Перейти на мобільну версію сайту


22.09.2017

ДЕРИБАН, ЯКИЙ «КРИШУЄ» ДЕРЖГЕОКАДАСТР

дерибанСправедливого розпаювання, на яке так довго чекали жителі Староушицької громади, може й не відбутися. Наче грім серед ясного неба з’явилася звістка про те, що більше ніж 700 га радгоспних земель вже мають своїх власників.

Новоспечені щасливчики двох гектарів, мов гриби після дощу, раптово з’явилися на кадастровій карті. Наразі на вищезгадані землі виготовлено технічну документацію. Залишилася справа за малим – оформленням права власності. Усе би нічого, якби серед цих людей були колишні працівники радгоспу, чи хоча би жителі Старої Ушиці, або ж Гораївки, котрі з часу незалежності чекають на свій пай. Натомість, у списках на омріяні 2 гектари прізвища людей, які жодного відношення до цих населених пунктів не мають.

Ситуація вкрай обурила депутатів селищної ради, які відреагували миттєво, направивши відповідні звернення до нардепа Володимира Мельниченка, губернатора області, голови облради, в обласну прокуратуру та головне управління юстиції в Хмельницькій області.

Підтримали селищних обранців і сусіди з Грушківської сільської ради. Ситуацію коментує Грушківський сільський голова Анатолій Тимчук.

– До кінця року наша громада буде об’єднана територіально, і в цей відповідальний час на наших очах, можна сказати, що крадуть землю, на яку чекають люди, – каже Анатолій Сергійович. – Землі державної власності колишнього ДССП «Староушицький», які знаходяться за межами населених пунктів Староушицької селищної ради, свого часу були передані в оренду для ведення фермерського господарства гр.Сливченко. Наскільки нам відомо та, згідно з відомостями публічної кадастрової карти, головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області надало майже 350 дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на земельних ділянках, які перебували в оренді Сливченка, та на території колишньої ферми ВРХ с.Гораївка, невідомим громадянам. При цьому селищну раду не повідомили про розірвання договорів оренди. І в один день ці договори зі Сливченком розірвали, а з невідомими громадянами уклали. Як таке можливе одночасно?

Своїми діями головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області завдає бюджету селищної ради величезних збитків, адже наскільки відомо, фермер Сливченко сплачував до бюджету більше 1 млн 600 тис. грн орендної плати за рік і був основним донором наповнення місцевої скарбниці.

Зрештою, як можна роздавати землі, якщо держспецгосп «Староушицький» не ліквідований? Підприємство не виключене з переліку господарств, які не підлягають приватизації, тож земельні ділянки, які були в користуванні держспецгоспу, не можуть передаватися в приватну власність і на них не можуть надаватися жодні дозволи.

Сьогодні жителі Старої Ушиці та Гораївки можуть залишитися без землі, і це в той час, коли в державі діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення!

Люди вкрай стурбовані ситуацією й готові в будь-який спосіб відстоювати власність, яка належать громаді. Якщо потрібно, поїдуть мітингувати під стіни Верховної Ради, адже таке свавілля необхідно негайно припинити.

Теги: Староушицька громада, розпаювання землі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.