявити в будь-яку мить. Скільки часу ще буде зализувати рани покусаний чоловік?

Вважається, що собаки – дуже добрі і чуйні істоти. Часто їх називають другом людини. Але собаки, як і люди, бувають різні. На жаль, будь-яка людина може стати жертвою укусу собаки як хазяйської, так і безпритульної. Проте наші зоозахисники рвуть пуп за собак, створюють їм притулки, кидаються на людей, які мають відмінну від них думку, доводять, що собаки цілком безпечні і жодної загрози для людини не створюють. Обливають брудом журналістів, які цю проблему порушують. Проте жоден з них ні в чому невинному чоловікові, який після трудового дня йшов додому, не допоміг, і досі ще велике питання, чи взагалі комусь із людей допоможуть.

Кожен городянин, напевно, не раз відчував легку нервозність при вигляді собаки, яка гуляє без повідка і намордника. А якщо це не просто середніх розмірів пес, а представник бійцівської породи, то страх посилювався багаторазово. І здавалося б, до чого всі ці правила з утримання та догляду за домашніми тваринами, якщо кращий друг людини гуляє сам по собі, наводячи жах на перехожих, а господар на прохання переляканих людей забрати тварину спокійно відповідає: «Не бійтеся, вона не кусається». І добре, якщо ви обійшлися легким переляком. А от як захистити себе з юридичного боку, якщо тварина все ж заподіяла вам травму?

Отже, як діяти, якщо вас покусала собака? Після нападу необхідно зафіксувати такий факт шляхом звернення до закладу охорони здоров’я. Це необхідно не тільки для отримання медичної допомоги, а і для отримання довідки, в якій буде зафіксовано факт нападу тварини. У медичному закладі можна також провести експертизу тимчасової непрацездатності особи та отримати листок непрацездатності, якщо нападом собаки були нанесені суттєві тілесні ушкодження.

Окрім звернення до закладу охорони здоров’я, потерпілий має заявити про такий факт в органи поліції. При цьому таке звернення можна оформити як у формі письмової заяви, так і за усним повідомленням по телефону. Прибувши на місце події, поліцейський повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення (якщо власник вигулював собаку без поводка і намордника). Такий протокол є достатньою правовою підставою для того, щоб притягнути власника тварини до адміністративної відповідальністю.

Як визначити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень? За результатами звернення до правоохоронних органів слідчий може винести постанову про призначення експертизи ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Такий ступінь тяжкості встановлюється судово-медичним експертом шляхом проведення обстеження, в результаті якого складається висновок, в якому обов’язково зазначається: характер ушкоджень, їх локалізація, давність спричинення ушкоджень і їхня ступінь тяжкості.

Яка відповідальність передбачена для власника собаки? У разі порушення відповідних правил тримання собак та (або) у разі заподіяння тваринами шкоди, їхні власники можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності. Відповідно до чинного в Україні законодавства, собаки є об’єктом права власності і тому власники мають нести за них весь тягар відповідальності. Так, у випадку порушення правил, якими забороняється вигул собак без повідків, намордників і в невстановлених для вигулу місцях власники будуть нести адміністративну відповідальність за ст.154 КУпАП, яка передбачає накладання штрафу або конфіскації тварини, у випадках заподіяння нею шкоди здоров’ю чи майну людей. У випадку, якщо потерпілому внаслідок бездіяльності господаря собаки були нанесені середньої тяжкості або тяжкі тілесні ушкодження, такий господар може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст.128 КК України, яка передбачає громадські роботи на строк від 150 до 240 годин або виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.

укусив-1Якщо в результаті нападу собаки було завдано шкоду майну чи здоров’ю потерпілого, або йому були завдані відповідні немайнові втрати, він має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, що передбачено ст.ст.1166-1167 ЦК України. При цьому, якщо собака є джерелом підвищеної небезпеки, то право на відшкодування збитків виникає незалежно від наявності вини її власника.

Як довести вину власника собаки в суді? Однією з найскладніших проблем, які виникають у потерпілих в таких справах, стає доведення факту, що власником собаки є відповідна особа. Для цього необхідно витребувати у органу, що здійснює реєстрацію тварин, дані про цю собаку і її власника. У випадку, якщо власник не зареєстрував свою тварину, належними доказами будуть покази свідків або відповідні фото-, відеоматеріали. Крім того, факт нападу можна довести постановою про адміністративне правопорушення або вироком суду. 

При порушенні питання про відшкодування завданих збитків належними доказами по таких справах будуть рахунки і чеки з аптек у разі придбання ліків, і рахунки з медичних закладів, у разі надання платних медичних процедур. При відшкодуванні моральної шкоди потерпілому необхідно подати докази, що підтверджують моральне страждання потерпілого, його матеріальний стан та порушення нормальних умов життя. При цьому суду обов’язково необхідно пояснити, з чого виходив потерпілий при визначенні розміру завданої шкоду та в чому конкретно полягає протиправна бездіяльність власника тварини.

Таким чином, враховуючи те, що через недбалість власників агресивних домашніх тварин можуть постраждати пересічні громадяни, останні мають чітко розуміти процедуру притягнення винних осіб до юридичної відповідальності та перспективи відшкодування завданої моральної та матеріальної шкоди. Однак можливість компенсування завданих потерпілому збитків можлива лише у випадках, якщо потерпілий матиме відповідні докази на підтвердження факту нападу тварини та докази завданих йому відповідних втрат.

Проте, якщо людину покусала безпритульна собака, то це будуть проблеми лише тієї людини, адже власник відсутній. Зоозахисники, як завжди, звинуватять постраждалого і на тому крапка. У такому разі саме вони мають брати на себе повну відповідальність за безпритульних собак і оплачувати людям їхнє лікування. Бо ж чудово виходить: вони грають роль великих благодійників за чужий рахунок. Отже, повинні застрахувати всіх бездомних і покинутих собак на випадок спричинення шкоди здоров’ю людині.

А нині, можливо, знайдуться добрі люди, які зможуть допомогти постраждалому чоловікові з лікуванням і реабілітацією.


Теги: поксали собаки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.